copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Bendrumo akcija „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“

Data

2010 12 03

Įvertinimas
0
Sutrumpėjus ir papilkėjus dienoms, už lango vis dažniau mėginant įsitvirtinti šaltukui, o parduotuvių vitrinoms pradėjus puoštis šventinėmis Kalėdų dekoracijomis, norime pasibelsti į jūsų jautrias širdis, užkrėsti jus nepagydomu gerumo virusu, kuriuo mes patys užsikrėtėme prieš penkerius metus ir negalime (o ir nenorime) pasveikti iki šiol.
 
 
[end_header]
Žmogaus ryšys su žmogumi – viena iš didžiausių socialinių vertybių. Be jo neįmanoma jokia visuomenė nei praeityje, nei dabar, nei ateityje. Deja, žmonių sugebėjimas bendrauti mažėja. Aplink mus vis daugiau vienišų žmonių – tiek senelių, tiek vaikų, tiek gyvenančių globos įstaigose, tiek šeimose, tačiau nerūpinčių savo artimiesiems. Šiais laikais mes įpratę daug ką vertinti pinigais, o juk šypsena, dėmesys, geras žodis – didžiulė vertybė, kuri nieko nekainuoja.
 
Bendrumo akcija – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai trūksta mūsų dėmesio ir pagalbos.
 
Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos kviečia visus aktyviai dalyvauti bendrumo akcijoje „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“. Skelbdami šią akciją, norime atkreipti dėmesį į tai, kad vienišumas – rimta problema, glaudžiais ryšiais susijusi su kitomis rimtomis socialinėmis, psichikos sveikatos problemomis: liūdesiu, depresija, savižudybėmis. Bendrumo akcijoje dalyvauja visi: vaikai ir suaugusieji, moksleiviai ir studentai, vaikų ir jaunimo klubai bei organizacijos, šeimos, kolektyvai bei pavieniai asmenys.
 
Akcijos dalyviai kuria Kalėdų atvirukus, kuriuose ranka užrašo savo sveikinimus ir šventinius palinkėjimus. Tačiau jau pirmosios akcijos dalyviai pasižymėjo jautrumu, dosnumu ir išmone – kūrė ne tik sveikinimo atvirukus su šiltais žodžiais vienišam nepažįstamajam, bet ir lankė vaikus bei senelius globos namuose, organizavo jiems koncertus, ruošė kalėdines dovanėles iš vaisių, pirktų ar pačių iškeptų saldumynų, megztų šalikų, pirštinių, kojinių ar kitokių rankdarbių.
 
Kad sklandžiau vyktų organizacinis darbas, kad žmonėms būtų paprasčiau susirasti vienišus, likimo nuskriaustus žmones, į šiemet skelbiamą bendrumo akciją partnerių teisėmis įsitraukė 6 miestų ir rajonų savivaldybės visuomenės sveikatos biurai:
1. Rokiškio (http://www.rsveikata.lt)
2. Radviliškio (http://www.radviliskisvsb.lt)
3. Šakių (http://www.sakiaivsb.lt)
4. Plungės (http://www.plunge.lt)
5. Lazdijų (http://www.lazdijai.lt)
6.  Kėdainių (http://www.kedainiubiuras.lt)
 
Kiekvienas akcijos dalyvis, savo nuožiūra arba bendradarbiaudamas su savo miesto ar rajono visuomenės sveikatos biuru, pasirenka vienišus žmones, kuriems patys įteikia sukurtus atvirukus (arba dovanėles). Be to, atsiunčia į Valstybinį psichikos sveikatos centrą po 5 atvirukus, jie bus įteikti ligoninėse besigydantiems sergantiesiems, kurie per Šv. Kalėdas negalės būti kartu su savo artimaisiais.
 
Akcijos globėjas pranciškonas kunigas Arūnas Peškaitis.
 
Plačiau apie akciją www.vpsc.lt
Pagarbiai,
Janina Utkuvienė
Valstybinio psichikos sveikatos centro
Informacijos ir ryšių skyriaus vedėja
Tel. 267 03 32
janina@vpsc.lt