BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Korupcijos prevencijos projektai

Sveikatos priežiūra yra viena iš korupcijai jautriausių socialinių veiklos sričių, kurioje korupcijos atvejai gali sukelti neištaisomų padarinių vienai iš svarbiausių konstitucinių vertybių - žmonių sveikatai. Sveikatos apsaugos ministerija spręsdama korupcijos medicinos srityje klausimą ir ieškodama būdų užkirsti kelią korupcijai, neskaidrumui bei padidinti sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų ir visuomenės sąmoningumą pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ 10.1.2-ESFA-V-916 priemonę „Nacionalinių kovos su korupcija priemonių įgyvendinimas“ įgyvendina du projektus:

Korupcijos apraiškų sveikatos apsaugos sistemoje stebėjimo ir vertinimo sistemos sukūrimas.

Rengiamas ir derinamas su suinetresuotomis institucijomis metodinių dokumentų paketas. Vėliau bus svarstomos galimybės dėl Korupcijos apraiškų sveikatos apsaugos sistemoje stebėjimo ir vertinimo ssisitemos sukūrimo.

Korupcijos prevencijos didinimas sveikatos apsaugos sektoriuje.

1. Veikla. Nr.1. "Antikorupcinės socialinės reklamos sveikatos priežiūros sistemoje sukūrimas ir sklaidos plano parengimas ir įgyvendinimas (socialinės reklamos sukūrimas ir sklaida)" įgyvendinta 2020-02. Veikla įgyvendinta pilnai.

2. Veikla Nr.2  "Asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų atsparumo (nepakantumo) korupcijai mokymų programų, mokymų medžiagos parengimo ir mokymų organizavimo ir vykdymo paslaugos." Įgyvendinma toliau. Veiklos įgyvendinimo pabaiga 2022-02. Nutraukus sutartį su paslaugos teikėju ir patikslinus veiklos rodiklius su įgyvendinančia institucija bei pratęsus pojekto įgyvendino terminą, veikla yra tesiama. Šiuo metu vykta pirkimo procedūros naujam paslaugos teikėjui, kuris tęs ASPĮ darbuotojų antikorupcinius mokymus.

Pranešimus apie įtariamą galimai neskaidrų ES struktūrinių fondų lėšų investavimą ar administravimą galima pateikti ES struktūrinių fondų svetainės  www.esinvesticijos.lt skiltyje Pranešimas apie korupciją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-27