BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


2010 m. ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje

Data

2010 12 22

Įvertinimas
0
Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato generalinė direktorė Paola Testori Coggi: ,,Džiaugiuosi antrą kartą žurnalistams surengto sveikatos srities ES konkurso rezultatais. Šiais metais labai pagausėjo ir konkursui pateiktų straipsnių, ir jame dalyvavusių žurnalistų. Konkursui pateiktų straipsnių įvairovė ir išsamumas rodo didelį domėjimąsi sveikatos srities klausimais Europoje.
Nuoširdžiai sveikinu nugalėtojus ir visų šalių nominantus, šių metų konkursui pateikusius nepaprastai įdomių ir puikiai parašytų straipsnių. Komisijos sveikatos srities politika ir iniciatyvos tiesiogiai veikia ES piliečių šeimų ir draugų gyvenimą. Žurnalistus laikau mūsų partneriais, besirūpinančiais, kad visuomenė daugiau žinotų apie svarbius sveikatos klausimus. Įtaigus žurnalisto straipsnis gali pakeisti žmonių nuostatas ir paskatinti veikti".
[end_header]
Džiaugiuosi galėdama įteikti šį apdovanojimą ir taip pripažinti šio puikaus žurnalistinio darbo vertę ir už jį padėkoti.
Pirmąją vietą užėmė du italų žurnalistai Gianluca Ferraris ir Ilaria Molinari už savaitraštyje „Panorama“ paskelbtą bendrą straipsnį „Vilties vagys“. Šiame straipsnyje atkreipiamas dėmesys į gydymo įstaigas, kuriose sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams siūloma brangi įvairių rūšių terapija, kurios nauda nepatvirtinta.
Antroji vieta atiteko Čekijos žurnalistei Lucijai Hášovai Truhelkovai už straipsnį apie organų donorystę „Meilė gyvena inkstuose“.
Trečiąją vietą užėmė Danijos žurnalistų Kaspero Krogho, Morteno Crone, Line Holm Nielsen ir Jespero Woldenhofo komanda už Danijos laikraštyje „Berlingske Tidende“ išspausdintą bendrą straipsnį „Didžioji nesėkmė“, kuriame aprašomos vieno asmens pastangos pakeisti sveikatos sistemą.
Norėčiau nuoširdžiai padėkoti visiems nacionalinių vertinimo komisijų bei ES vertinimo komisijos nariams ir savo kolegoms, dirbantiems Europos Komisijos atstovybėse valstybėse narėse ir Europos Komisijos vertimo raštu tarnybose, kurių bendrų pastangų dėka šis konkursas vyko sėkmingai.
Tikiuosi, kad skaityti šiuos straipsnius jums bus taip pat įdomu, kaip ir man.
ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje yra kampanijos „Europa pacientams“ iniciatyva. Ji finansuojama pagal antrąją ES sveikatos programą.