BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Atšvaitų naudojimo taisyklės

Data

2010 11 23

Įvertinimas
0
Uostamiestyje Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras kartu su Klaipėdoas aspkrities vyiausiuoju policijos komisariatu išdalijo bemaž du tūkstančius atšvaitų. Kaip juos tinkamai segėti, kad būtų saugu? Pateikiame visuomenės sveikatos specialistų ir teisėsaugininkų parengtą informaciją. 
 
[end_header]
Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Tyrimai rodo, jog net 90% informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas, vairuotojai priima akimis. Todėl, ypač tamsiai apsirengę pėstieji ar dviratininkai, pablogėjus matomumui gali būti vairuotojų laiku nepastebėti. Pavojingiausias laikas pėstiesiems – nuo lapkričio iki vasario pabaigos. Mat šiuo laikotarpiu didesnę paros dalį būna tamsu, dažni krituliai.
 
Efektyviausia saugumo priemonė tamsiu paros metu  – atšvaitai. Šiuo metu jų yra visokiausių rūšių ir formų – prisegami, prikabinami, prilipdomi, tačiau bene efektyviausi, apyrankės formos atšvaitai ant rankos.
 
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos biuro administracijos veiklos vyresnysis inspektorius Virgaudas Bružas informuoja, kad esant prastam orui bei tamsiam paros metui, svarbu ne tik turėti atšvaitą, tačiau ir tinkamai jį nešioti. Labai svarbu, kad atšvaitas būtų prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai. Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės (dešiniarankiams).
 
Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo. Atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.
 
 
Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie , pavyzdžiui, prie kuprinės atšvaitai „apšviečia" vaiką 130–140 m atstumu nuo automobilio. Turintį atšvaitą vaiką vairuotojas, įjungęs trumpąsias šviesas, pastebės iš 140 metrų, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo!
 
 
Atrodytų, kas yra atšvaitai? Audinio ar plastmasės gabaliukai, tačiau būtent jie gali išgelbėti ne vieną gyvybę.  Tiesiog reikia juos įsigyti ir tinkamai nešioti.
 
 
Informaciją paruošė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras ir Klaipėdos apskrities VPK

Daugiau informacijos:
Diana Butkienė
Visuomenės sveikatos specialistė
tel. nr. (8 46) 234 796,
mob. tel. nr. 8 615 12 710
diana@sveikatosbiuras.lt