Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ar Klaipėda svetinga neįgaliesiems?

Data

2010 12 03

Įvertinimas
0
Ar Klaipėda svetinga neįgaliesiems?
Ar Klaipėda svetinga neįgaliesiems?
Gruodžio 3 ąją minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Ta proga, neįgalieji kartu su Klaipėdos universiteto atstovais ir aktyviais klaipėdiečiais bandys išsiaiškinti, ar Klaipėda – patogus miestas prie vežimėlių prikaustytiems žmonėms. 

 
[end_header]
,,Bandysime važiuoti ten, kur dažnai prireikia nuvykti dažnam mūsų. Tai ir valstybinės institucijos, ir kultūrinės įstaigos. Deklaruojama, kad neįgaliesiems kuriama vis palankesnė aplinka, tuo ir bandysime įsitikinti arba šį teiginį paneigti”, – pasakojo akcijos dalyvė Liudmila Lavrenova, jau keliolika metų prikaustyta prie vežimėlio.
 
 
Ekskursijoje dalyvaus ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto atstovai. Universitete  apie neįgaliųjų sveikatos priežiūrą dėstanti lektorė Natalja Istomina sako, kad neįgalieji iš tiesų susiduria su begale problemų: sveikatos, darbo ir užimtumo, socialinio tinklo plėtimo, atskirties, tačiau nė viena jų negali būti atitinkamai sprendžiama be aplinkos pritaikymo.
 
 
„Nors įstatymai  numato, kad pastatai ir aplinka mieste turi būti pritaikyta neįgaliesiems, tačiau, ar iš tikrųjų gali žmogus vežimėlyje judėti laisvai? Kalbėdamiesi su neįgaliaisiais girdime liūdnus pasiguodimus, kad toli gražu ne visur įmanoma savarankiškai patekti“, – sakė N. Istomina.
 
 
Klaipėdoje sudarytas senamiesčio dalies ir pajūrios zonos viešųjų tualetų žemėlapis. Žemėlapis sukurtas po ekskursijos “Viešųjų tualetų beieškant”. Ekskursija parodė, kad  viešieji tualetai – Klaipėdos bėda ir gėda. Ir verslininkai, ir miestiečiai, ir svečiai pripažįsta, kad jų ypač trūksta senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje.
 
,,Nors Klaipėdoje yra pora viešųjų tualetų, deja, nei ženklų, nei nuorodų apie tai nėra. Gal  mūsų sudarytas žemėlapis bent kiek padės susigaudyti, kur įmanoma rasti šias “stebuklingas įstaigas”. Tačiau net jeigu ir vadovaujantis žemėlapiu rasite tualetą, nėra garantijos, kad jis veiks arba prarijęs monetą teiksis atidaryti duris” , – pasakojo vienas iš akcijos dalyvių Kęstutis Vinčiauskas.
 
 
Akcijos organizatoriai prisipažįsta, kad žemėlapį sudaryti nebuvo sunku, nes tualetų Klaipėdos centre praktiškai NĖRA – senamiestyje yra vos du viešieji tualetai, kurie gal būtų nepadarytų gėdos prieš svečius. Tai konteineriniai tualetai prie Skulptūrų parko ir Senosios Smiltynės perkėlos. Tačiau pastarajame, neįgaliesiems skirto tualeto durys,  įmetus vieną litą,  taip ir neatsidarė. Akcijos dalyviai nepatingėjo nuvykti ir į Klaipėdos paplūdimius – pavyzdžiui, prie II – osios Melnragės esantis tualetas yra užrakintas ir neveikia, tad tenka spėlioti, kur gamtinius reikalus atlieka į pajūrį atvykę žmonės...
 
 
ČIA GALITE RASTI VIEŠŲJŲ TUALETŲ ŽEMĖLAPĮ:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&vps=1&jsv=300a&oe=UTF8&msa=0&msid=109400416736431881424.000495bf4e6fa91e5d85c
 
 
Daugiau informacijos:
Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto plėtros koordinatorė
Natalja Istomina
mob. tel. nr. 867400624
 
Norintys kartu su neįgaliaisiais pakeliauti  po miestą, kviečiami 2010 12 03 (penktadienį) 11 val. Atvykti prie Klaipėdos m. savivaldybės (Liepų g. 11). Iš čia pajudėsime iš anksto numatytu maršrutu.