BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: grįžtantiems pareiga užsiregistruoti ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios

Data

2021 04 26

Įvertinimas
1
glenn-carstens-peters-ZWD3Dx6aUJg-unsplash.jpg

Nuo pirmadienio, balandžio 26 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Seišelių, o atvykstantiems iš Bulgarijos, Čekijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Kosovo ir Libano galios įprasti izoliacijos reikalavimai. Keliautojai, grįžtantys į Lietuvą, privalės užsiregistruoti NVSC ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios.

Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše atsiranda pakeitimas, numatantis, jog asmenims, grįžtantiems iš užsienio į Lietuvos Respubliką, užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form), užpildant elektroninę anketą ir pateikiant teisingus duomenis, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios.

Penktadienį patikslintose izoliacijos išimtyse yra numatyta, kad izoliacijos išimtis bus taikoma ir kasdien į mokyklą kitoje šalyje mokinius vežantiems asmenims, taip pat ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Aviacijos valdybos darbuotojams.

Atnaujintose izoliavimo taisyklėse nebeliks nuostatos, kad asmenims, kuriems taikoma izoliacijos išimtis, izoliacija panaikinama tik gavus išimtį įrodančius dokumentus. Nuo šiol lieka reikalavimas, tik esant poreikiui, pateikti izoliavimo išimtį įrodančius dokumentus NVSC specialistams ar pareigūnams, atliekantiems izoliuotų asmenų tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi. Asmuo, apie jam priklausančią izoliavimo išimtį, turės pažymėti pildydamas NVSC anketą.

Šiuo metu, jei asmuo atvyksta iš šalies, iš kurios atvykus yra taikomos sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, ir jis izoliuojasi tose pačiose patalpose kartu su nekeliavusiais asmenimis, nekeliavę asmenys irgi turi izoliuotis tam pačiam laikui. Atnaujintose izoliavimo taisyklėse yra patikslinama, kad jei kartu nekeliavę asmenys yra persirgę COVID-19 liga ar pilnai vakcinuoti, jiems izoliuotis nereikės.

Izoliavimo taisyklėse nustatytas izoliacijos išimtis galima rasti ČIA.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS

(galioja balandžio 26 – gegužės 2 d.)

Eil. Nr.

Šalis (teritorija)

 

Šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės

 

1.

Andoros Kunigaikštystė

Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios,  privaloma užpildytą anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

 

Pasienio darbuotojai, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenys – vykstantieji darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai – turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą COVID-19 nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu.

 

Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

 

Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai. Užsieniečiai, vežėjų transportu atvykstantys į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, neturi vežėjui pateikti neigiamo tyrimo atsakymo, tačiau privalo per 24 valandas nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.

 

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.

 

 

Privaloma 10 dienų izoliacija. Galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos:

 

 • negalima išeiti pasivaikščioti į lauką;
 • negalima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais šeimos nariais. Jei asmuo izoliuojasi su artimaisiais, jie turi izoliuotis atskiruose kambariuose (išskyrus atvejus, kai reikia prižiūrėti nepilnamečius ar neįgalius asmenis), taip pat tam pačiam laikui izoliuotis  reikia ir kartu gyvenantiems (nedarbingumas neišduodamas). Jei kartu nekeliavę asmenys yra persirgę COVID-19 ar pilnai vakcinuoti, jiems izoliuotis nereikia.

 

* nurodytų kategorijų darbuotojams, gyvenantiems su kitais asmenimis, galima izoliuotis viename bute arba name kartu su nekeliavusiais asmenimis. Kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia.

 

 • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

 

Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

 

Asmenims, kuriems buvo sutrumpinta izoliacija arba yra taikomos izoliacijos išimtys, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos reikės riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Bendraujant su kitais asmenimis, išlieka reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, taip pat laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 prevencijos priemonių.

 

Izoliacijos vietą, gavus NVSC leidimą, galima palikti vykstant į kitą izoliavimo vietą, jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių ją turi pakeisti.

 

 

Izoliacijos vietą, informavus NVSC, galima palikti:

 

 • organizuojant artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šermenyse/laidotuvėse arba lankyti terminalinės būklės pacientų;
 • vykstant į gydymo įstaigą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 tyrimo;
 • vykstant į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti (informuoti nereikia, kai asmeniui reikalinga skubi pagalba);
 • vežant savimi negalintį pasirūpinti asmenį į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
 • aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalui, vykstantiems į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
 • asmenims, turintiems nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
 • asmenims, gyvenantiems ar dirbantiems užsienyje ar kai būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais.

 

 

 

Izoliacijos vietą galima palikti be NVSC informavimo:

 

 • iš anksto užsiregistravus Karštąja COVID-19 linija telefono numeriu 1808 arba užregistravus NVSC nuvykti į mobilųjį punktą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ištyrimo ar nuvežant ten savimi pasirūpinti negalintį asmenį;
 • sąraše nurodytų kategorijų darbuotojams, kurių kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu (trečiųjų šalių piliečiams,  atvykstantiems į Lietuvos Respubliką darbo funkcijų vykdymui atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu), galima palikti izoliavimo vietą ir  darbo metu nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.

 

Neleidžiama palikti izoliacijos vietos, norint dalyvauti savo vestuvėse.

 

2.

Argentinos Respublika

3.

Aruba*

4.

Bahreino Karalystė

5.

Bermuda*

6.

Bosnija ir Hercegovina

7.

Brazilijos Federacinė Respublika

8.

Čilės Respublika

9.

Estijos Respublika

10.

Kipro Respublika

11.

Kiurasao*

12.

Kroatijos Respublika

13.

Lenkijos Respublika

14.

Nyderlandų Karalystė

15.

Pietų Afrikos Respublika

16.

Prancūzijos Respublika

17.

Puerto Riko Sandrauga*

18.

San Marino Respublika

19.

Serbijos Respublika

20.

Seišelių Respublika

21.

Slovėnijos Respublika

22.

Šiaurės Makedonijos Respublika

23.

Švedijos Karalystė

24.

Turkijos Respublika

25.

Urugvajaus Rytų Respublika

26.

Vengrijos Respublika

Europos ekonominės erdvės šalys

1.

Airija 

Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

 

Pasienio darbuotojai, kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantys Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną, asmenys, vykstantys darbo reikalais, mokiniai ir juos į ugdymo įstaigą vežantys asmenys, studentai ir stažuotojai, turi turėti ne seniau nei prieš 7 dienas prieš grįždami ar atvykdami į Lietuvą atliktą tyrimą dėl COVID-19 ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą, jei vyksta savo transportu. 

 

Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

 

Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų imtinai. Užsieniečiai, vežėjų transportu atvykstantys į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, neturi vežėjui pateikti neigiamo tyrimo atsakymo, tačiau privalo per 24 valandas nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.

 

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.

 

Privaloma 10 dienų izoliacija:

 

 • galima pasivaikščioti lauke, bet nenutolti toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose;
 • gyvenant su kitais asmenimis reikia izoliuotis atskirame kambaryje, tačiau kartu gyvenantiems asmenims izoliuotis nereikia;
 • būtina laikytis kitų izoliacijos reikalavimų.

 

Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

 

Asmenims, kuriems buvo sutrumpinta izoliacija arba yra taikomos izoliacijos išimtys, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą reikės riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Bendraujant su kitais asmenimis, išlieka reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, taip pat laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 prevencijos priemonių.

 

Izoliacijos vietą, gavus NVSC leidimą, galima palikti vykstant į kitą izoliavimo vietą, jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių ją turi pakeisti.

 

 

Izoliacijos vietą galima palikti be NVSC informavimo:

 

 • organizuojant artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šermenyse/laidotuvėse arba lankyti terminalinės būklės pacientų;
 • vykstant į gydymo įstaigą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 tyrimo;
 • vykstant į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
 • vežant savimi negalintį pasirūpinti asmenį į gydymo įstaigą sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
 • asmenis, kurie turi vykti į teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
 • asmenims, kurie turi dalyvauti savo vestuvėse;
 • aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalui, vykstančiam į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
 • sąraše nurodytų kategorijų darbuotojams,  kurių kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu (trečiųjų šalių piliečiams,  atvykstantiems į Lietuvos Respubliką darbo funkcijų vykdymui atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu), galima palikti izoliavimo vietą ir darbo metu nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą;
 • asmenims, turintiems nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
 • iš anksto užsiregistravus Karštąja COVID-19 linija telefono numeriu 1808 arba užregistravus NVSC nuvykti į mobilųjį punktą ėminių iš nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ištyrimo ar nuvežant ten savimi pasirūpinti negalintį asmenį;
 • asmenims, vykstantiems į savo vestuves.

 

Išvykti iš Lietuvos ir palikti izoliacijos vietą nepraėjus izoliavimo laikotarpiui informavus NVSC galima asmenims, gyvenantiems ar dirbantiems užsienyje ar kai būtina išvykti sveikatos priežiūros tikslais.

2.

Austrijos Respublika

3.

Belgijos Karalystė

4.

Bulgarijos Respublika

5.

Čekijos Respublika

6.

Danijos Karalystė

7.

Graikijos Respublika

8.

Islandijos Respublika

9.

Ispanijos Karalystė

10.

Italijos Respublika

11.

Latvijos Respublika

12.

Lichtenšteino Kunigaikštystė

13.

Liuksemburgo Didžioji Hercogystė

14.

Maltos Respublika

15.

Norvegijos Karalystė

16.

Portugalijos Respublika

17.

Rumunija

18.

Slovakijos Respublika

19.

Suomijos Respublika

20.

Šveicarijos Konfederacija

21.

Vokietijos Federacinė Respublika

Kitos šalys

1.

Afganistano Islamo Respublika

2.

Albanijos Respublika

3.

Alžyro Liaudies Demokratinė Respublika

4.

Amerikos Samoa*

5.

Angolos Respublika

6.

Antigva ir Barbuda

7.

Armėnijos Respublika

8.

Australija

9.

Azerbaidžano Respublika

10.

Bahamų Sandrauga

11.

Baltarusijos Respublika

12.

Bangladešo Liaudies Respublika

13.

Barbadosas

14.

Belizas

15.

Benino Respublika

16.

Bisau Gvinėjos Respublika

17.

Bolivijos Daugiatautė Valstybė

18.

Botsvanos Respublika

19.

Brunėjaus Darusalamas

20.

Burkina Fasas

21.

Burundžio Respublika

22.

Butano Karalystė

23.

Centrinė Afrikos Respublika

24.

Čado Respublika

25.

Dominikos Sandrauga

26.

Dominikos Respublika

27.

Dramblio Kaulo Kranto Respublika

28.

Džibučio Respublika

29.

Egipto Arabų Respublika

30.

Ekvadoro Respublika

31.

Eritrėjos Valstybė

32.

Esvatinio Karalystė

33.

Etiopijos Federacinė Demokratinė Respublika

34.

Fidžio Respublika

35.

Filipinų Respublika

36.

Gabono Respublika

37.

Gajanos Respublika

38.

Gambijos Respublika

39.

Ganos Respublika

40.

Gibraltaras*

41.

Grenada

42.

Guamas*

43.

Gvadelupa*

44.

Gvatemalos Respublika

45.

Gvinėjos Respublika

46.

Haičio Respublika

47.

Hondūro Respublika

48.

Indijos Respublika

49.

Indonezijos Respublika

50.

Irako Respublika

51.

Irano Islamo Respublika

52.

Izraelio Valstybė

53.

Jamaika

54.

Japonija

55.

Jemeno Respublika

56.

Jungtinės Amerikos Valstijos

57.

Jungtiniai Arabų Emyratai

58.

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė 

59.

Kaimanų salos

60.

Kalėdų sala

61.

Kambodžos Karalystė

62.

Kamerūno Respublika

63.

Kanada

64.

Kataro Valstybė

65.

Kazachstano Respublika

66.

Kenijos Respublika

67.

Kinijos Liaudies Respublika

68.

Kirgizijos Respublika

69.

Kolumbijos Respublika

70.

Komorų Sąjunga

71.

Kongo Demokratinė Respublika

72.

Kongo Respublika

73.

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika

74.

Korėjos Respublika

75.

Kosovo Respublika

76.

Kosta Rikos Respublika

77.

Kubos Respublika

78.

Kuko salos*

79.

Kuveito Valstybė

80.

Laoso Liaudies Demokratinė Respublika

81.

Lesoto Karalystė

82.

Libano Respublika

83.

Liberijos Respublika

84.

Libijos Valstybė

85.

Madagaskaro Demokratinė Respublika

86.

Malaizija

87.

Malavio Respublika

88.

Maldyvų Respublika

89.

Malio Respublika

90.

Maroko Karalystė

91.

Maršalo Salų Respublika

92.

Martinika*

93.

Mauricijaus Respublika

94.

Mauritanijos Islamo Respublika

95.

Meksikos Jungtinės Valstijos

96.

Mianmaro Sąjungos Respublika

97.

Mikronezijos Federacinės Valstijos

98.

Moldovos Respublika

99.

Monako Kunigaikštystė

100.

Mongolija

101.

Montseratas*

102.

Mozambiko Respublika

103.

Namibijos Respublika

104.

Naujoji Zelandija

105.

Nauru Respublika

106.

Nepalo Federacinė Demokratinė Respublika

107.

Nigerijos Federacinė Respublika

108.

Nigerio Respublika

109.

Nikaragvos Respublika

110.

Omano Sultonatas

111.

Pakistano Islamo Respublika

112.

Palestina*

113.

Panamos Respublika

114.

Papua Naujosios Gvinėjos Nepriklausomoji Valstybė

115.

Paragvajaus Respublika

116.

Peru Respublika

117.

Pietų Sudano Respublika

118.

Prancūzijos Polinezija*

119.

Pusiaujo Gvinėjos Respublika

120.

Reunjonas*

121.

Ruandos Respublika

122.

Rusijos Federacija

123.

Sakartvelas

124.

Saliamono salos

125.

Salvadoro Respublika

126.

Samoa Nepriklausomoji Valstybė

127.

San Tomė ir Prinsipės Demokratinė Respublika 

128.

Saudo Arabijos Karalystė

129.

Senegalo Respublika

130.

Sent Kitsas ir Nevis

131.

Sent Lusija

132.

Sent Vinsentas ir Grenadinai

133.

Siera Leonės Respublika

134.

Singapūro Respublika

135.

Sirijos Arabų Respublika

136.

Somalio Federacinė Respublika

137.

Sudano Respublika

138.

Surinamo Respublika

139.

Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika

140.

Šventasis Sostas (Vatikano Miesto Valstybė)

141.

Tadžikistano Respublika

142.

Tailando Karalystė

143.

Tanzanijos Jungtinė Respublika

144.

Terksas ir Kaikosas*

145.

Togo Respublika

146.

Tongos Karalystė

147.

Trinidado ir Tobago Respublika

148.

Tuniso Respublika

149.

Turkmėnistanas

150.

Tuvalu

151.

Ugandos Respublika

152.

Ukraina

153.

Uzbekistano Respublika

154.

Vanuatu Respublika

155.

Venesuelos Bolivaro Respublika

156.

Vietnamo Socialistinė Respublika

157.

Zambijos Respublika

158.

Zimbabvės Respublika

159.

Žaliojo Kyšulio Respublika

*Teritorijos, neturinčios valstybės statuso

 

IŠIMTYS DĖL TYRIMŲ IR IZOLIACIJOS (galioja balandžio 26 – gegužės 2 d.)

Numatytos išimtys, kai reikalavimas dėl izoliacijos yra netaikomas, tačiau tyrimas dėl COVID-19 yra privalomas asmenims, kai jų kelionės tikslas yra susijęs su darbo funkcijų vykdymu

 • asmenims, kurie naudojasi imunitetais ir privilegijomis pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių, 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, taip pat pagal kitas Lietuvos tarptautines sutartis ir teisės aktus, jų šeimos nariams ir juos aptarnaujančiam personalui, diplomatams ir diplomatines atstovybes aptarnaujančiam personalui;
 • NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams, taip pat tikrosios karo tarnybos kariams;
 • pareigūnams, vykdantiems ekstradicijos, asmenų perdavimo ar perėmimo užduotis;
 • užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos žvalgybos institucijas su nacionalinio saugumo užtikrinimu susijusiais tikslais, atitinkamai Lietuvos krašto apsaugos ministro ar Lietuvos valstybės saugumo departamento direktoriaus leidimu;
 • sveikatos priežiūros specialistams;
 • pasienio darbuotojams, taip pat kasdien ar kiekvieną darbo dieną kertantiems Lietuvos ir kitos Europos Ekonominės Erdvės valstybės sieną asmenims, vykstantiems darbo reikalais, mokiniams ir juos į ugdymo įstaigą vežantiems asmenims, studentams ir stažuotojams;
 • jūrininkams, išskyrus įgulų narius, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais;
 • aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose, kurių organizavimui nustatytos ir patvirtintos atskiros tarptautinės taisyklės dėl COVID-19 pandemijos valdymo;
 • iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams – mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje bei dvasininkams, vykdantiems sielovadinį darbą Baltarusijoje;
 • Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Aviacijos valdybos darbuotojams.

Išimtys, kai į Lietuvą atvykstantiems asmenims reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas

 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, kai Lietuvoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.). Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu;
 • gydymo įstaigos dokumento nereikia, jei asmeniui COVID-19 diagnozuotas Lietuvoje ir duomenys pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje, siekiant pasinaudoti izoliacijos išimtimi. Tuo tarpu norint pasinaudoti išimtimi dėl testavimo, gydymo įstaigos dokumento, persirgus Lietuvoje, pateikti nereikia, jei į Lietuvą grįžtama savo transportu. Ši išimtis taikoma, kai kelionės tikslas nebūtinai susijęs su darbo funkcijų vykdymu;
 • asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą;
 • oficialių delegacijų nariams, tiek keliaujant vežėjų transportu, tiek kitais būdais;
 • tyrimo dėl COVID-19 rezultatai bei vakcinaciją ar persirgimą įrodantys dokumentai turi būti pateikti viena iš Europos sąjungos oficialių kalbų.

Išimtys, kai reikalavimas dėl testo netaikomas, tačiau izoliacija yra privaloma

 • asmenims iki 16 metų;
 • užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro leidimu (tokie asmenys privalo per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą).

Užsieniečiams, atvykstantiems vežėjų transportu į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro leidimu testo atsivežti nereikia (tokie asmenys privalo per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą).

Reikalavimai dėl testo ir izoliavimo ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, bei taikomos išimtys

Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis (kai jų kelionės tikslas susijęs su darbo funkcijų vykdymu):

 • reikalavimai dėl testo:
  • jei buvimo Lietuvoje laikas yra trumpesnis, nei 72 val. testo nereikia (bet jei vežėjas paliko transporto priemonę kitoje šalyje ir skrenda į LT lėktuvu kaip keleivis - testas reikalingas prieš patenkant į lėktuvą, kaip ir kitiems keleiviams)
  • testas reikalingais visais atvejais, jei iš anksto žinoma, kad buvimo Lietuvos teritorijoje laikas yra ilgesnis, nei 72 val. (ekipažų ir įgulų nariai, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais ir atvyksta vežėjų transportu turi atsivežti testą; kiti ekipažų ir įgulų nariai, atvykstantys kitais būdais – gali arba tyrimą atsivežti, arba pasidaryti LT)
  • jei tokie asmenys lieka LT ilgiau nei 72 val. neplanuotai, jiems reikia registruotis tyrimui per 24 val.
 • izoliacijos reikalavimai:
  • izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo (izoliacijos terminą galima susitrumpinti, 7 izoliacijos dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą)
  • izoliacija netaikoma, kai jie:
 • pristato krovinį ar atvyksta jo pasiimti nelikdami Lietuvos Respublikoje ar vyksta tranzitu per Lietuvos Respubliką;
 • vyksta darbo reikalais į Baltarusiją, Estiją, Latviją, Lenkiją ar Kaliningrado sritį, grįžta į per Lietuvą 24 val. ir kitoje šalyje neturi artimų kontaktų.

Asmenys jiems priklausančią izoliavimo išimtį turės pažymėti NVSC anketoje. Išimtį įrodančius dokumentus, pareikalavus, privaloma pateikti NVSC specialistams ar pareigūnams, atliekantiems izoliuotų asmenų tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi.

 

SAM Spaudos tarnyba