BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


A. Veryga: „Lietuvos ir Japonijos problemos ir iššūkiai sveikatos srityje – panašūs“

Data

2016 12 28

Įvertinimas
0
IMG_8267.jpg

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su J. E. Japonijos  ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Susitikimo metu ministras A. Veryga akcentavo, kad Lietuva visada yra atvira įvairiapusiam specialistų bendradarbiavimui – ypatingai  visuomenės senėjimo ir mokslinių tyrimų srityse.

Ministro A. Verygos teigimu, tiek Lietuva, tiek Japonija susiduria su demografine  senėjimo problema, tad abiejų šalių specialistai yra suinteresuoti keistis gerąja praktika.

„Mūsų šalys turi bendrą tikslą – siekti, kad gyventojai kuo ilgiau būtų sveikais, saugotų bei tausotų savo sveikatą, rinktųsi aktyvų gyvenimo būdą“, – sako A. Veryga.

Susitikime aptartas ir galimas bendradarbiavimas mokslinių tyrimų srityje. Pirmą tokį bendradarbiavimo su specialistais iš Japonijos susitarimą planuojama pasirašyti kitų metų pavasarį. Tai nuspręsta šių metų rudenį, kai Sveikatos apsaugos ministerijoje lankėsi Japonijos medicinos tyrimų agentūros AMED atstovai, kurie koordinuoja trijų Japonijos ministerijų veiklą (ekonomikos, sveikatos ir švietimo bei mokslo) medicinos tyrimų srityje. Agentūra domisi galimybėmis bendradarbiauti su Lietuva retų ir neatpažintų ligų, onkologijos, senėjimo bei kitose sveikatos apsaugos srityse.

Ministras A. Veryga su ambasadoriumi taip pat aptarė E. sveikatos sistemos, mobiliųjų sveikatos technologijų, visuomenės, psichikos sveikatos, alkoholio ir tabako klausimus.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!