BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas

       Atsisiųsti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Dėmesio! Iki birželio 22 d. išsaugotus ES Skaitmeninius COVID pažymėjimus dėl skiepijimosi būtina atsinaujinti! Plačiau skaitykite ČIA.

       Atsisiųsti tikrinimo programėlę

Pažymėjimo tikrinimo programėlės naudojimo instrukciją rasite ČIA.

Informacija apie ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą lenkų kalba

 

Informacija apie ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rusų kalba

 

Informacija apie ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą anglų kalba

 

Kas yra ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai, o vieningas pažymėjimas leidžia paprasčiau perduoti informaciją kitos šalies institucijoms. Tačiau kiekviena šalis reikalavimus keliautojams nustato pati, todėl prieš kelionę būtina su jais susipažinti. Tai galima padaryti tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt.

Pažymėjimas generuojamas e.sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir jį galima rasti prisijungus prie savo paskyros e.sveikatos portale.

Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra leidimas keliauti? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas (apie turėtą ligą, vakcinaciją arba atliktus tyrimus) ir yra skirtas saugiai keistis duomenimis tarp šalių, kad viena valstybė lengvai atpažintų kitos valstybės informaciją. Tačiau tai nėra leidimas atvykti į užsienio šalį, o keliautojams taikomi reikalavimai priklauso nuo konkrečios valstybės nustatytos tvarkos. Kokius reikalavimus taiko valstybė, į kurią vykstama, prieš kelionę rekomenduojama pasitikrinti tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt.

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime saugoma informacija taip pat gali sudaryti sąlygas naudotis visomis paslaugomis, kurios leidžiamos šalyje, kurioje tuo metu yra pažymėjimo savininkas. Tačiau tai priklauso nuo šalies apsisprendimo – ar pažymėjimas gali būti naudojimas tik kelionėms, ar ir atlaisvinimams šalies viduje.

Pažymėjimas yra pagalbinė priemonė, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis izoliacijos režimo sergant COVID-19 liga, turėjus didelės rizikos sąlytį ar reikalavimų į Lietuvą atvykstantiems keliautojams.

Ar neketinantys keliauti Lietuvos gyventojai gali naudoti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje? 

Taip, gali. Tik svarbu nepamiršti, jog skiriasi Galimybių paso ir ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo įsigaliojimo terminai:

Galimybių pasas įsigalioja praėjus:

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įsigalioja praėjus:

4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos dozės;

2 savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“), „Spikevax“ (gam. „Moderna“), „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina;

1 savaitei po antrosios „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) ir „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcinos dozės;

 

2 savaitėms po „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinos dozės suleidimo;

 

Iš karto po antros „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

14 d. po antros dozės suleidimo skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;

2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

2 savaitėms nuo bent vienos vakcinos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

Taip pat, Galimybių pase persirgimas COVID-19 liga gali būti užfiksuojamas tiek po teigiamo PGR tyrimo, tiek po teigiamo antigeno testo ar po teigiamo kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio (antikūnų) testo rezultato. Tuo tarpu ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime persirgimas COVID-19 liga užfiksuojamas tik po teigiamo PGR tyrimo rezultato.

Galimybių pasą reikia atnaujinti kas 60 d., kadangi paso galiojimas nustatytas pačiame dokumente. ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atnaujinti nereikia (išskyrus atvejus, kai keičiasi faktinė informacija), jo galiojimas tikrinimas verifikavimo programėlėje.

Ar galiu vienu metu turėti ir ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, ir Galimybių pasą?
Taip. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas tiks naudojimui ir kelionėms Europos Sąjungoje, ir šalies viduje (nors jo galiojimo reikalavimai griežtesni), o Galimybių pasas galioja tik šalies viduje. 
 
Kuo skiriasi ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nuo Lietuvoje veikiančio Galimybių paso?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (vakcinacijos ir persirgimo) Lietuvoje  apima visas laisves, kurias numato Galimybių pasas, ir papildomai  leidžia paprasčiau keliauti ES šalyse bei naudotis jose leidžiamomis  paslaugomis (priklauso nuo šalies, į kurią keliaujama, apsisprendimo). ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra griežčiau reglamentuojamas,  todėl gyventojams bus paprasčiau, jei Lietuvoje jie naudosis Galimybių  pasu, o keliaudami naudos ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. 
Svarbu atkreipti dėmesį, kad ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, gautą atlikus nemokamą PGR tyrimą arba greitojo antigeno testo rezultatą,  Lietuvos gyventojai gali naudoti tik kelionėms į užsienį, kontaktinėms  veikloms šalies viduje jis negalioja. Tyrimai Galimybių pasui atliekami  pačių gyventojų lėšomis. 
 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti žmonės, kurie yra:

 • pasiskiepiję COVID-19 vakcina (gali būti ir vienas skiepas, tuomet po antrojo skiepo reikės atsisiųsti naują pažymėjimą);
 • persirgę COVID -19 liga, kuri patvirtinta PGR tyrimu (greitojo antigeno testo rezultatas COVID-19 ligai patvirtinti negalioja);
 • gavę neigiamą COVID-19 ligos tyrimo rezultatą (PGR tyrimo arba antigeno testo).

Pažymėjimas sugeneruojamas e. sveikatos sistemoje, kai tik joje atsiranda vienas iš minėtų faktų. Pažymėjimo reguliariai atsisiųsti nereikia, tik jei pasikeitė vienas iš faktų: gauta antra vakcinos dozė, atliktas naujas tyrimas ir pan. Taigi, pavyzdžiui, asmuo pažymėjimą savo paskyroje gali matyti netrukus po pirmojo skiepo. 

SVARBU: pažymėjimas yra tik dokumento forma. Joje esantys duomenys neužtikrina laisvo keliavimo po ES šalis. Pažymėjimo galiojimas priklauso nuo kiekvienos šalies nacionalinių taisyklių, kurias galima rasti tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt.

 
Kokios bus konkrečios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo įsigaliojimo sąlygos?

Kiekviena šalis taiko skirtingas sąlygas pažymėjimui įsigalioti. Lietuvoje dokumentas galioja, kai tenkinama bent viena iš šių sąlygų:

 • po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina praėjo dvi savaitės;
 • skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą praėjo dvi savaitės po antrosios dozės suleidimo;
 • praėjo 2 savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 (koronavirusu) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;
 • persirgus COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų;
 • gavus neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (po neigiamo PGR ėminio paėmimo turi būti praėję ne daugiau kaip 72 val., nuo greitojo antigeno testo – 48 val.)

 

Koks yra ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo terminas?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos išrašas, kuris galioja:

 • pasiskiepijus – neribotą laiką;
 • persirgus – ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato;
 • 72 val. gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą arba 48 val. gavus neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).

 

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą reikia atnaujinti?
Atnaujinti pažymėjimą reikia tais atvejais, kai keičiasi faktinė informacija: pavyzdžiui, jeigu buvo gauta antra vakcinos dozė arba užfiksuotas naujas susirgimo COVID-19 liga atvejis.
 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje įsigalioja iškart po vakcinacijos?

ES Skaitmeninis pažymėjimas pradeda galioti:

 • praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina;
 • praėjus dviem savaitėms po antrosios dozės suleidimo skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;
 • praėjus dviem savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.
Kaip naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, atsisiuntus iš e. sveikatos sistemos PDF formatu, galima naudotis trimis būdais: 
•    parodant virtualų pažymėjimą;
•    atsispausdinus pažymėjimą ant popieriaus lapo;
•    mobiliojoje aplikacijoje, kuri pradės veikti artimiausiu metu.
 
Ką daryti, jeigu žmogus nemoka naudotis/nesinaudoja internetu?
Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Jis turės galimybę pažymėjimą atspausdinti arba gali suteikti teisę/įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei gali pažymėjimą atspausdinti savo namuose.
 
Kokioms veikloms galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Kiekviena valstybė savarankiškai nustato veiklas, kurioms galioja pažymėjimas, ir ar šalis taiko nuolaidas asmenims, turintiems pažymėjimą. Kokios sąlygos galioja konkrečioje šalyje galima pasitikslinti https://reopen.europa.eu/en/.

Pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 liga, Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra lygiavertis Galimybių pasui ir gali būti naudojamas kontaktinėms veikloms ir paslaugoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra nustatyti ribojimai.

Kokioms veikloms ir paslaugoms gali prireikti Galimybių paso, ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo arba kito lygiaverčio dokumento, sužinosite ČIA.

 
Jei asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį, o ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja – ar galima nesiizoliuoti?

Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims taikoma 14 dienų izoliacija nuo paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas iki 10 dienų, ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną, atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai.

Šiuo atveju reikia kreiptis ir NVSC užpildant anketą, kad informacija apie sutrumpintą izoliacijos terminą būtų pakeista informacinėje sistemoje. Tai svarbu, nes duomenimis naudojasi institucijos, atliekančios izoliuotų asmenų tikrinimą. Jei tyrimas atliktas ir gautas neigiamas rezultatas izoliacijos pradžioje (iki 7 izoliavimo dienos), asmuo neįgyja teisės susitrumpinti izoliacijos laikotarpio. Tai reiškia, kad asmuo turi toliau izoliuotis ir negali naudotis pažymėjimo teikiamais privalumais.

Izoliacijos išimtys gali būti taikomos asmenims, kuriems 90 dienų laikotarpiu laboratoriškai (atlikus PGR ar antigeno testus) patvirtinta COVID-19 liga bei pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. Taip pat asmenims, kurie turi teigiamą anti-S, anti-S1 arba anti-RBD SARS-CoV-2 IgG tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų. Jei šie asmenys turėjo didelės rizikos sąlytį, jie turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu persirgau@nvsc.lt, kad izoliacija būtų atšaukta.

 
Jei asmuo skiepijosi pirma doze ne Lietuvoje, o antra – Lietuvoje, arba abiem dozėmis skiepijosi ne Lietuvoje, ar ji/jis turės galimybę gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje? 

Užsienyje paskiepytiems arba persirgusiems Lietuvos gyventojams yra sudaryta galimybė gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Gyventojas turi pateikti vakcinacijos centrui arba kitai Lietuvos gydymo įstaigai užsienio gydymo įstaigos išduotą oficialų dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 liga, kad šie duomenys būtų suvesti į e. sveikatos sistemą. Šių duomenų pagrindu tą pačią dieną bus suformuotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kurį galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros sveikatos portale www.esveikata.lt.

Prieš vykstant į vakcinacijos centrą arba gydymo įstaigą rekomenduojama paskambinti ir susitarti dėl vizito ir pageidaujamos paslaugos. Vakcinacijos centrų adresus, kontaktus ir kitą informaciją apie vakcinaciją skelbia savivaldybės: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina/vakcinacijos-tvarka

 
Ar galiu išsiimti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, kai persirgimas COVID-19 liga diagnozuotas gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą?

Lietuvoje COVID-19 liga gali būti diagnozuojama tiek atliekant PGR tyrimą, tiek atliekant greitąjį antigeno testą. Kitose Europos šalyse persirgimo faktas yra patvirtinamas atlikus greitąjį antigeno testą ar PGR tyrimą ir gavus teigiamą rezultatą. Tačiau kai kur yra reikalaujama, kad COVID-19 liga būtų patvirtinta tik teigiamu PGR tyrimo rezultatu. Dėl trūkstamų mokslinių duomenų ES lygiu persirgimo faktas bus priimtas ir galios ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas jį patvirtinus PGR tyrimu.

Todėl gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, sudaryta galimybė ne vėliau kaip per 48 val. nuo ėminio paėmimo pakartotinai atlikti PGR tyrimą dėl COVID-19 ligos patvirtinimo.

Tokia galimybė iki šiol buvo sudaryta profilaktiškai besitiriantiems asmenims. Nuo šiol diagnozę patvirtinti PGR tyrimu kviečiami visi, gavę teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, užtikrinant, kad ėminio paėmimas atliekamas per 48 val. nuo antigeno testo teigiamo rezultato gavimo. Pakartotiniam PGR tyrimui registruotis galima elektroniniu būdu Karštosios linijos 1808 interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

 
Ar naudojantis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu būtina turėti asmens dokumentą?                         
Naudojantis pažymėjimu asmens dokumentą turėti privaloma, nes paslaugų teikėjai turės užtikrinti, kad pažymėjimas priklauso asmeniui, kuris jį rodo.
 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galios persirgus COVID-19 liga ir pasiskiepijus viena vakcinos doze? 

Lietuvoje toks pažymėjimas galios, tačiau kiekviena ES valstybė dėl to sprendžia individualiai. Kokios sąlygos galioja konkrečioje valstybėje, pasitikrinti galite https://reopen.europa.eu/lt (pasirinkite šalį ir spustelėkite piktogramą „Kelionės“).

Taip pat informacijos apie galiojančius reikalavimus keliautojams šalyje, į kurią vykstate, galite ieškoti tos šalies ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

 
Kuriose šalyse galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Nuo 2021 m. liepos 1 d. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje.
 
Kodėl šalys nustato skirtingas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo taisykles? 

Kiekviena šalis su COVID-19 susijusius faktorius vertina nevienodai: kai kurios šalys gali nepriimti tam tikrų vakcinų arba turėti skirtingą nuomonę dėl susidariusio imuniteto trukmės. 

 

Kurias vakcinas pripažįsta ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 
Kiekviena šalis pati sprendžia, kurias vakcinas pripažinti, ir nustato reikalavimus dėl dozių skaičiaus, laiko, kuris turi praeiti po skiepo, ir kt. Tačiau visos ES šalys privalo priimti ES Skaitmeninius COVID pažymėjimus, išduotus pasiskiepijus Europos vaistų agentūros (EMA) registruotomis vakcinomis (tokiomis vakcinomis šiuo metu vykdomas skiepijimas Lietuvoje). Informaciją apie kiekvieną šalį galite rasti https://reopen.europa.eu/lt.
 
Kokie duomenys pateikiami ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime?

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikiama būtina pagrindinė informacija, tokia kaip vardas ir pavardė, gimimo data, atitinkama informacija apie vakciną / tyrimą / persirgimą ir unikalus identifikatorius. Pažymėjimuose bus pateikta tik ribota informacija, kuri yra būtina. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais tikrinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas – tikrinama, kas jį išdavė ir pasirašė. Visi sveikatos duomenys lieka valstybės narės, kuri išdavė ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, žinioje.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas generuojamas remiantis e. sveikatos sistemos duomenimis.

 
Kaip užtikrinamas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo saugumas?
Pažymėjime saugomi privatūs žmonių duomenys, todėl sklandus pažymėjimo veikimas ir duomenų saugumo užtikrinimas yra pagrindiniai prioritetai. Tam naudojami technologiškai sudėtingi sprendimai, tačiau vienas iš saugumo užtikrinimo elementų yra dviejų žingsnių verifikacija. Kiekvienas išduotas pažymėjimas turi unikalų QR kodą, kuriame patalpinama visa reikalinga informacija. Ji taip pat yra pasirašoma elektroniniais raktais. Verifikavimo programėlė patikrinti skaitmeninio pažymėjimo validumą gali net ir be prieigos prie interneto, tai reiškia gerokai didesnį vartotojo duomenų saugumą.
 
Kas yra atsakingas už ES Skaitmeninio COVID  pažymėjimo kūrimą?
Lietuvoje už ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimą atsakingas Registrų centras, kuris pasitelkė tarptautinę technologijų bendrovę „CGI“.
 
Turėjau didelės rizikos sąlytį, o ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja – ar galiu nesiizoliuoti?
Izoliacijos išimtys gali būti taikomos asmenims, kuriems 90 dienų laikotarpiu patvirtinta COVID-19 liga (atlikus PGR ar antigeno testus) bei pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. Taip pat asmenims, kurie turi teigiamą anti-S, anti-S1 arba anti-RBD SARS-CoV-2 IgG tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų. Jei šie asmenys turėjo didelės rizikos sąlytį, jie turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu persirgau@nvsc.lt, kad izoliacija būtų atšaukta.
 
Kodėl teigiamo serologinio antikūnų tyrimo rezultato nepakanka ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti?

Europa priėmė vieningą sprendimą neįtraukti serologinio antikūnų tyrimo rezultato į ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

 
Kada atsiras ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui skirta mobilioji programėlė?

Planuojama, kad rudenį pradės veikti gyventojams skirta programėlė "Wallet", kuri leis saugoti ir naudoti (parodyti) savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą mobiliajame telefone. Programėlę bus galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

Patikrą atliekantiems darbuotojams ir pareigūnams bei paslaugų tiekėjams yra skirta programėlė "Verifier", kuri leidžia patikrinti ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo validumą bei atitikimą nacionaliniams reikalavimams.

 
Kaip galima bus naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu mobiliajame telefone?

Naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu savo išmaniajame telefone leis mobilioji programėlė „Wallet“, kurią bus galima nemokamai atsisiųsti iš programų parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

Norint pasinaudoti savo ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, tereikės jį atidaryti programėlėje ir leisti tikrinančiam asmeniui nuskaityti pažymėjimo unikalų QR kodą.

 

 

Ar Lietuvoje pripažįstamas mano šalyje išduotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Lietuvoje pripažįstami visi ES galiojantys Skaitmeniniai COVID pažymėjimai.
 
Ar trečiosiose šalyse skiepyti, persirgę ar testuoti asmenys gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima gauti tik ES arba Šengeno erdvės šalyje, kur buvo atliktas skiepas, diagnozuota COVID-19 liga ar atliktas tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas. Kitaip tariant, ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą turi išduoti skiepijimą ar tyrimą atlikusi įstaiga toje ES ar Šengeno erdvės šalyje. Trečiosiose šalyse paskiepyti ar persirgę asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo arba persirgimo faktą.

Užsienyje paskiepyti ar COVID-19 liga persirgę Lietuvos gyventojai, turintys tai įrodančius dokumentus, taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenų įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Ar turėdamas ES skaitmeninį COVID pažymėjimą turėsiu izoliuotis, kai atvyksiu į Lietuvą?

Visiems be išimties keliautojams būtina užpildyti keleivio anketą.

Izoliuotis nereikės, jei:
•    atvykote iš žaliai ar geltonai zonai priskirtos šalies;
•    esate pasiskiepijęs:  „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcina ir po paskutinio skiepo praėjo dvi savaitės;
•    esate persirgęs COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu, ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų.

Kitais atvejais izoliacija galioja atvykstantiems iš raudonosios arba pilkosios zonos šalių, išskyrus papildomas išimtis, apie kurias daugiau informacijos rasite ČIA.

 
Kokius reikalavimus turi atitikti keliautojai, kad jų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje leistų taikyti švelnesnius ribojimus veikloms?

Asmenims, turintiems galiojantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, Lietuvoje bus taikomi lengvesni COVID-19 prevenciniai ribojimai. Tiesa, šalies viduje pažymėjimo teikiamomis lengvatomis gali naudotis tik nuo COVID-19 pasiskiepiję ir (ar) koronaviruso liga persirgę asmenys. Taigi, švelnesni ribojimai šalies viduje taikomi:

 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
  • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
  • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;
 • asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas). Jeigu žmogus persirgo COVID-19, bet faktas nėra užfiksuotas teigiamu PGR tyrimo rezultatu – jis negalės naudotis lengvesnėmis sąlygomis šalies viduje;
 • asmenims, pasiskiepijusiems pagal mišraus skiepijimo schemą, kai po antrosios dozės suleidimo praėjo 2 savaitės.

Vaikams iki 16 metų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nėra būtinas, švelnesnėmis sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą.

Svarbu pažymėti, kad pasiskiepijus skirtingų vakcinų dozėmis yra formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Asmuo, pasiskiepiję pagal miksuotą schemą, galės sėkmingai naudoti tiek ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo, tiek Galimybių paso atveriamomis galimybėmis.

 
Kokioms veikloms Lietuvoje galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Informaciją apie ribojamas veiklas ir paslaugas bei Lietuvoje taikomas pandemijos valdymo priemones galima rasti ČIA.
 
Ką daryti, jei būnant Lietuvoje baigsis mano pažymėjimo galiojimo terminas?

Atnaujinti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima atlikus tyrimą dėl COVID-19 ligos.

Asmenys gali atlikti tyrimą privačiose gydymo įstaigose savo lėšomis.

Daugiau informacijos rasite ČIA. 

 
Ar galiu išsiimti pažymėjimą po to, kai atvyksiu į Lietuvą?
Galiojantį pažymėjimą turite turėti prieš atvykdamas į Lietuvą, nes duomenys gali būti tikrinami patekimo į šalį vietose.
 
Ar atvykstantiems į Lietuvą vaikams iki 16 metų yra būtinas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? Ar jiems reikia izoliuotis?

Vaikams iki 12 m. izoliacija netaikoma. Atvykstant iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių asmenims nuo 12 iki 16 metų gali būti taikoma izoliacija. Tokiu atveju ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas gali būti naudojamas vakcinacijos arba persirgimo fakto patvirtinimui, siekiant pasinaudoti izoliacijos išimtimi.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad izoliacija netaikoma asmenims nuo 12 iki 16 metų, atvykusiems iš šalių, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąraše priskirtų raudonai ir pilkai zonai, ir turintiems ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto antigeno testo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti neigiamą rezultatą. Jei COVID-19 tyrimas atliekamas atvykus į Lietuvos Respubliką, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.

Reikalavimus atvykstantiems į Lietuvą ir taikomas išimtis rasite ČIA.

 
Ar nuo šiol asmenys į Lietuvą atvykti galės tik su ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
 • Visi keliautojai, atvykdami į Lietuvą, turi užpildyti Keleivio anketą.
 • ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas – patogiausias dokumentas keliaujant
 • Į Lietuvą atvykstantys asmenys gali naudotis ne tik ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, bet ir kitais dokumentais:
  • Dokumentu, patvirtinančiu, kad asmuo yra atlikęs greitąjį antigeno testą arba PGR tyrimą ir gavęs neigiamą atsakymą.
  • Persirgusiems: asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu, patvirtinančiu, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą.
  • Vakcinuotiems: asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu, konkrečios šalies vakcinacijos sertifikatu arba tarptautiniu vakcinacijos sertifikatu. Jame turi būti nurodyta, kad asmuo yra vakcinuotas viena iš Europos vaistų agentūros patvirtintų vakcinų, pilna vakcinavimo schema, pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schema.  
Dokumentai turi būti parengti viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų.
 
 
Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti Lietuvoje dirbantys ir čia paskiepyti užsienio šalių diplomatai, jų šeimos nariai ir kiti užsieniečiai?
ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti ir Lietuvoje gyvenantys ir čia paskiepyti užsienio valstybių piliečiai. Turintys galimybę prisijungti prie e. sveikatos portalo pažymėjimą gali atsisiųsti savarankiškai. Neturintys tokios galimybės dėl pažymėjimo išdavimo turėtų kreiptis į vakcinacijos centrą, kuriame buvo paskiepyti.
 
Kur užsieniečiai arba užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, atlikę COVID-19 tyrimą, gali išsiimti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Informacija apie tai, kaip šalies piliečiai ar užsieniečiai, atlikę COVID-19 tyrimus, gali pasinaudoti galimybėmis vykti į užsienio šalis arba neribojamomis ar ribojamomis iš dalies veiklomis Lietuvoje:

 

Lietuvos piliečiai

Užsieniečiai

Kaip užsiregistruoti nemokamam COVID-19 tyrimui – greitajam antigeno testui ar PGR tyrimui?

Internetu www.1808.lt. Neturintys tokios galimybės, gali registruotis Karštosios linijos telefonu 1808.

Karštosios linijos telefonu 1808 arba skambinant iš užsienio +370 66 01 1808.

Kur atliekami nemokami COVID-19 tyrimai?

Savivaldybių mobiliuosiuose punktuose

Savivaldybių mobiliuosiuose punktuose

Kokius dokumentus reikia pateikti mobiliajame punkte prieš atliekant COVID-19 tyrimą?

Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą

Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą, patvirtinantį priklausymą nemokamo testavimo tikslinei grupei:

 • leidimas laikinai gyventi šalyje;
 • leidimas nuolatos gyventi šalyje;
 • ES piliečio šeimos nario kortelė;
 • ES teisės gyventi pažymėjimas.

Kur asmenys gali pasitikrinti COVID-19 tyrimo rezultatus?

Prisijungus į svetainę www.esveikata.lt arba www.1808.lt. Neturint tokios galimybės, susisiekus su šeimos gydytoju.

Prisijungus į svetainę www.1808.ltNeturint tokios galimybės, susisiekus su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas COVID tyrimas, žemiau nurodytais kontaktais.

Kaip gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą atlikus PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą?

Prisijungus į svetainę www.esveikata.lt. Instrukciją, kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, rasite ČIA. Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, gali kreiptis į šeimos gydytoją.   

Susisiekus su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas tyrimas, žemiau nurodytais kontaktais.

Kaip gauti ES Skaitmeninį COVID persirgtos ligos pažymėjimą gavus teigiamą PGR tyrimą?

Prisijungus į svetainę www.esveikata.lt. Instrukciją, kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, rasite ČIA. Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, gali kreiptis į šeimos gydytoją.  

Susisiekus su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas PGR tyrimas ir gautas teigiamas rezultatas, žemiau nurodytais kontaktais.

Norėdami susisiekti su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas COVID-19 tyrimas, kreipkitės nurodytais kontaktais:

Savivaldybė

Kontaktinis tel. Nr.

Akmenės rajono savivaldybė

868229079; 866456322

Alytaus miesto savivaldybė

869416346

Anykščių rajono savivaldybė

869763271

Druskininkų savivaldybė

861297211

Elektrėnų savivaldybė

865926919; 868744228;

Ignalinos rajono savivaldybė

868660620; 838670181; 864051392

Jonavos rajono savivaldybė

834951106

Joniškio rajono savivaldybė

842661206; 867691206

Jurbarko rajono savivaldybė

865645569

Kaišiadorių rajono savivaldybė

865665065; 867049897

Kalvarijos savivaldybė

868605860

Kauno miesto savivaldybė

861856207; 863807636

Kauno rajono savivaldybė

869804140

Kazlų Rūdos savivaldybė

834395054

Kėdainių rajono savivaldybė

834750709; 868760141

Klaipėdos miesto savivaldybė

846496709; 846496717; 846340709

Klaipėdos rajono savivaldybė

868649975

Kretingos rajono savivaldybė

844577611

Marijampolės savivaldybė

865816845

Mažeikių rajono savivaldybė

861817158

Molėtų rajono savivaldybė

864756649

Neringos savivaldybė

860410451

Pakruojo rajono savivaldybė

861656890

Panevėžio miesto savivaldybė

864024090

Pasvalio rajono savivaldybė

868749183

Plungės rajono savivaldybė

863801831

Raseinių rajono savivaldybė

868078992

Rietavo savivaldybė

844868539

Rokiškio rajono savivaldybė

868691233

Šakių rajono savivaldybė

862286062

Šalčininkų rajono savivaldybė

838051752; 838056302

Šiaulių miesto savivaldybė

8 41 552864; 8 610 71593; 8 604 56 305

Šiaulių rajono savivaldybė

861358372

Šilalės rajono savivaldybė

861146575

Švenčionių rajono savivaldybė

838751148

Tauragės rajono savivaldybė

862090615

Telšių rajono savivaldybė

863008623

Trakų rajono savivaldybė

861521086

Ukmergės rajono savivaldybė

867660703

Utenos rajono savivaldybė

860682029

Varėnos rajono savivaldybė

831051608

Vilkaviškio rajono savivaldybė

834251810

Vilniaus miesto savivaldybė

865910646

Vilniaus rajono savivaldybė

865910646

Visagino savivaldybė

867710490

 

Kur galiu rasti šalių, pripažįstančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą?

Pažymėjimas galioja visose ES šalyse, o taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.  

Tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

 
Kur galiu sužinoti, kokios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo sąlygos konkrečioje valstybėje?

Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt. Čia galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

Taip pat informacijos galite ieškoti šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? 

Asmuo, kuris:  

 • buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos (pagal Lietuvos reikalavimus toks pažymėjimas įsigalioja po paskutinio skiepo praėjo dviem savaitėms);
 • yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos); 
 • turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (galioja 48 val. nuo greitojo antigeno testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGR ėminio paėmimo laiko).
 
Kur galiu rasti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Eikite į svetainę www.esveikata.lt.

Instrukciją kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rasite ČIA.

 
Kaip ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gauti tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių prisijungti per e.valdžios vartus? 
Neturintiems galimybės jungtis elektroniniu būdu, pažymėjimą bus galima gauti pas šeimos gydytoją. 
 
Ar vaikams iki 16 metų reikalingas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

Tai priklauso nuo šalies, į kurią vykstate, reikalavimų. Juos galite pasitikrinti https://reopen.europa.eu/lt, arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

Jei pažymėjimas yra reikalingas, vaiko dokumentą gali atspausdinti įgaliotas asmuo (tėtis, mama, globėjas ir t.t.) arba galima kreiptis į šeimos gydytoją. 

 
Ar savivaldybių mobiliuose punktuose galima pasirinkti testavimo būdą ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti? 
ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti gali būti atliekami PGR tyrimai arba antigeno testai. Nemokamai mobiliuosiuose punktuose tyrimai atliekami asmenins, norintiems išvykti į užsienio valstybes, kitais atvejais tyrimai atliekami savo lėšomis.
 
Kaip bus skaičiuojamas COVID-19 tyrimo galiojimas: ar nuo tyrimo atlikimo ar nuo gauto atsakymo laiko? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 
Ką daryti, jei nėra galimybės testuotis – visos rezervacijos vietos užimtos? 

Kiekviena savivaldybė savarankiškai sprendžia, kiek vietų gali skirti testavimui dėl ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo.

Asmenys gali atlikti tyrimus ir savo lėšomis privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba kitoje artimiausioje savivaldybėje, jeigu yra vietų.   

 
Ar ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu galės naudotis žmonės, atlikę antikūnų testą? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų Lietuvoje generuojamas atlikus PGR tyrimą arba antigeno testą.

Antikūnų testo rezultatas nesuteikia galimybių naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.

 
E. sveikatoje yra pažymos apie gautą vakciną ir/ar persirgimą. Kodėl?

Jei matote, kad turite ne vieną ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurio Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį dokumentą, arba visus.

Jeigu vis dėlto matote, kad pažymėjime yra klaidinga informacija – galite kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt.

 
Matau klaidą savo ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime. Ką daryti?
Būtinai kreipkitės į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt.

 

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti užsienio šalyse dirbantys ir ten paskiepyti Lietuvos diplomatai bei jų šeimos nariai?

ES arba Šengeno erdvės šalyse paskiepyti diplomatai ir jų šeimos nariai, kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, gali gauti tos valstybės ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Trečiosiose šalyse paskiepyti asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo faktą.

Užsienyje paskiepyti Lietuvos gyventojai taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenį įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu COVID-19 tyrimą atlikau kitoje ES šalyje?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas tyrimas.
 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu nuo COVID-19 ligos buvau paskiepytas kitoje ES šalyje?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas skiepijimas.

Užsienyje paskiepyti ar COVID-19 liga persirgę Lietuvos gyventojai, turintys tai įrodančius dokumentus, taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenų įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 

 

 

Kaip patikrinti, ar asmuo pateikia galiojantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Patikrinti ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimą pagal nacionalines taisykles galima dviem būdais:

 • „rankiniu būdu“, t. y. perskaičius pažymėjime pateiktą informaciją apie asmens vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba atliktą COVID-19 tyrimą.
 • mobiliąja programėle „Tikrinti COVID pažymėjimą“ nuskaičius pažymėjimo QR kodą.

Mobiliąją programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

Tikrinimo programėlės diegimo ir naudojimo instrukciją rasite ČIA.

 
Kokie reikalavimai taikomi į Lietuvą atvykusiems keliautojams, kurie nori pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos sąlygomis?

Pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos sąlygomis gali:

 • asmenys, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos vakcinų:
  • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
  • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą
  • praėjus 2 savaitėms po antrosios dozės suleidimo, skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.
 • asmenys, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).
 • asmenys, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos vakcina;
 • asmenys, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus PGR tyrimą (tyrimo atsakymui įrodyti ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas negali būti naudojamas).

Vaikams iki 16 metų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje nėra būtinas, švelnesnėmis sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą. Kitų šalių taikomus reikalavimus galima rasti https://reopen.europa.eu/lt arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

 

 
Kokios veiklos neribojamos ar ribojamos iš dalies asmenims, pateikusiems nacionalines taisykles atitinkantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Informaciją apie ribojamas veiklas ir paslaugas bei Lietuvoje taikomas pandemijos valdymo priemones galima rasti ČIA.

Pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 liga, Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra lygiavertis Galimybių pasui ir gali būti naudojamas kontaktinėms veikloms ir paslaugoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra nustatyti ribojimai.

 
Ką daryti, jei asmuo pateikia negaliojantį arba svetimą pažymėjimą?
Nesuteikti paslaugų.
 
Kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems keliautojams kertant Lietuvos sieną?

Visi keliautojai turi užpildyti Keleivio anketą.

Kertant Lietuvos sieną, ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas tinka patvirtinimui, kas asmuo yra pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos, persirgo šia liga arba turi galiojantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Kertant Lietuvos sieną ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja:

 • pilnai pasiskiepijus „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcina, jeigu po paskutinio skiepo praėjo dvi savaitės;
 • praėjus 2 savaitėms po antrosios dozės suleidimo, skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;
 • persirgus – ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato;
 • turint neigiamą PGR tyrimo pažymėjimas galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento, turint neigiamą antigeno testo rezultatą pažymėjimas galioja 48 val.

Nuolat atnaujinama informacija keliautojams skelbiama ČIA.

 
Ar Vengrijoje paskiepytas asmuo ten pripažįstama „Sputnik“ vakcina, gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? Ar tokį asmenį bus galima aptarnauti Lietuvoje?

Vengrijos skaitmeninį pažymėjimą asmuo gaus.

Tačiau kokias vakcinas pripažins šalys – kiekviena jų apsispręs atskirai. Lietuvoje pripažįstamos Europos vaistų agentūros patvirtintos vakcinos: „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“, „Vaxzevria“. 

 
Kam yra skirta ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo programėlė?

Tikrinimo programėlė leidžia greitai ir paprastai įsitikinti, ar pažymėjimas yra tikras ir ar jis atitinka šalies nacionalinius reikalavimus. Nuskenavus pažymėjimo QR kodą programėlės lange pasirodys atitinkama informacija.

Programėlės vartotojo vadovą rasite ČIA.

 
Kaip veikia ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo mobilioji programėlė?

Tikrinantis asmuo savo išmaniajame įrenginyje turi instaliuoti tikrinimo programėlę, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių "Google Play" ir "App Store". Tikrinimui nereikalingas interneto ryšys, programėlė nesikreipia į e. sveikatos sistemą. Parinktyse pasirinkęs Lietuvą ir nuskaitęs pateiktą QR kodą, tikrintojas programėlės ekrane pamatys, ar pateikta informacija pažymėjime yra teisinga ir validi, t.y. nepadirbta, ir ar ji atitinka Lietuvos reikalavimus.

Programėlė teikia trijų spalvų atsakymus:

 • ŽALIAS – kai sertifikatas yra validus bei atitinka nacionalines taisykles;
 • GELTONAS - kai sertifikatas yra validus bet NEATITINKA neatitinka nacionalinių taisyklių (taip pat nurodoma priežastis);
 • RAUDONAS – kai sertifikatas yra nevalidus (suklastotas ir t.t.) – QR kodas nenuskaitomas ar programėlė jo nesupranta.

Tikrinant pažymėjimą, informacija apie pažymėjimo savininką nuskaitoma QR kodu ir tikrintojui rodoma labai ribotą laiką – 15 sekundžių. Tikrintojas neturi galimybės tos informacijos nei išsaugoti, nei išsiųsti, nei padaryti ekrano kopiją (screenshot). Įrenginio ekrane matomi tik vardas, pavardė, gimimo data.

Parinktyse pasirinkus kitą šalį galima patikrinti, ar pažymėjimas atitinka tos šalies taisykles.

 
Kam gali būti naudinga tikrinimo programėlė? 

Tikrinimo programėlė naudinga oro, jūrų uostuose ir kituose valstybės sienos kirtimo punktuose patikrą atliekantiems darbuotojams ir pareigūnams, kurie gali greitai ir paprastai įsitikinti, ar keliautojai atitinka atvykstantiems taikomus reikalavimus.

Paslaugų tiekėjai gali patikrinti, ar pažymėjimą pateikusiam asmeniui gali būti taikomi švelnesni ribojimai veikloms šalies viduje.

 

Jeigu turite klausimų, į kuriuos atsakymų neradote čia, kviečiame kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:
•    dėl vakcinacijos ir testavimo, terminų, izoliacijos po kelionių ir t.t.: +370 5 264 9676 arba rašykite el. pašto adresu info@nvsc.lt
•    dėl pažymėjimo atsisiuntimo, techninių detalių ir t.t.: +370 5 236 4577 arba rašykite el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-22