BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


A. Dulkys reiškia užuojautą dėl prof. A. Šeškevičiaus mirties

Data

2023 01 24

Įvertinimas
0
burning-candles.jpg

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys reiškia užuojautą artimiesiems ir visai medikų bendruomenei dėl profesoriaus Arvydo Šeškevičiaus mirties. Profesorius buvo paliatyviosios pagalbos pradininkas Lietuvoje, pirmasis Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas.

„Netekome tikro medicinos šviesuolio, kuris ilgus savo gyvenimo metus ir energiją skyrė mūsų šalies medicinos ir pacientų gerovei. Profesorius savo idėjas įgyvendino taip rezultatyviai ir atsakingai, kad tapo ne vienos srities pradininku. Jis stovi prie paliatyviosios pagalbos, pagalbos onkologiniams ligoniams ištakų. Reiškiu užuojautą prof. A. Šeškevičiaus artimiesiems ir visai šalies medikų bendruomenei. Neabejoju, kad profesoriaus palikimas gyvuos jo mokinių darbuose dar labai ilgai“, – sako A. Dulkys.

Prof. A. Šeškevičiaus Lietuvos sveikatos mokslų institute įgijo gydytojo kardiologo specialybę. Nuo 1980 m. jis šiame universitete dėstė, o 1992 m. įkūrė Slaugos fakultetą. Profesorius fakultetui vadovavo penkiolika metų, iki 2007-ųjų. Paliatyviosios medicinos idėjas A. Šeškevičius populiarino ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – buvo Centrinės ir Rytų Europos paliatyviosios pagalbos valdybos narys. Kartu su bendraminčiais įkūrė Pagalbos onkologiniams pacientams asociaciją ir buvo jos prezidentu.

Atsisveikinti su profesoriumi bus galima „Rekviem“ laidojimo namuose (Jonavos g. 41A, Kaunas) sausio 24–25 d. Į paskutinę kelionę A. Šeškevičius bus palydėtas sausio 25 d. Alytaus rajone Simno kapinėse.

SAM Komunikacijos skyrius