BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Aukštosios mokyklos turės užtikrinti izoliacijos sąlygas atvykusiems užsienio studentams

Data

2020 08 18

Įvertinimas
0
pexels-pixabay-289737.jpg

Vykdant koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo prevenciją, aukštųjų mokyklų vadovai turės užtikrinti į Lietuvą atvykusių studijuoti užsieniečių izoliacijos sąlygas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja apie Operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintus reikalavimus mokslo ir studijų institucijoms priimant į Lietuvą atvykstančius studijuoti užsienio piliečius.

Mokslo ir studijų institucijos privalės sudaryti sąlygas į Lietuvą atvykstančių iš užsienio studentų 14 dienų izoliacijai, kai ji būtina pagal galiojančius reikalavimus.

Izoliavimui skirtos gyvenamosios patalpos turi būti įrengiamos gyvenamosios paskirties pastatuose (socialiniuose būstuose, bendrabučiuose, kt.), poilsio paskirties pastatuose (poilsio namuose, jaunimo nakvynės namuose, kaimo turizmo paskirties pastatuose) ir kituose pastatuose. Izoliavimui skirtos gyvenamosios patalpos užtikrinamos tokia prioriteto tvarka: atskiras butas; kiekvienam asmeniui atskira gyvenamoji patalpa su atskiru sanitariniu mazgu; kiekvienam asmeniui atskira gyvenamoji patalpa su bendru sanitariniu mazgu; bendri gyvenamieji kambariai su bendrais sanitariniai mazgais.

Nesant galimybei užtikrinti kiekvienam asmeniui atskirą gyvenamąją patalpą su atskiru sanitariniu mazgu, asmenys turi būti grupuojami bendruose gyvenamuosiuose kambariuose pagal izoliavimo pradžios laiką. Jei studentai apgyvendinami patalpose su bendrais sanitariniais mazgais ir kitomis bendromis patalpomis, būtina užtikrinti, kad nesikirstų izoliuotų ir neizoliuotų asmenų srautai.

Izoliavimui skirtos patalpos turi būti aprūpintos būtiniausiais baldais, inventoriumi, indais, valymo ir dezinfekcijos priemonėmis, buitinių atliekų surinkimo konteineriais, patalynės bei suterštų drabužių surinkimo talpomis, jei nėra galimybės juos skalbti.

Studentai izoliavimo patalpose turi būti apgyvendinami po vieną, jei tokios galimybės nėra – būtina užtikrinti, kad viename kambaryje gyventų ne daugiau kaip trys asmenys. Vienos šeimos nariai pagal galimybes izoliuojami vienoje patalpoje.

Izoliuotiems asmenims organizuojamas maisto ir kitų būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymas.

Jei asmuo izoliuojamas patalpose su bendrais sanitariniais mazgais ir kitomis bendromis patalpomis, užtikrinamas dažnesnis bendrų sanitarinių mazgų ir kitų bendrų patalpų valymas ir dezinfekcija. Visos patalpos valomos vadovaujantis rekomendacijomis dezinfekcijai, kai galimas užteršimas virusu.

Mokslo ir studijų institucijų vadovai turi užtikrinti, kad studentai laikytųsi visų privalomų izoliavimo reikalavimų. 

Studentai, atvykstantys iš šalių, kuriose sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršija 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, turi pateikti įrodymą apie 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijos) nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. Kitu atveju aukštosios mokyklos įpareigojamos organizuoti tokių studentų tyrimų atlikimą atvykus į Lietuvą, užtikrinant, kad per 24 valandas nuo atvykimo būtų kreiptąsi į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą.

Studentų izoliavimo patalpas, transportavimą į izoliavimo patalpas ir į tyrimo dėl COVID-19 ligos paėmimo vietą, taip pat tyrimą privalo užtikrinti ir apmokėti studentus priimančios mokslo ir studijų institucijos arba patys studentai.

Apskričių vyriausieji epidemiologai įpareigoti įvertinti mokslo ir studijų institucijų numatytų patalpų, kuriose bus izoliuojami studentai, atitikimą nustatytiems reikalavimams.
 
Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos informacija