copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Aiškinamasi, kokios cheminės medžiagos galėjo pasklisti avarijos „Achemoje“ metu

Data

2019 12 11

Įvertinimas
1
nvsc.jpg

Šiandien (2019-12-11) Jonavoje  iš bendrovės „Achema“ dėl technologinių sutrikimų į orą išmesta cheminių medžiagų, kurias vėjas nunešė nuo Jonavos Ukmergės link.

Pagal AB „Achema“ avarinio plano duomenis, pagrindinė įmonės veikla – azoto trąšų, birių trąšų mišinių, skystų trąšų kambario ir lauko augalams, amoniako, amoniakatų, amonio salietros, karbamido, karbamido ir amonio salietros tirpalo, formalino, karbamidinių formaldehidinių dervų, metanolio, polivinilo acetato emulsijos, nekoncentruotos azoto rūgšties, bazinio aliuminio sulfato tirpalo, deguonies, azoto, angliarūgštės, sauso ledo, vandens emulsinių dažų, įvairių klijų gamyba ir prekyba.

AB „Achema“ turi leidimą į aplinką  išmesti 38 chemines medžiagas, iš jų reikšmingiausios, kurių didžiausi kiekiai leidžiami išmesti  į aplinkos orą yra, yra   azoto oksidai, sieros dioksidas, amoniakas,  karbamidas, metanolis. Šios medžiagos nėra pavojingos, pasižymi kvėpavimo takus, gleivines, odą dirginančiu poveikiu, kuris praeina, nutraukus kontaktą su minėtomis medžiagomis.  

Šiuo metu laukiama duomenų iš aplinkos apsaugos pareigūnų, kokias medžiagas ir kokias jų koncentracijas nustatė aplinkos ore. Pavojingo objekto AB „Achema“ išorės avariniame plane (https://www.jonava.lt/civiline-ir-priesgaisrine-sauga) nurodyta, kad didžiausia galima taršos zona esant ypač didelio masto avarijai gali siekti 13 km. Todėl šioje zonoje gyvenantiems asmenims, ar žmonėms, kurie savo gyvenamojoje aplinkoje jaučia specifinį acto, karbamido kvapą, tol, kol nėra tikslių duomenų apie aplinkos oro taršą, rekomenduojame laikytis atsargumo principo ir kuo mažiau laiko praleisti lauke, patalpose sandariai uždaryti langus, išjungti mechanines vėdinimo ar rekuperavimo sistemas, sunegalavus, nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją.
Informacija apie situaciją bus nuolat atnaujinama.

 

Kontaktai žiniasklaidai
Lina Grinytė-Jauniškienė
Mob. tel. 8 659 56 255
El. paštas lina.jauniskiene@nvsc.lt