BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Atstatytas ir papildytas antivirusinių vaistų rezervas

Data

2010 01 04

Įvertinimas
0
Valstybės rezervo ir Sveikatos apsaugos ministerijos fondai papildyti antivirusiniais vaistais, antibiotikais, medicinos priemonėmis ir aparatūra. Lietuva taip pat įsigijo 27 tūkstančius dozių vakcinos nuo pandeminio gripo. Pasak sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, įsipareigojimai įvykdyti – ne tik atstatytas, bet  ir padidintas antivirusinių vaistų rezervas, pagal susitarimą su Nyderlandų Vyriausybe nupirkta vakcina.
[end_header]
„Dar šią savaitę ministerija nustatys tvarką, kaip bus skirstoma vakcina nuo pandeminio gripo“,– sakė A. Čaplikas.

Per praėjusiais metais kilusią pandeminio gripo epidemiją Lietuvoje šalies gydymo įstaigoms iš valstybės rezervo fondo buvo skirta antivirusinių vaistų, antibiotikų, medicinos pagalbos ir asmeninių apsaugos priemonių už daugiau kaip 4,5 milijono litų.
Valstybės rezervo materialiniams ištekliams iš dalies atkurti, vaistams ir medicinos įrangai bei medicinos priemonėms pirkti Vyriausybė gruodžio 9 d skyrė 3,5 milijono litų. Už juos buvo nupirkti antivirusiniai vaistai, antibiotikai, medicininė įranga ir asmeninės apsaugos priemonės. Iš valstybės privatizavimo fondo Valstybinės pasirengimo gripo pandemijos programos vykdymui  buvo skirta 1 mln. 700 tūkst. litų. Sveikatos apsaugos ministerija iš savo vykdomų programų asignavimų  skyrė 1 mln. Lt.  Už 1 mln. 700 tūkst. buvo nupirkta antivirusinių vaistų, o už 1 mln. – vakcinos nuo pandeminio gripo.   
Prieš prasidedant naujo tipo gripo epidemijai, valstybės rezerve antivirusinių vaistų buvo sukaupta tiek, kad jų galėjo pakakti per 3 proc. šalies gyventojų, dabar atstačius  valstybės rezervo fondą,  šis skaičius yra 6,6 proc.

Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
Tel.: 2 66 14 99   
El.paštas: samrsv@sam.lt