BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


A. Veryga sveikatos apsaugos aktualijas aptarė su 35 valstybių sveikatos apsaugos ministrais

Data

2017 01 19

Įvertinimas
0
susitikimassuIzraeliosveikatosministruYacovLitzman20170118-Kopija.jpg

Sveikatos apsaugos ministras, prof. Aurelijus Veryga ir jo vadovaujama delegacija sausio 16–17 d. dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos – EBPO (angl. OECD — Organisation for Economic Co-operation and Development) politikos forume ir sveikatos ministrų susitikime Paryžiuje (Prancūzija).

Forumo „Ateities sveikata – dėmesys žmonėms“ dalyviai aptarė, kokie ateities tikslai keliami į žmones orientuotai sveikatos priežiūrai, kaip rūpintis didėjančiu skaičiumi žmonių, susiduriančiu su sunkiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, kaip matuoti sveikatos paslaugų kokybę ir jų poveikį žmonių gyvenimo kokybei ir kt.

Antrą dieną vykusiame sveikatos apsaugos ministrų susitikime buvo keičiamasi idėjomis, ambicijomis bei iššūkiais naujos kartos sveikatos reformų klausimais. Ministrai sprendė, kaip sukontroliuoti ir įveikti neefektyvias sveikatos apsaugos sistemos išlaidas, kaip modernizuoti sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį, kitus klausimus.

Vėliau ministras A. Veryga dalyvavo ir dvišaliuose susitikimuose su kolegomis iš Danijos, Izraeliu bei Latvijos. Dvišaliame susitikime su Danijos sveikatos ministre Ellen Trane Norby buvo aptarti šie klausimai: mityba, bendri vaistų ir vakcinų pirkimai ir kt. Ministras pakviestas apsilankyti Danijoje, detaliau aptarti galimas bendradarbiavimo sritis.


Susitikimas su Danijos sveikatos apsaugos ministre.

Susitikimo su Izraelio sveikatos apsaugos ministru M. K. Yacov Litzman diskutuota pacientų duomenų saugumo klausimais.


Susitikimas su Izraelio sveikatos apsaugos ministru.

Su Latvijos sveikatos apsaugos ministre Anda Čakša buvo kalbamasi alkoholio vartojimo prevencijos, bendrų vaistų ir vakcinų pirkimo, bendradarbiavimo transplantacijos srityje.


Susitikimas su Latvijos sveikatos apsaugos ministre.

EBPO — tai forumas, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį gyvenimą. EBPO kaupia patirtį ir atlieka išsamius įvairių sričių tyrimus, kurie yra vertinami ir laikomi autoritetingais visame pasaulyje. Remdamiesi šiais tyrimais, EBPO ekspertai kuria novatoriškas įvairių sričių politikos tobulinimo koncepcijas.

Šiuo metu EBPO priklauso 35 valstybės. 2015 m. stojimo procesą pradėjo ir Lietuva bei Kosta Rika.

EBPO organizacija buvo įkurta 1961 m., JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos, vienijusios Europos šalis bendram tikslui — atstatyti po II pasaulinio karo sugriautą ekonomiką. Jos centrinė būstinė yra Paryžiuje. XXI a. EBPO siekia tapti viena iš pagrindinių tarptautinių organizacijų, darančių įtaką globalizacijos procesams.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
[email protected], http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!