BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Į užsienį keliaujantiems Lietuvos gyventojams aktuali informacija

Kur galiu rasti šalių, pripažįstančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą?

Pažymėjimas galioja visose ES šalyse, o taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti ČIA arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

Tinklalapyje galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį.

Prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos taip pat prisijungė kelios dešimtys ne ES šalių, jų sąrašas skelbiamas ČIA. Sąraše esančiose šalyse išduoti pažymėjimai pripažįstami ES tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taip pat pripažįstamas sąraše esančiose šalyse.

 
Kur galiu sužinoti, kokios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo sąlygos konkrečioje valstybėje?

Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt. Čia galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

Taip pat informacijos galite ieškoti šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? 

Asmuo, kuris:

  • buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos (pagal Lietuvos reikalavimus toks pažymėjimas įsigalioja po vakcinacijos pagal pilną schemą praėjus dviem savaitėms arba iš karto pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcina);
  • yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos);
  • turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (galioja 48 val. nuo greitojo antigeno testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGR ėminio paėmimo laiko).
 
Kur galiu rasti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Eikite į svetainę www.esveikata.lt.

Instrukciją kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rasite ČIA.

 
Kaip ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gauti tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių prisijungti per e.valdžios vartus? 
Neturintiems galimybės jungtis elektroniniu būdu, pažymėjimą bus galima gauti pas šeimos gydytoją arba vakcinacijos centre.
 
Ar vaikams iki 16 metų reikalingas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

Tai priklauso nuo šalies, į kurią vykstate, reikalavimų. Juos galite pasitikrinti, arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

Jei pažymėjimas yra reikalingas, vaiko dokumentą gali atspausdinti įgaliotas asmuo (tėtis, mama, globėjas ir t.t.) arba galima kreiptis į šeimos gydytoją. 

 
Ar savivaldybių mobiliuose punktuose atliekami tyrimai ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti? 
Tyrimai ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti yra atliekami pačių gyventojų lėšomis, dėl jų reikia kreiptis į gydymo įstaigas arba laboratorijas, kurios teikia šias paslaugas.
 
Kaip bus skaičiuojamas COVID-19 tyrimo galiojimas: ar nuo tyrimo atlikimo ar nuo gauto atsakymo laiko? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 
Ką daryti, jei nėra galimybės testuotis – visos rezervacijos vietos užimtos? 
Asmenys tyrimus kelionėms turi atlikti savo lėšomis, patys pasirinkdami gydymo įstaigą arba laboratoriją, kuri teikia šias paslaugas. Mokamus tyrimus atliekančių laboratorijų sąrašas skelbiamas ČIA
 
Ar ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu galės naudotis žmonės, atlikę antikūnų testą? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų Lietuvoje generuojamas atlikus PGR tyrimą arba antigeno testą.

Antikūnų testo rezultatas nesuteikia galimybių naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.

 
E. sveikatoje yra suformuoti keli ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai. Kodėl?

Jei matote, kad turite ne vieną ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurios Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį dokumentą, arba visus.

Jeigu vis dėlto matote, kad pažymėjime yra klaidinga informacija – galite kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu [email protected]

 
Matau klaidą savo ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime. Ką daryti?
Būtinai kreipkitės į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu [email protected].

 

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti užsienio šalyse dirbantys ir ten paskiepyti Lietuvos diplomatai bei jų šeimos nariai?

ES arba Šengeno erdvės šalyse paskiepyti diplomatai ir jų šeimos nariai, kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, gali gauti tos valstybės ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Trečiosiose šalyse paskiepyti asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo faktą.

Užsienyje paskiepyti Lietuvos gyventojai taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenį įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu COVID-19 tyrimą atlikau kitoje ES šalyje?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas tyrimas.
 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu nuo COVID-19 ligos buvau paskiepytas kitoje ES šalyje?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas skiepijimas.

Užsienyje paskiepyti ar COVID-19 liga persirgę Lietuvos gyventojai, turintys tai įrodančius dokumentus, taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenų įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-22