BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

Kokie COVID-19 simptomai ir gydymas?

Simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

 

Tikslus inkubacinis laikas nėra nustatytas (kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai), tačiau yra laikoma, kad jei per dvi savaites (14 dienų) nuo galimo užsikrėtimo momento ligos simptomai nepasireiškė, vadinasi asmuo yra sveikas.

 

Specifinio gydymo nuo COVID-19 ligos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas. Europos vaistų agentūra (EMA) bendradarbiauja su PSO ieškant veiksmingų antivirusinių vaistų ir jų derinių.

 

Vaistų nuo koronaviruso kol kas nėra, tad gyventojus raginame būti atsargiems ir nepakliūti į sukčių pinkles. Daugiau informacijos čia.

 

Svarbu pabrėžti, kad asmuo laikomas pasveikusiu nuo COVID-19 ligos ir gali nutraukti izoliaciją tik gydančio gydytojo sprendimu. Tai reiškia, kad net ir savo iniciatyva atlikęs testus ir gavęs neigiamus atsakymus privačioje gydymo įstaigoje, asmuo privalo likti izoliacijoje tol, kol gydytojas nuspręs dėl tolesnės izoliavimo ir gydymo taktikos.

Izoliacija gali būti nutraukta:
-    sergant besimptome forma po 10 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu buvo aptiktas SARS-CoV-2 virusas, paėmimo dienos;
-    sergant lengvos formos COVID-19 liga po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei žmogus nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas vaistų, mažinančių pakilusią kūno temperatūrą, ir susilpnėjo kiti COVID-19 ligos simptomai; 
-    po 20 dienų, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas antipiretikų, susilpnėjo kiti COVID-19 ligos simptomai: 
•    sunkia COVID-19 ligos forma sergantiems;
•    kuriems yra imunosupresija; 
•    kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;
•    kurie dirba palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose;
•    kurie gyvena socialinės globos įstaigose;
•    kurie dirba socialinės globos įstaigose;
•    esantiems laisvės atėmimo įstaigose;
•    dirbantiems laisvės atėmimo įstaigose.

Tik išskirtiniais atvejais šeimos gydytojo sprendimu, atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę, izoliacija gali būti nutraukta anksčiau, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas vaistų, mažinančių pakilusią kūno temperatūrą, susilpnėjo kiti COVID-19 ligos simptomai ir atlikus tyrimus PGR metodu du kartus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu juose nerandama koronaviruso. 

Izoliacijos nutraukimo ir pasveikimo nuostatos nustatytos sveikatos apsaugos ministro įsakymuose V-383 ir V-1480 (žr. 39 punktas).
 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-01