BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas

Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninis COVID pažymėjimas palengvins saugų ir laisvą piliečių judėjimą ES per COVID-19 pandemiją.

Pažymėjimas bus įdiegtas ES valstybėse narėse. Šalys jau gali pradėti jį leisti ir naudoti. Visose ES valstybėse narėse jis bus prieinamas nuo 2021 m. liepos 1 d.

Kai kurie Lietuvos gyventojai jau gali atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Procesas vyksta etapais – planuojama, kad artimiausiu metu jau visi gyventojai galės tai padaryti. Instrukcija yra ČIA. Jei dar nematote savo pažymėjimo, kelionėms galite naudoti iki šiol naudotas PAŽYMAS.

BENDRO POBŪDŽIO KLAUSIMAI

IŠ UŽSIENIO ATVYKSTANTIEMS ASMENIMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Į UŽSIENĮ KELIAUJANTIEMS LIETUVOS PILIEČIAMS AKTUALI INFORMACIJA

LIETUVOS PASLAUGŲ VERSLUI AKTUALI INFORMACIJA

BENDRO POBŪDŽIO KLAUSIMAI

Kas yra ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai, o vieningas pažymėjimas leidžia paprasčiau perduoti informaciją kitos šalies institucijoms. Tačiau kiekviena šalis reikalavimus keliautojams nustato pati, todėl prieš kelionę būtina su jais susipažinti. Tai galima padaryti tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt.

Pažymėjimas generuojamas e.sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir jį galima rasti prisijungus prie savo paskyros e.sveikatos portale.

 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra leidimas keliauti? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas (apie turėtą ligą, vakcinaciją arba atliktus tyrimus) ir yra skirtas saugiai keistis duomenimis tarp šalių, kad viena valstybė lengvai atpažintų kitos valstybės informaciją. Tačiau tai nėra leidimas atvykti į užsienio šalį, o keliautojams taikomi reikalavimai priklauso nuo konkrečios valstybės nustatytos tvarkos. Kokius reikalavimus taiko valstybė, į kurią vykstama, prieš kelionę rekomenduojama pasitikrinti tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt.

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime saugoma informacija taip pat gali sudaryti sąlygas naudotis visomis paslaugomis, kurios leidžiamos šalyje, kurioje tuo metu yra pažymėjimo savininkas. Tačiau tai priklauso nuo šalies apsisprendimo – ar pažymėjimas gali būti naudojimas tik kelionėms, ar ir atlaisvinimams šalies viduje.

Pažymėjimas yra pagalbinė priemonė, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis izoliacijos režimo sergant COVID-19 liga, turėjus didelės rizikos sąlytį ar reikalavimų į Lietuvą atvykstantiems keliautojams.

 
Ar neketinantys keliauti Lietuvos gyventojai gali naudoti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje? 

Galimybių pasas yra skirtas laisviau naudotis paslaugomis šalies viduje, o ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas – keliauti į kitas šalis.

Galimybių paso ir ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo skirtumai:

Galimybių pasas įsigalioja praėjus:
•    4 savaitėms po pirmosios „Vaxzevria“ vakcinos dozės;
•    vienai savaitei po antros „Comirnaty“ ir „Moderna“ vakcinos dozės;
•    dviem savaitėms po „Janssen“ vakcinos dozės suleidimo.
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įsigalioja praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Moderna“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina.
Galimybių pase persirgimas COVID-19 liga užfiksuojamas po teigiamo PGR tyrimo ar greitojo antigeno testo rezultatų. ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime  persirgimas COVID-19 liga užfiksuojamas tik po teigiamo PGR tyrimo rezultato.
Galimybių pasą reikia atnaujinti kas 7 dienas, kadangi paso galiojimas nustatytas pačiame dokumente. ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atnaujinti nereikia, jo galiojimas bus tikrinamas verifikavimo programėlėje.

Nors Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima naudoti ir Lietuvoje, naudojimui šalies viduje patogesnis ir rekomenduotinas yra Galimybių pasas, kadangi mobilios programėlės pagalba tikrinimas ir atsakymo pateikimas dėl galimybės pasinaudoti švelnesnėmis karantino režimo priemonėmis atliekamas greičiau ir paprasčiau. ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo domenų atitikimas Galimybių paso reikalavimams turės būti atliktas tikrintojo be mobiliosios programėlės pagalbos, t. y. taip pat kaip kitą skiepą dėl COVID-19, persirgimą COVID-19 liga ar neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį dokumentą. 

Ar galiu vienu metu turėti ir ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, ir Galimybių pasą?
Taip. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas tiks naudojimui ir kelionėms Europos Sąjungoje, ir šalies viduje (nors jo galiojimo reikalavimai griežtesni), o Galimybių pasas galioja tik šalies viduje. 
 
Kuo skiriasi ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nuo Lietuvoje veikiančio Galimybių paso?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje apima visas laisves, kurias numato Galimybių pasas, ir papildomai leidžia paprasčiau keliauti ES šalyse bei naudotis jose leidžiamomis paslaugomis (priklauso nuo šalies, į kurią keliaujama, apsisprendimo). Tačiau ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra griežčiau reglamentuojamas, todėl gyventojams bus paprasčiau, jei Lietuvoje jie naudosis Galimybių pasu, o keliaudami naudos ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti žmonės, kurie yra:

 • pasiskiepiję COVID-19 vakcina (gali būti ir vienas skiepas, tuomet po antrojo skiepo reikės atsisiųsti naują pažymėjimą);
 • persirgę COVID -19 liga, kuri patvirtinta PGR tyrimu (greitojo antigeno testo rezultatas COVID-19 ligai patvirtinti negalioja);
 • gavę neigiamą COVID-19 ligos tyrimo rezultatą (PGR tyrimo). Kol kas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas su tyrimo rezultatu bus generuojamas tik atlikus PGR tyrimą. Pažymėjimą su greitojo antigeno testo rezultatu bus galimybė turėti tada, kai bus atlikti techniniai pakeitimai. Vykstant į užsienio šalis, gali būti naudojama iki šiol turima neigiamo antigeno testo rezultato pažyma.

Pažymėjimas sugeneruojamas e. sveikatos sistemoje, kai tik joje atsiranda vienas iš minėtų faktų. Pažymėjimo reguliariai atsisiųsti nereikia, tik jei pasikeitė vienas iš faktų: gauta antra vakcinos dozė, atliktas naujas PGR tyrimas ir pan. Taigi, pavyzdžiui, asmuo pažymėjimą savo paskyroje gali matyti netrukus po pirmojo skiepo. 

SVARBU: pažymėjimas yra tik dokumento forma. Joje esantys duomenys neužtikrina laisvo keliavimo po ES šalis. Pažymėjimo galiojimas priklauso nuo kiekvienos šalies nacionalinių taisyklių, kurias galima rasti tinklalapyje https://reopen.europa.eu/lt.

 
Kokios bus konkrečios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo įsigaliojimo sąlygos?
Kiekviena šalis taiko skirtingas sąlygas pažymėjimui įsigalioti. Lietuvoje dokumentas galioja, kai tenkinama bent viena iš šių sąlygų: 
 • praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Moderna“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina;
 • persirgus COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų;
 • gavus neigiamą COVID-19 tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar greitojo antigeno testo) rezultatą.
 
Koks yra ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo terminas?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos išrašas, kuris galioja:

 • pasiskiepijus – neribotą laiką;
 • persirgus - ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultato;
 • 72 val. gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą arba 48 val. gavus neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).
Ar ES Skatimeninį COVID pažymėjimą reikia atnaujinti?
Atnaujinti pažymėjimą reikia tais atvejais, kai keičiasi faktinė informacija: pavyzdžiui, jeigu buvo gauta antra vakcinos dozė arba užfiksuotas naujas susirgimo COVID-19 liga atvejis.
 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje įsigalioja iškart po vakcinacijos?
ES Skaitmeninis pažymėjimas pradeda galioti praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Moderna“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina.
 
Kaip naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
Pažymėjimu galima naudotis trimis būdais: 
 • parodant virtualų pažymėjimą, kurį galima atsiųsti iš e. sveikatos sistemos PDF formatu;
 • atsispausdinti pažymėjimą ant popieriaus lapo;
 • mobiliojoje aplikacijoje, kuri pradės veikti artimiausiu metu.
 
Ką daryti, jeigu žmogus nemoka naudotis/nesinaudoja internetu?
Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Jis turės galimybę pažymėjimą atspausdinti arba gali suteikti teisę/įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei gali pažymėjimą atspausdinti savo namuose.
 
Kokioms veikloms galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Kiekviena valstybė savarankiškai nustato veiklas, kurioms galioja pažymėjimas, ir ar šalis taiko nuolaidas asmenims, turintiems pažymėjimą. Kokios sąlygos galioja konkrečioje šalyje nuo liepos 1 d. galima bus pasitikslinti https://reopen.europa.eu/en/.

Lietuvoje pažymėjimas, kuris atitinka nustatytus nacionalinius reikalavimus, galioja: 

Bendravimas Privačiose, viešose, uždarose ar atvirose erdvėse nėra ribojimų, kai kartu būna tik asmenys, turintys ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą
Paslaugos (tarp jų ir laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių paslaugos Netaikomi ploto vienam asmeniui ribojimai, kai paslaugos suteikiamos tik asmenims, turintiems ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. 
Prekyba Netaikomi ploto vienam asmeniui ribojimai, kai aptarnaujami tik asmenys, turintys ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
Viešasis maitinimas ir kitos pramogų paslaugos Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla vykdoma uždarose patalpose nuo 7 iki 24 val.
Renginiai (kino teatrų ir kino klubų paslaugos, profesionaliojo scenos meno įstaigų lankymas,  komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku) •    Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose, gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų;
•    Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų;
•    Atvirose erdvėse gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovu ir (ar) dalyvių;
•    Galima prekiauti maistu ir gėrimais renginių vietoje tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, laikantis OV nustatytų sąlygų.
•    Uždarose erdvėse renginių metu dėvimos kaukės. Atvirose renginių erdvėse kaukės dėvimos, jeigu šalia yra kitų asmenų, t. y. neišlaikomas saugus 2 metrų atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. 
Jei asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį, o ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja – ar galima nesiizoliuoti?

Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims taikoma 14 dienų izoliacija nuo paskutinės sąlyčio dienos. Izoliavimo terminas gali būti trumpinamas iki 10 dienų, ne anksčiau, kaip 7 izoliavimo dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai. 

Šiuo atveju reikia kreiptis ir NVSC užpildant anketą, kad informacija apie sutrumpintą izoliacijos terminą būtų pakeista informacinėje sistemoje. Tai svarbu, nes duomenimis naudojasi institucijos, atliekančios izoliuotų asmenų tikrinimą. Jei tyrimas atliktas ir gautas neigiamas rezultatas izoliacijos pradžioje (iki 7 izoliavimo dienos), asmuo neįgyja teisės susitrumpinti izoliacijos laikotarpio. Tai reiškia, kad asmuo turi toliau izoliuotis ir negali naudotis pažymėjimo teikiamais privalumais.

Izoliacijos išimtys gali būti taikomos asmenims, kuriems 90 dienų laikotarpiu laboratoriškai (atlikus PGR ar antigeno testus) patvirtinta COVID-19 liga bei pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. Taip pat asmenims, kurie turi teigiamą anti-S, anti-S1 arba anti-RBD SARS-CoV-2 IgG tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų. Jei šie asmenys turėjo didelės rizikos sąlytį, jie turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu persirgau@nvsc.lt, kad izoliacija būtų atšaukta.

 
Jei asmuo pirma vakcinos doze skiepijosi ne Lietuvoje, o antrą vakcinos dozę gavo – Lietuvoje, ar ji/jis turės galimybę pasinaudoti ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu? 

ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo funkcionalumas leis matyti skiepijimo faktus, net jei asmuo skiepijosi skirtingose valstybėse. Jei žmogus antra vakcinos doze buvo paskiepytas Lietuvoje, bus išduodamas Lietuvos ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuriame bus pateikta informacija apie antrą vakcinos dozę. Jeigu antras skiepas atliktas užsienio valstybėje – bus naudojamasi užsienio valstybės ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, nes jame bus informacija apie atliktą antrą vakcinos dozę.

Toks funkcionalumas planuojamas įdiegti kitame ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų diegimo etape 2021 m. liepos mėn.

 
Ar galiu išsiimti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, kai persirgimas COVID-19 liga diagnozuotas gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą?

Lietuvoje COVID-19 liga gali būti diagnozuojama tiek atliekant PGR tyrimą, tiek atliekant greitąjį antigeno testą. Kitose Europos šalyse persirgimo faktas yra patvirtinamas atlikus greitąjį antigeno testą ar PGR tyrimą ir gavus teigiamą rezultatą. Tačiau kai kur yra reikalaujama, kad COVID-19 liga būtų patvirtinta tik teigiamu PGR tyrimo rezultatu. Dėl trūkstamų mokslinių duomenų ES lygiu persirgimo faktas bus priimtas ir galios ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas jį patvirtinus PGR tyrimu. 

Todėl gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, sudaryta galimybė ne vėliau kaip per 48 val. nuo ėminio paėmimo pakartotinai atlikti PGR tyrimą dėl COVID-19 ligos patvirtinimo. 
Tokia galimybė iki šiol buvo sudaryta profilaktiškai besitiriantiems asmenims. Nuo šiol diagnozę patvirtinti PGR tyrimu kviečiami visi, gavę teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą. Pakartotiniam PGR tyrimui registruotis galima elektroniniu būdu Karštosios linijos 1808 interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. 

 
Ar naudojantis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu būtina turėti asmens dokumentą?                         
Naudojantis pažymėjimu asmens dokumentą turėti privaloma, nes paslaugų teikėjai turės užtikrinti, kad pažymėjimas priklauso asmeniui, kuris jį rodo.
 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galios pasiskiepijus viena vakcinos doze? 

Dėl to spręs kiekviena ES valstybė individualiai. Kokios sąlygos galioja konkrečioje valstybėje pasitikrinti galite https://reopen.europa.eu/lt (pasirinkite šalį ir spustelėkite piktogramą „Kelionės“).

Taip pat informacijos apie galiojančius reikalavimus keliautojams šalyje, į kurią vykstate, galite ieškoti tos šalies ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

 
Kuriose šalyse galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Visose ES šalyje pažymėjimas taps prieinamas nuo 2021 m. liepos 1 d, tačiau kai kurios šalys (Lenkija, Vokietija ir kt.) pradėjo naudoti pažymėjimą anksčiau. Šalių, naudojančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą galite rasti ČIA.
 
Kodėl šalys nustato skirtingas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo taisykles? 

Kiekviena šalis su COVID-19 susijusius faktorius vertina nevienodai: kai kurios šalys gali nepriimti tam tikrų vakcinų arba turėti skirtingą nuomonę dėl susidariusio imuniteto trukmės. 

Europos Sąjunga tariasi dėl vienodų sąlygų visose šalyse.

 
Kurias vakcinas pripažįsta ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 
Kiekviena šalis pati sprendžia, kurias vakcinas pripažinti, ir nustato reikalavimus dėl dozių skaičiaus, laiko, kuris turi praeiti po skiepo, ir kt. Tačiau visos ES šalys privalo priimti skaitmeninius COVID pažymėjimus, išduotus pasiskiepijus Europos vaistų agentūros (EMA) registruotomis vakcinomis (tokiomis vakcinomis šiuo metu vykdomas skiepijimas Lietuvoje). Informaciją apie kiekvieną šalį galite rasti https://reopen.europa.eu/lt.
 
Kokie duomenys pateikiami ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime?

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikiama būtina pagrindinė informacija, tokia kaip vardas ir pavardė, gimimo data, atitinkama informacija apie vakciną / tyrimą / persirgimą ir unikalus identifikatorius. Pažymėjimuose bus pateikta tik ribota informacija, kuri yra būtina. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais tikrinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas – tikrinama, kas jį išdavė ir pasirašė. Visi sveikatos duomenys lieka valstybės narės, kuri išdavė ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, žinioje.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas generuojamas remiantis e. sveikatos sistemos duomenimis.

 
Kaip užtikrinamas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo saugumas?
Pažymėjime bus saugomi privatūs žmonių duomenys, todėl sklandus pažymėjimo veikimas ir duomenų saugumo užtikrinimas yra pagrindiniai prioritetai. Tam naudojami technologiškai sudėtingi sprendimai, tačiau vienas iš saugumo užtikrinimo elementų yra dviejų žingsnių verifikacija. Kiekvienas išduotas pažymėjimas turės unikalų QR kodą, kuriame bus patalpinama visa reikalinga informacija. Ji taip pat yra pasirašoma elektroniniais raktais. Verifikavimo programėlė patikrinti skaitmeninio pažymėjimo validumą galės net ir be prieigos prie interneto, tai reiškia gerokai didesnį vartotojo duomenų saugumą.
 
Kas yra atsakingas už ES Skaitmeninio COVID  pažymėjimo kūrimą?
Lietuvoje už ES Skaitmeninio COVID  pažymėjimo diegimą atsakingas Registrų centras, kuris pasitelkė tarptautinę technologijų bendrovę „CGI“. Jos darbų sąraše - atnaujinta VMI mokesčių apskaitos sistema, Klaipėdos uosto valdymo informacinė sistema, o užsienyje „CGI“ yra didžiausias IT paslaugų teikėjas Suomijos viešajam sektoriui, vykdo 12,6 mlrd. JAV dolerių vertės Amerikos žvalgybos agentūros technologinį projektą, ir kitus stambius technologinius užsakymus.
 
Turėjau didelės rizikos sąlytį, o ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja – ar galiu nesiizoliuoti?
Izoliacijos išimtys gali būti taikomos asmenims, kuriems 90 dienų laikotarpiu patvirtinta COVID-19 liga (atlikus PGR ar antigeno testus) bei pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. Taip pat asmenims, kurie turi teigiamą anti-S, anti-S1 arba anti-RBD SARS-CoV-2 IgG tyrimo atsakymą per pastarąsias 60 dienų. Jei šie asmenys turėjo didelės rizikos sąlytį, jie turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu persirgau@nvsc.lt, kad izoliacija būtų atšaukta.
 
Kodėl teigiamo serologinio antikūnų tyrimo rezultato nepakanka ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti?

Europa priėmė vieningą sprendimą neįtraukti serologinio antikūnų tyrimo rezultato į ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Kodėl? Antikūnų testai gali būti naudingi visuomenės tyrimams, bet jie netinka individualiai COVID-19 ligos diagnostikai. Teigiamas tokio testo rezultatas parodo, kad žmogus turėjo sąlytį su infekcija, bet negali pasakyti, kada tai įvyko ir kiek laiko truks organizmo apsauga.

Be to, teigiamą rezultatą gavęs asmuo gali būti apkrėstas paties tyrimo metu. Ar asmuo šiuo metu yra infekuotas, gali parodyti tik PGR arba antigeno tyrimas.

 
Kada atsiras ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui skirta mobilioji programėlė?
Iki liepos 1 d. pradės veikti dvi pažymėjimui skirtos mobiliosios programėlės:
 • „Wallet“ leis saugoti ir naudoti (parodyti) savo pažymėjimą mobiliajame telefone;
 • „Verifier“ leis nuskenuoti pažymėjimo QR kodą ir patikrinti dokumento galiojimą.
Programėles bus galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.
 
Kaip galima bus naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu mobiliajame telefone?

Naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu savo išmaniajame telefone leis mobilioji programėlę „Wallet“, kurią bus galima nemokamai atsisiųsti iš programų parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

Norint pasinaudoti savo ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, tereikės jį atidaryti programėlėje ir leisti tikrinančiam asmeniui nuskaityti pažymėjimo unikalų QR kodą.

 

 

IŠ UŽSIENIO ATVYKSTANTIEMS ASMENIMS AKTUALŪS KLAUSIMAI

Ar Lietuvoje pripažįstamas mano šalyje išduotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Lietuvoje pripažįstami visi ES galiojantys Skaitmeniniai COVID pažymėjimai.
 
Ar trečiosiose šalyse skiepyti, persirgę ar testuoti asmenys gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?
ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima gauti tik ES arba Šengeno erdvės šalyje, kur buvo atliktas skiepas, diagnozuota COVID-19 liga ar atliktas tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas. Kitaip tariant, ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą turi išduoti skiepijimą ar tyrimą atlikusi įstaiga toje ES ar Šengeno erdvės šalyje. Trečiosiose šalyse paskiepyti asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo arba persirgimo faktą.
 
Ar turėdamas ES skaitmeninį COVID pažymėjimą turėsiu izoliuotis, kai atvyksiu į Lietuvą?

Visiems be išimties keliautojams būtina užpildyti keleivio anketą.

Izoliuotis nereikės, jei:

 • esate pasiskiepijęs:  „Comirnaty“, „Janssen“, „Moderna“ arba „Vaxzevria“ vakcina ir po paskutinio skiepo praėjo dvi savaitės;
 • esate persirgęs COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų.

Kitais atvejai izoliacija galioja, išskyrus papildomas išimtis, apie kurias daugiau informacijos rasite ČIA.

 
Kokius reikalavimu turi atitikti keliautojai, kad galiotų jų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje?

Pažymėjimas galioja:

 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
 • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
 • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas). Jeigu žmogus persirgo COVID-19, bet faktas nėra užfiksuotas PGR tyrimu – jis negalės naudotis lengvesnėmis sąlygomis šalies viduje;
 • asmenims, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

Vaikams iki 16 metų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nėra būtinas, švelnesnėmis sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą.

 
Kokioms veikloms Lietuvoje galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Veiklos, paslaugos ir galiojančios sąlygos Lietuvoje:
Bendravimas Privačiose, viešose, uždarose ar atvirose erdvėse nėra ribojimų, kai kartu būna tik asmenys, turintys ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą
Paslaugos (tarp jų ir laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams ten kinti), diskotekų, šokių salių paslaugos Netaikomi ploto vienam asmeniui ribojimai, kai paslaugos suteikiamos tik asmenims, turintiems ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. 
Prekyba Netaikomi ploto vienam asmeniui ribojimai, kai aptarnaujami tik asmenys, turintys ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
Viešasis maitinimas ir kitos pramogų paslaugos Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla vykdoma uždarose patalpose nuo 7 iki 24 val.
Renginiai (kino teatrų ir kino klubų paslaugos, profesionaliojo scenos meno įstaigų lankymas,  komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku) •    Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose, gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų;
•    Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų;
•    Atvirose erdvėse gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovu ir (ar) dalyvių;
•    Galima prekiauti maistu ir gėrimais renginių vietoje tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, laikantis OV nustatytų sąlygų.
•    Uždarose erdvėse renginių metu dėvimos kaukės. Atvirose renginių erdvėse kaukės dėvimos, jeigu šalia yra kitų asmenų, t. y. neišlaikomas saugus 2 metrų atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. 
Ką daryti, jei būnant Lietuvoje baigsis mano pažymėjimo galiojimo terminas?

Asmenys, turintys Lietuvos Respublikos asmens kodą (LR piliečiai ir užsieniečiai, gavę leidimus gyventi Lietuvoje ir turintys sugeneruotą asmens kodą), gali nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose.

Jeigu asmuo neturi Lietuvos Respublikos asmens kodo, gali testuotis privačiose gydymo įstaigose savo lėšomis. 

 
Ar galiu išsiimti pažymėjimą po to, kai atvyksiu į Lietuvą?
Galiojantį pažymėjimą turite turėti prieš atvykdamas į Lietuvą, nes duomenys gali būti tikrinami patekimo į šalį vietose.
 
Ar atvykstantiems į Lietuvą su tėvais vaikams yra būtinas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Lietuvoje asmenims iki 16 metų amžiaus ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nėra būtinas, nebent jie yra persirgę ar skiepyti. Primename, kad 2021 m. gegužės 28 d. Europos vaistų agentūra patvirtino, kad „Comirnaty“ vakcina nuo COVID-19 galima skiepyti 12–15 m. amžiaus vaikus. Kokie reikalavimai taikomi kitose šalyse, svarbu pasidomėti prieš vykstant.
 
Ar vaikams iki 16 metų amžiaus, kurių tėvai skiepyti pagal pilną schemą, atvykus iš užsienio nereikia izoliuotis?
 • vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma;
 • izoliacija netaikoma vaikams nuo 7 iki 16 metų, turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
 • jei vaikas 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką lankėsi šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, jam izoliuotis reikės nepriklausomai nuo amžiaus ar tyrimo rezultatų.

Skiepyti ar persirgę 180 dienų laikotarpiu vaikai ar jų šeimos nariai gali nesiizoliuoti. Paskiepytiems ir persirgusiems asmenims privaloma turėti neigiamą tyrimo rezultatą ir izoliuotis, jeigu asmuo 14 dienų laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą, lankėsi šalyse, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.
 

 
Ar nuo šiol asmenys į Lietuvą atvykti galės tik su ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
 • Visi keliautojai, atvykdami į Lietuvą, turi užpildyti Keleivio anketą.
 • Skaitmeninis COVID pažymėjimas – patogiausias dokumentas keliaujant
 • Šiuo metu į Lietuvą atvykstantys asmenys gali naudotis ne tik ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, bet ir kitais dokumentais (kaip tai darė iki šiol):
  • Dokumentu, patvirtinančiu, kad asmuo yra atlikęs greitąjį antigeno testą arba PGR tyrimą ir gavęs neigiamą atsakymą.
  • Persirgusiems: asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu, patvirtinančiu, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą.
  • Vakcinuotiems: asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu, konkrečios šalies vakcinacijos sertifikatu arba tarptautiniu vakcinacijos sertifikatu. Jame turi būti nurodyta, kad asmuo yra vakcinuotas viena iš Europos vaistų agentūros patvirtintų vakcinų, pilna vakcinavimo schema, pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schema.  
Dokumentai turi būti parengti viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų.
 
 
Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti Lietuvoje dirbantys ir čia paskiepyti užsienio šalių diplomatai, jų šeimos nariai ir kiti užsieniečiai?
ES skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti ir Lietuvoje gyvenantys užsienio valstybių piliečiai – jie pažymėjimą gali gauti toje vietoje, kur buvo paskiepyti. Kitaip tariant, ES skaitmeninį COVID pažymėjimą turi išduoti skiepijimą atlikusi įstaiga toje šalyje, kurioje gyvena užsienietis.

 

Į UŽSIENĮ KELIAUJANTIEMS LIETUVOS PILIEČIAMS AKTUALI INFORMACIJA

Kur galiu rasti šalių, pripažįstančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą sąrašą?

Pažymėjimas galios visose ES šalyse, o taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.  

Nuo liepos 1 d. https://reopen.europa.eu/lt bus galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

 
Kur galiu sužinoti, kokios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo sąlygos konkrečioje valstybėje?

Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt. Nuo liepos 1 d. ten bus galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

Taip pat informacijos galite ieškoti šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? 

Asmuo, kuris:  

 • buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos ir po paskutinio skiepo praėjo dvi savaitės;
 • yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos); 
 • turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (galioja 48 val. nuo greitojo antigeno testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGR ėminio paėmimo laiko).

PASTABA. Kol kas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų Lietuvoje bus generuojamas tik atlikus PGR tyrimą. Pažymėjimą dėl greitojo antigeno testo rezultatų bus galimybė turėti tada, kai bus suvedami duomenys apie atlikto testo gamintoją ir gaminį, o gamintojas ir gaminys turi sutapti su EK skelbiamu greitųjų antigeno testo sąrašu, skelbiamu ČIA. Vykstant į užsienio šalis, gali būti naudojama iki šiol turima antigeno testo rezultato pažyma.

 
Kur galiu rasti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Eikite į svetainę www.esveikata.lt.

Instrukciją kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rasite ČIA.

Kaip ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gauti tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių prisijungti per e.valdžios vartus? 
Neturintiems galimybės jungtis elektroniniu būdu, pažymėjimą bus galima gauti pas šeimos gydytoją. 
 
Ar vaikams iki 16 metų reikalingas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

Tai priklauso nuo šalies, į kurią vykstate, reikalavimų. Juos galite pasitikrinti https://reopen.europa.eu/lt, arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

Jei pažymėjimas yra reikalingas, vaiko dokumentą gali atspausdinti įgaliotas asmuo (tėtis, mama, globėjas ir t.t.) arba galima kreiptis į šeimos gydytoją. 

 
Ar savivaldybių mobiliuose punktuose galima pasirinkti testavimo būdą ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti? 

Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti yra vykdomas tik greitaisiais antigeno testais. Atkreipiame dėmesį, kad ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui antigeno testas galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento.

Asmuo, norintis atlikti PGR tyrimą, gali tai padaryti savo lėšomis privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

PASTABA. Kol kas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų bus generuojamas tik atlikus PGR tyrimą. Pažymėjimą dėl greitojo antigeno testo rezultatų bus galimybė turėti tada, kai bus suvedami duomenys apie atlikto testo gamintoją ir gaminį, o gamintojas ir gaminys turi sutapti su EK skelbiamu greitųjų antigeno testo sąrašu, skelbiamu ČIA. Vykstant į užsienio šalis, gali būti naudojama iki šiol turima antigeno testo rezultato pažyma.

 
Kaip bus skaičiuojamas COVID-19 tyrimo galiojimas: ar nuo tyrimo atlikimo ar nuo gauto atsakymo laiko? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą. 

Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigeno testais.

PASTABA. Kol kas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų Lietuvoje bus generuojamas tik atlikus PGR tyrimą. Pažymėjimą dėl greitojo antigeno testo rezultatų bus galimybė turėti tada, kai bus suvedami duomenys apie atlikto testo gamintoją ir gaminį, o gamintojas ir gaminys turi sutapti su EK skelbiamu greitųjų antigeno testo sąrašu, skelbiamu ČIA. Vykstant į užsienio šalis, gali būti naudojama iki šiol turima antigeno testo rezultato pažyma.

 
Ką daryti, jei nėra galimybės testuotis – visos rezervacijos vietos užimtos? 

Kiekviena savivaldybė savarankiškai sprendžia, kiek vietų gali skirti testavimui dėl ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo.  

Asmenys gali atlikti testus ir savo lėšomis privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba kitoje artimiausioje savivaldybėje, jeigu yra vietų.  

Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas yra vykdomas greitaisiais antigeno testais. PGR tyrimą asmuo gali atlikti tik privačiose sveikatos priežiūros įstaigose – paslauga yra mokama. 

 
Ar ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu galės naudotis žmonės, atlikę antikūnų testą? 
Antikūnų testo rezultatas nesuteikia galimybių naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.
 
E. sveikatoje yra pažymos apie gautą vakciną ir/ar persirgimą. Kodėl?

Jei matote, kad turite ne vieną pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurio Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį dokumentą, arba visus.

Jeigu vis dėlto matote, kad pažymėjime yra klaidinga informacija – galite kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577.

 
Matau klaidą savo ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime. Ką daryti?
Būtinai kreipkitės į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577.

 

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti užsienio šalyse dirbantys ir ten paskiepyti Lietuvos diplomatai bei jų šeimos nariai?

ES arba Šengeno erdvės šalyse paskiepyti diplomatai ir jų šeimos nariai, kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, gali gauti tos valstybės ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Trečiosiose šalyse paskiepyti asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo faktą.

 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu COVID-19 tyrimą atlikau kitoje ES šalyje?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas tyrimas.
 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu nuo COVID-19 ligos buvau paskiepytas kitoje ES šalyje?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas skiepijimas.
 

 

LIETUVOS PASLAUGŲ VERSLUI AKTUALI INFORMACIJA

Kaip pasiruošti ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui?
Teikiant paslaugas užsienio ar Lietuvos piliečiams – duomenų patikrinimas vyksta kaip ir iki šiol. Artimiausiu metu bus pristatyta programėlė, kurios pagalba tikrinti dokumentą ir jo duomenis bus labai paprasta. Apie tai visuomenė bus informuota. Taip pat kviečiame sekti naujienas www.koronastop.lt.
 
Kaip patikrinti, ar asmuo pateikia galiojantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?
Patikrinti pažymėjimo galiojimą galima dviem būdais:
 • „rankiniu būdu“, t. y. perskaičius pažymėjime pateiktą informaciją apie asmens vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba atliktą COVID-19 tyrimą.
 • mobiliąja programėle „Verifier“ nuskaičius pažymėjimo QR kodą (programėlė pradės veikti iki liepos 1 d.).

Mobiliąją programėlę bus galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

 
Kaip veiks ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo mobilioji programėlė?

Tikrinantis asmuo savo išmaniajame įrenginyje turės instaliuoti tikrinimo programėlę, kurią bus galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių "Google Play" ir "App Store". Tikrinimui nebus reikalingas interneto ryšys, programėlė nesikreips į e. sveikatos sistemą. Tikrintojas programėle nuskaitys pateiktą QR kodą ir patikrins, ar pateikta informacija pažymėjime yra teisinga ir validi, t.y. nepadirbta.

Tikrinant pažymėjimą, informacija apie pažymėjimo savininką bus nuskaitoma QR kodu ir tikrintojui bus rodoma labai ribotą laiką – 15 sekundžių. Tikrintojas neturės galimybės tos informacijos nei išsaugoti, nei išsiųsti, nei padaryti ekrano kopiją (screenshot). Bus matomi tik vardas, pavardė, gimimo data.

Nacionalinių kiekvienos šalies taisyklių atitikties (logikos) patikrą ES šalyse planuojama įdiegti vėliau, liepos mėnesį. Tai palengvins tikrinančiųjų darbą, nes programėlė automatiškai parodys, ar asmuo atitinka nacionalines taisykles ir jam leidžiamos švelnesnės karantino sąlygos. Iki tol tikrinančioji pusė pažymėjime pateiktą informaciją (apie vakcinų dozes, jų gavimo datas, persirgimo terminus ir kt.) turi įvertinti individualiai.

 
Kokie reikalavimai taikomi į Lietuvą atvykusiems keliautojams, kurie nori pasinaudoti šalies viduje numatytomis laisvesnėmis karantino priemonėmis?

Laisvesnės karantino priemonės taikomos:

 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
  • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
  • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas). Jeigu žmogus persirgo COVID-19, bet faktas nėra užfiksuotas PGR tyrimu – jis negalės naudotis lengvesnėmis sąlygomis šalies viduje;
 • asmenims, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

Vaikams iki 16 metų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje nėra būtinas, švelnesnėmis sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą. Kitų šalių taikomus reikalavimus galima rasti https://reopen.europa.eu/lt arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

 
Kokios veiklos yra leidžiamos asmenims, pateikusiems galiojantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?
Bendravimas Privačiose, viešose, uždarose ar atvirose erdvėse nėra ribojimų, kai kartu būna tik asmenys, turintys ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą
Paslaugos (tarp jų ir laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams ten kinti), diskotekų, šokių salių paslaugos Netaikomi ploto vienam asmeniui ribojimai, kai paslaugos suteikiamos tik asmenims, turintiems ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. 
Prekyba Netaikomi ploto vienam asmeniui ribojimai, kai aptarnaujami tik asmenys, turintys ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
Viešasis maitinimas ir kitos pramogų paslaugos Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla vykdoma uždarose patalpose nuo 7 iki 24 val.
Renginiai (kino teatrų ir kino klubų paslaugos, profesionaliojo scenos meno įstaigų lankymas,  komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku) •    Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose, gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų;
•    Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų;
•    Atvirose erdvėse gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovu ir (ar) dalyvių;
•    Galima prekiauti maistu ir gėrimais renginių vietoje tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, laikantis OV nustatytų sąlygų.
•    Uždarose erdvėse renginių metu dėvimos kaukės. Atvirose renginių erdvėse kaukės dėvimos, jeigu šalia yra kitų asmenų, t. y. neišlaikomas saugus 2 metrų atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. 
Ką daryti, jei asmuo pateikia negaliojantį arba svetimą pažymėjimą?
Nesuteikti paslaugų.
 
Kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems keliautojams kertant Lietuvos sieną?

Visi keliautojai turi užpildyti Keleivio anketą.

Kertant Lietuvos sieną, ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas tinka patvirtinimui, kas asmuo yra pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos, persirgo šia liga arba turi galiojantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Kertant Lietuvos sieną pažymėjimas galioja:

 • pilnai pasiskiepijus „Comirnaty“, „Janssen“, „Moderna“ arba „Vaxzevria“ vakcina, jeigu po paskutinio skiepo praėjo dvi savaitės;
 • persirgus – ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultato;
 • turint neigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatą, pažymėjimas galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Nuolat atnaujinama informacija keliautojams skelbiama ČIA.

 
Ar Vengrijoje paskiepytas asmuo ten pripažįstama „Sputnik“ vakcina, gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? Ar tokį asmenį bus galima aptarnauti Lietuvoje?

Vengrijos skaitmeninį pažymėjimą asmuo gaus.

Tačiau kokias vakcinas pripažins šalys – kiekviena jų apsispręs atskirai. Lietuvoje pripažįstamos Europos vaistų agentūros patvirtintos vakcinos: „Comirnaty“, „Janssen“, „Moderna“, „Vaxzevria“. 

 

Jeigu turite klausimų, į kuriuos atsakymų neradote čia, kviečiame kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:

 • dėl vakcinacijos ir testavimo, terminų, izoliacijos po kelionių ir t.t.: +370 5 264 9676 arba rašykite el. p. adresu info@nvsc.lt
 • dėl pažymėjimo atsisiuntimo, techninių detalių ir t.t.: +370 5 236 4577. 

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-17