BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Apie e. sveikatos paslaugų diegimą Lietuvoje informuos speciali interneto svetainė

Data

2006 08 22

Įvertinimas
0

http://esp.sam.lt – tokiu interneto adresu šalies gyventojai, sveikatinimo įstaigų gydytojai, darbuotojai ir pacientai galės rasti visą reikalingą informaciją apie šalyje diegiamus Nacionalinės elektroninės sveikatos sistemos (NESS) elementus ir teikiamas paslaugas.

[end_header]

E. sveikatos sistema – nauja sveikatos apsaugos, medicininės informatikos ir administracinės veiklos sritis, skirta sveikatinimo (asmens, visuomenės, farmacijos) paslaugoms tobulinti, operatyviai pateikiant išsamią veiklai reikalingą informaciją internetu ir kitomis skaitmeninėmis technologijomis. Šiuo metu visas dėmesys skiriamas NESS elementų, užtikrinančių pacientų sveikatos priežiūros tęstinumą, įgyvendinimui ir plėtojimui.
Tam, kad e. sveikatos paslaugomis galėtų patogiau naudotis bei jos naudą pajustų tiek specialistai, tiek šalies gyventojai, informacinė svetainė esp.sam.lt paprastai paaiškins jau įdiegtas ir būsimas e. sveikatos paslaugas, pristatys naujoves bei atsakys į rūpimus klausimus. Gydytojai, sveikatinimo įstaigų administratoriai, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai įvairius iškilusios klausimus galės aptarti rubrikoje „Forumas“.
„Kaip ir kiekvienos elektroninės valdžios paslaugos, taip ir e. sveikatos projektas reikalauja papildomo išaiškinimo. Esame įsitikinę, kad šis informacinis puslapis padės visoms suinteresuotoms šalims suprasti, kad naudojami informaciniai sprendimai ir technologijos šalies medicinoje, kaip NESS ir kiti e. sveikatos projekto elementai, gerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei užtikrins geresnę paslaugų kokybę pacientams. Puslapyje bus pateikiamos ir projekto naujienos, teisės aktai ir jų projektai, nuorodos bei kita naudinga informacija “, – sakė projekto ,,E. sveikatos paslaugos“ įgyvendinimo vadovas Evaldas Dobravolskas.
Lietuva pirmoji tarp Baltijos šalių parengė ir sėkmingai įgyvendina Lietuvos e. sveikatos sistemos 2007–2015 metų plėtros strategiją. Įgyvendindama šią strategiją, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija vykdo projektą ,,E. sveikatos paslaugos“, kurio sudėtinė dalis yra informacinės svetainės esp.sam.lt sukūrimas.
Apie projektą ,,E. sveikatos paslaugos“
Projektas ,,E. sveikatos paslaugos“ yra viena iš e. sveikatos sistemos plėtros Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos sektoriuje dalių, apimanti e. sveikatos funkcionalumų trijų (Kauno, Klaipėdos, Vilniaus) regionų sveikatos priežiūros įstaigose įgyvendinimą ir integravimą su Nacionalinės e. sveikatos sistemos branduoliu. Šio projekto tikslas – įgyvendinti vieningą visą Lietuvą apimančią ir tarptautiniais standartais paremtą elektroninės sveikatos bei sveikatos priežiūros įrašų sistemą, kuri padėtų gydymo įstaigoms operatyviai keistis duomenimis apie pacientams suteiktas gydymo paslaugas ir atliktus tyrimus kitose sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat paciento gydymo eigą bei rezultatus. Vykdant projektą Kauno medicinos universiteto klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose bus įdiegtos e. sveikatos paslaugų sistemos, leidžiančios gyventojams pasiūlyti aukštos kokybės medicinos paslaugas, taip pat geresnes sveikatos priežiūros įstaigų administravimo sąlygas. Projektui skirta parama sudaro 15,318 mln. litų, projektą remia Lietuvos Respublika (6,74 mln. litų), iš dalies finansuoja Europos Sąjunga (8,578 mln. litų).

Daugiau informacijos:
Haroldas Baubinas
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius
Projekto ,,E. sveikatos paslaugos“ vadovas
Tel. (8 5) 260 4714
El. paštas haroldas.baubinas@sam.lt
Evaldas Dobravolskas
Projekto ,,E. sveikatos paslaugos“ įgyvendinimo vadovas
tel. (8 5) 210 5589, faks. (8 5) 210 5586
El. paštas evaldas.dobravolskas@sam.lt