BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas

       Atsisiųsti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

Lietuvoje ir užsienio šalyse prasidėjus revakcinacijai nuo COVID-19 ligos, šalys pradeda taikyti papildomus reikalavimus dėl sustiprinančiosios vakcinos dozės, atitinkami pakeitimai yra diegiami ir ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo formoje.

Keliaujantiems į užsienį rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar jų ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikta pilna informacija, o esant poreikiui atsispausdinti papildomas pažymas apie vakcinaciją arba persirgimą ir jas naudoti kelionės metu. Minėtas pažymas anglų kalba galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros e. sveikatos sistemoje.

       Atsisiųsti tikrinimo programėlę

Pažymėjimo tikrinimo programėlės naudojimo instrukciją rasite ČIA.

Kas yra ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai, o vieningas pažymėjimas leidžia paprasčiau perduoti informaciją kitos šalies institucijoms. Kiekviena šalis reikalavimus keliautojams nustato pati, todėl prieš kelionę būtina su jais susipažinti, tai galima padaryti tinklalapyje.

Pažymėjimas generuojamas e.sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir jį galima rasti prisijungus prie savo paskyros e.sveikatos portale.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galima rasti čia.

Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra leidimas keliauti? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas (apie turėtą ligą, vakcinaciją arba atliktus tyrimus) ir yra skirtas saugiai keistis duomenimis tarp šalių, kad viena valstybė lengvai atpažintų kitos valstybės informaciją. Tačiau tai nėra leidimas atvykti į užsienio šalį, o keliautojams taikomi reikalavimai priklauso nuo konkrečios valstybės nustatytos tvarkos. Kokius reikalavimus taiko valstybė, į kurią vykstama, prieš kelionę rekomenduojama pasitikrinti tinklalapyje.

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime saugoma informacija taip pat gali sudaryti sąlygas naudotis visomis paslaugomis, kurios leidžiamos šalyje, kurioje tuo metu yra pažymėjimo savininkas. Tačiau tai priklauso nuo šalies apsisprendimo – ar pažymėjimas gali būti naudojimas tik kelionėms, ar ir atlaisvinimams šalies viduje.

Pažymėjimas yra pagalbinė priemonė, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis izoliacijos režimo sergant COVID-19 liga, turėjus didelės rizikos sąlytį ar reikalavimų į Lietuvą atvykstantiems keliautojams.

Ar neketinantys keliauti Lietuvos gyventojai gali naudoti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje? 

Taip, gali. Tik svarbu nepamiršti, jog skiriasi Galimybių paso ir ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo įsigaliojimo terminai:

Galimybių pasas įsigalioja praėjus:

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įsigalioja praėjus:

4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos dozės;

2 savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“), „Spikevax“ (gam. „Moderna“), „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina;

1 savaitei po antrosios „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) ir „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcinos dozės;

 

2 savaitėms po „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinos dozės suleidimo;

 

Iš karto po antros „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;

2 savaitėms po antros dozės suleidimo skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;

2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

2 savaitėms nuo bent vienos vakcinos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

Iš karto po sustiprinančiosios dozės suleidimo

Iš karto po sustiprinančiosios dozės suleidimo

Taip pat, Galimybių pase persirgimas COVID-19 liga gali būti užfiksuojamas tiek po teigiamo PGR tyrimo, tiek po teigiamo antigeno testo ar po teigiamo kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio (antikūnų) testo rezultato. Tuo tarpu ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime persirgimas COVID-19 liga užfiksuojamas tik po teigiamo PGR tyrimo rezultato.

Galimybių pasą reikia atnaujinti kas 60 d., kadangi paso galiojimas nustatytas pačiame dokumente. ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atnaujinti nereikia (išskyrus atvejus, kai keičiasi faktinė informacija), jo galiojimas tikrinimas verifikavimo programėlėje.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo testavimo dalis (antigeno ir PGR tyrimo) nesuteikia teisės naudotis paslaugomis, teikiamomis tik su Galimybių pasu.

Ar galiu vienu metu turėti ir ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, ir Galimybių pasą?
Taip. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas tiks naudojimui ir kelionėms Europos Sąjungoje, ir šalies viduje (nors jo galiojimo reikalavimai griežtesni ir galioja vakcinacijos ir persirgimo dalys), o Galimybių pasas galioja tik šalies viduje.  
 
Kuo skiriasi ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nuo Lietuvoje veikiančio Galimybių paso?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (vakcinacijos ir persirgimo dalys) Lietuvoje  apima visas laisves, kurias numato Galimybių pasas, ir papildomai  leidžia paprasčiau keliauti ES šalyse bei naudotis jose leidžiamomis  paslaugomis (priklauso nuo šalies, į kurią keliaujama, apsisprendimo). ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra griežčiau reglamentuojamas,  todėl gyventojams bus paprasčiau, jei Lietuvoje jie naudosis Galimybių  pasu, o keliaudami naudos ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad COVID-19 ligos tyrimai tiek ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui, tiek Galimybių pasui atliekami  pačių gyventojų lėšomis (išskyrus kontraindikacijų skiepijimui turinčius asmenis ir neščiąsias).

Lietuvoje ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo testavimo dalis (antigeno ir PGR tyrimo) nesuteikia teisės naudotis paslaugomis, teikiamomis tik su Galimybių pasu.

Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti žmonės, kurie yra:

 • pasiskiepiję COVID-19 vakcina pagal pilną skiepijimą schemą arba po nustatyto laiko pasiskiepiję sustiprinančiąja doze;
 • persirgę COVID -19 liga, kuri patvirtinta PGR tyrimu (greitojo antigeno testo rezultatas COVID-19 ligai patvirtinti negalioja);
 • gavę neigiamą COVID-19 ligos tyrimo rezultatą (PGR tyrimo arba antigeno testo).

Pažymėjimas sugeneruojamas e. sveikatos sistemoje, kai tik joje atsiranda vienas iš minėtų faktų. Pažymėjimo reguliariai atsisiųsti nereikia, tik jei pasikeitė vienas iš faktų: gauta vakcinos dozė, atliktas naujas tyrimas ir pan. Taigi, pavyzdžiui, asmuo pažymėjimą savo paskyroje gali matyti netrukus po pirmojo skiepo.

SVARBU: pažymėjimas yra tik dokumento forma. Joje esantys duomenys neužtikrina laisvo keliavimo po ES šalis. Pažymėjimo galiojimas priklauso nuo kiekvienos šalies nacionalinių taisyklių, kurias galima rasti tinklalapyje

 

Kokios bus konkrečios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo įsigaliojimo sąlygos?

Kiekviena šalis taiko skirtingas sąlygas pažymėjimui įsigalioti. Lietuvoje dokumentas galioja, kai tenkinama bent viena iš šių sąlygų:

 • po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina praėjo dvi savaitės;
 • skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą praėjo dvi savaitės po antrosios dozės suleidimo;
 • praėjo 2 savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 (koronavirusu) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;
 • persirgus COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu ir nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų (pažymėjimas įsigalioja 11-tą dieną po teigiamo PGR tyrimo rezultato);
 • gavus neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (po neigiamo PGR ėminio paėmimo turi būti praėję ne daugiau kaip 72 val., nuo greitojo antigeno testo – 48 val.)

Koks yra ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo terminas?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos išrašas, kuris galioja:

 • 16 m. ir vyresniems vakcinuotiems asmenims Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja:

Ribotą laiką – kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 vakcinų:

      -  210 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
      -  210 dienų nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
      -  210 dienų po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

      -  210 dienų nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;

      -  210 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai.

Neribotą laiką – kai asmuo:

     -   pasiskiepijęs sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze (įsigalioja tą pačią pasiskiepijimo sustiprinančiąja doze dieną). Skiepijimas sustiprinančiąja doze vaikams iki 18 m. nevykdomas;
     -   pasiskiepijęs pagal pilną schemą, jei jis yra 16 - 18 m. amžiaus asmuo (įskaitant persirgusius, jei liga patvirtinta PGR tyrimu ir pasiskiepijusius nepilna schema asmenis).
     -   persirgęs COVID-19 liga (patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu) ir paskiepytas pagal pilną schemą.

 • persirgus –  kai asmuo persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).
 • 72 val. gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą arba 48 val. gavus neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).
 
Kodėl mano tyrimų rezultato pagrindu išduotame ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime atvaizduojamas ėminio paėmimo laikas skiriasi nuo realaus ir ar dėl to sutrumpėja pažymėjimo galiojimo laikas?

Vadovaujantis ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų specifikacija, tyrimo rezultato pagrindu išduotame pažymėjime ėminio paėmimo laikas atvaizduojamas ne pagal Lietuvos laiko juostą, o pagal pasaulinio koordinuoto laiko juostos (UTC) laiką.

QR kodo nuskaitymo metu ėminio laikas lyginamas su esamu UTC laiku, o tai reiškia, kad pažymėjimo galiojimo laikas visada yra tikslus ir pažymėjimo galiojimo laikas nesutrumpėja.

 
Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą reikia atnaujinti?

Atnaujinti pažymėjimą reikia tais atvejais, kai keičiasi faktinė informacija: pavyzdžiui, jeigu buvo gauta antra vakcinos dozė arba užfiksuotas naujas susirgimo COVID-19 liga atvejis.

Taip pat ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą po 2022 m. vasario 1 d. reikės atsinaujinti asmenims, pasiskiepijusiems sustiprinančiąja vakcina po persirgimo ir skiepijimo viena vakcinos doze, turintiems pažymėjimą su žymėjimu “2/2” ir ribotu galiojimo laiku. Tokiems asmenims po 2022 m. vasario 1 d. pagal naujus ES reikalavimus bus sugeneruotas atnaujintas pažymėjimas su žymėjimu “2/1” ir neribotu galiojimo laiku.

 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje įsigalioja iškart po vakcinacijos?

ES Skaitmeninis pažymėjimas pradeda galioti:

 • Iš karto po sustiprinančiosios dozės suleidimo;
 • praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina;
 • praėjus dviem savaitėms po antrosios dozės suleidimo skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;
 • praėjus dviem savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.
Kaip naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, atsisiuntus iš e. sveikatos sistemos PDF formatu, galima naudotis trimis būdais: 
•    parodant virtualų pažymėjimą;
•    atsispausdinus pažymėjimą ant popieriaus lapo;
•    mobiliojoje aplikacijoje, kuri pradės veikti artimiausiu metu.
 
Ką daryti, jeigu žmogus nemoka naudotis/nesinaudoja internetu?

Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Jis turės galimybę pažymėjimą atspausdinti arba gali suteikti teisę/įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei gali pažymėjimą atspausdinti savo namuose.

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą taip pat galima gauti vakcinacijos centre, kuriame asmuo buvo paskiepytas.

Kokioms veikloms galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Kiekviena valstybė savarankiškai nustato veiklas, kurioms galioja pažymėjimas, ir ar šalis taiko nuolaidas asmenims, turintiems pažymėjimą. Kokios sąlygos galioja konkrečioje šalyje galima pasitikslinti ČIA.

Pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 liga, Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra lygiavertis Galimybių pasui ir gali būti naudojamas kontaktinėms veikloms ir paslaugoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra nustatyti ribojimai.

Kokioms veikloms ir paslaugoms gali prireikti Galimybių paso, ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo arba kito lygiaverčio dokumento, sužinosite ČIA.

 
Jei asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį, o ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja – ar galima nesiizoliuoti?

Kai kuriems didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusiems asmenims taikoma izoliacija, jos laikotarpiu naudotis ES Skaitmeneninio COVID pažymėjimu negalima.

Informaciją apie Lietuvoje taikomas izoliacijos taisykles galima rasti ČIA.

 
Jei asmuo skiepijosi pirma doze ne Lietuvoje, o antra – Lietuvoje, arba abiem dozėmis skiepijosi ne Lietuvoje, ar ji/jis turės galimybę gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje? 

Užsienyje paskiepytiems arba persirgusiems Lietuvos gyventojams yra sudaryta galimybė gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Gyventojas turi pateikti vakcinacijos centrui arba kitai Lietuvos gydymo įstaigai užsienio gydymo įstaigos išduotą oficialų dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 liga, kad šie duomenys būtų suvesti į e. sveikatos sistemą. Šių duomenų pagrindu tą pačią dieną bus suformuotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kurį galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros sveikatos portale.

Prieš vykstant į vakcinacijos centrą arba gydymo įstaigą rekomenduojama paskambinti ir susitarti dėl vizito ir pageidaujamos paslaugos. Vakcinacijos centrų adresus, kontaktus ir kitą informaciją apie vakcinaciją skelbia savivaldybės.

 
Ar galiu išsiimti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, kai persirgimas COVID-19 liga diagnozuotas gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą?

ES skaitmeninis persirgimo faktą patvirtinantis COVID pažymėjimas išduodamas tik po teigiamo PGR tyrimo rezultato. Greitojo antigeno testas tinkamas tik norint gauti neigiamo tyrimo rezultato pažymėjimą. Gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, sudaryta galimybė ne vėliau kaip per 48 val. nuo ėminio paėmimo pakartotinai atlikti PGR tyrimą dėl COVID-19 ligos patvirtinimo.

Patvirtinti diagnozę PGR tyrimu kviečiami visi, gavę teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, užtikrinant, kad ėminio paėmimas atliekamas per 48 val. nuo antigeno testo teigiamo rezultato gavimo. Pakartotiniam PGR tyrimui registruotis galima elektroniniu būdu www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

 
Ar naudojantis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu būtina turėti asmens dokumentą?                         
Naudojantis pažymėjimu asmens dokumentą turėti privaloma, nes paslaugų teikėjai turės užtikrinti, kad pažymėjimas priklauso asmeniui, kuris jį rodo.
 
Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galios persirgus COVID-19 liga ir pasiskiepijus viena vakcinos doze? 

Lietuvoje toks pažymėjimas galios 210 dienų, o pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcinos doze – neribotą laiką. Svarbu paminėti, kad kiekviena ES valstybė dėl to sprendžia individualiai. Kokios sąlygos galioja konkrečioje valstybėje, pasitikrinti galite čia (pasirinkite šalį ir spustelėkite piktogramą „Kelionės“).

Taip pat informacijos apie galiojančius reikalavimus keliautojams šalyje, į kurią vykstate, galite ieškoti tos šalies ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

 
Kuriose šalyse galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Nuo 2021 m. liepos 1 d. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje.

Prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos taip pat prisijungė ir kelios dešimtys ne ES šalių, jų sąrašas skelbiamas ČIA.

Sąraše esančiose šalyse išduoti pažymėjimai pripažįstami ES tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES skaitmeninis COVID pažymėjimas. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taip pat pripažįstamas sąraše esančiose šalyse.

 
Kodėl šalys nustato skirtingas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo taisykles? 
Kiekviena šalis su COVID-19 susijusius faktorius vertina nevienodai: kai kurios šalys gali nepripažinti tam tikrų vakcinų arba turėti skirtingą nuomonę dėl susidariusio imuniteto trukmės.
 
Kurias vakcinas pripažįsta ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 
Kiekviena šalis pati sprendžia, kurias vakcinas pripažinti, ir nustato reikalavimus dėl dozių skaičiaus, laiko, kuris turi praeiti po skiepo, ir kt. Tačiau visos ES šalys privalo priimti ES Skaitmeninius COVID pažymėjimus, išduotus pasiskiepijus Europos vaistų agentūros (EMA) registruotomis vakcinomis (tokiomis vakcinomis šiuo metu vykdomas skiepijimas Lietuvoje). Informaciją apie kiekvieną šalį galite rasti čia.
 
Kokie duomenys pateikiami ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime?

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikiama būtina pagrindinė informacija, tokia kaip vardas ir pavardė, gimimo data, atitinkama informacija apie vakciną / tyrimą / persirgimą ir unikalus identifikatorius. Pažymėjimuose pateikiama tik ribota informacija, kuri yra būtina. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais tikrinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas – tikrinama, kas jį išdavė ir pasirašė. Visi sveikatos duomenys lieka valstybės narės, kuri išdavė ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, žinioje.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas generuojamas e. sveikatos sistemos duomenų pagrindu.

 
Kaip užtikrinamas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo saugumas?

ES skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikiama būtina pagrindinė informacija, tokia kaip vardas ir pavardė, gimimo data, atitinkama informacija apie vakciną / tyrimą / persirgimą ir unikalus identifikatorius. Šie duomenys lieka pažymėjime ir nėra kaupiami ar saugomi, kai pažymėjimas patikrinamas kitoje valstybėje narėje.

Pažymėjimuose pateikiama tik ribota informacija, kuri yra būtina. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais tikrinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas – tikrinama, kas jį išdavė ir pasirašė. Visi sveikatos duomenys lieka valstybės narės, kuri išdavė ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, žinioje.

 
Kas yra atsakingas už ES Skaitmeninio COVID  pažymėjimo kūrimą?
Lietuvoje už ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimą atsakingas Registrų centras, kuris pasitelkė tarptautinę technologijų bendrovę „CGI“.
 
Kodėl teigiamo serologinio antikūnų tyrimo rezultato nepakanka ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti?

Europa priėmė vieningą sprendimą neįtraukti serologinio antikūnų tyrimo rezultato į ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Platesnę informaciją galima rasti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro parengtoje ataskaitoje.

 
Kada atsiras ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui skirta mobilioji programėlė?

Planuojama, kad rudenį pradės veikti gyventojams skirta programėlė "Wallet", kuri leis saugoti ir naudoti (parodyti) savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą mobiliajame telefone. Programėlę bus galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

Patikrą atliekantiems darbuotojams ir pareigūnams bei paslaugų tiekėjams yra skirta programėlė "Verifier", kuri leidžia patikrinti ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo validumą bei atitikimą nacionaliniams reikalavimams.

 
 

 

Ar Lietuvoje pripažįstamas mano šalyje išduotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Lietuvoje pripažįstami visi ES galiojantys Skaitmeniniai COVID pažymėjimai, tačiau veikloms šalies viduje pripažįstamos tik vakcinacijos ir persirgimo dalys bei yra numatytas pažymėjimų galiojimo terminas po pilnos vakcinacijos schemos – 210 dienų.

Prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos taip pat prisijungė kelios dešimtys ne ES šalių, jų sąrašas skelbiamas čia. Sąraše esančiose šalyse išduoti pažymėjimai pripažįstami Lietuvoje tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. ES skaitmeninis COVID pažymėjimas taip pat pripažįstamas sąraše esančiose šalyse.

 
Ar trečiosiose šalyse skiepyti, persirgę ar testuoti asmenys gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima gauti tik ES arba Šengeno erdvės šalyje, kur buvo atliktas skiepas, diagnozuota COVID-19 liga ar atliktas tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas. Kitaip tariant, ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą turi išduoti skiepijimą ar tyrimą atlikusi įstaiga toje ES ar Šengeno erdvės šalyje. Trečiosiose šalyse paskiepyti ar persirgę asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo arba persirgimo faktą.

Užsienyje paskiepyti ar COVID-19 liga persirgę Lietuvos gyventojai, turintys tai įrodančius dokumentus, taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenų įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Ar turėdamas ES skaitmeninį COVID pažymėjimą turėsiu izoliuotis, kai atvyksiu į Lietuvą?

Visiems be išimties keliautojams būtina užpildyti keleivio anketą.

Izoliacijos ir kitus reikalavimus atvykstantiems iš užsienio rasite čia.

 
Kokius reikalavimus turi atitikti keliautojai, kad jų ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje leistų taikyti švelnesnius ribojimus veikloms?

Asmenims, turintiems galiojantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, Lietuvoje bus taikomi lengvesni COVID-19 prevenciniai ribojimai. Tiesa, šalies viduje pažymėjimo teikiamomis lengvatomis gali naudotis tik nuo COVID-19 pasiskiepiję ir (ar) koronaviruso liga persirgę asmenys. Taigi, švelnesni ribojimai šalies viduje taikomi:

 • asmenims, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

         o    praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
         o    praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
         o    praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
         o    po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
         o    praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
         o    pasiskiepijus sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Janssen“ vakcinos doze – galioja neribotą laiką;

 • asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);
 • asmenims, pasiskiepijusiems pagal mišraus skiepijimo schemą, kai po antrosios dozės suleidimo praėjo 2 savaitės.

Vaikams iki 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nėra būtinas, švelnesnėmis sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą.

Svarbu pažymėti, kad pasiskiepijus skirtingų vakcinų dozėmis yra formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Asmuo, pasiskiepiję pagal miksuotą schemą, galės sėkmingai naudoti tiek ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo, tiek Galimybių paso atveriamomis galimybėmis.

Kokioms veikloms Lietuvoje galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?
Informaciją apie ribojamas veiklas ir paslaugas bei Lietuvoje taikomas pandemijos valdymo priemones galima rasti ČIA.
 
Ką daryti, jei būnant Lietuvoje baigsis mano pažymėjimo galiojimo terminas?

Pasibaigus ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimui galima atlikti mokamą PGR tyrimą dėl COVID-19 ligos. Gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas atnaujintas nebus, tačiau vietoje jo gali būti naudojama laboratorijos arba gydymo įstaigos išduota pažyma, kurioje nurodyti tyrimo duomenys.

Asmenys gali atlikti tyrimą privačiose gydymo įstaigose savo lėšomis.

Ar galiu išsiimti pažymėjimą po to, kai atvyksiu į Lietuvą?
Galiojantį pažymėjimą turite turėti prieš atvykdamas į Lietuvą, nes duomenys gali būti tikrinami patekimo į šalį vietose. Jei asmuo neturi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo, galioja ir kiti alternatyvūs dokumentai, patvirtinantys asmens vakcinacijos, persirgimo ar testavimo statusą.
 
Ar atvykstantiems į Lietuvą vaikams iki 16 metų yra būtinas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? Ar jiems reikia izoliuotis?
Reikalavimus atvykstantiems iš užsienio rasite ČIA.
 
Ar nuo šiol asmenys į Lietuvą atvykti galės tik su ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
 • Visi keliautojai, atvykdami į Lietuvą, turi užpildyti Keleivio anketą.
 • ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas – patogiausias dokumentas keliaujant
 • Į Lietuvą atvykstantys asmenys gali naudotis ne tik ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, bet ir kitais dokumentais:
  • Dokumentu, patvirtinančiu, kad asmuo yra atlikęs greitąjį antigeno testą arba PGR tyrimą ir gavęs neigiamą atsakymą.
  • Persirgusiems: asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu, patvirtinančiu, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą.
  • Vakcinuotiems: asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu, konkrečios šalies vakcinacijos sertifikatu arba tarptautiniu vakcinacijos sertifikatu. Jame turi būti nurodyta, kad asmuo yra vakcinuotas viena iš Europos vaistų agentūros patvirtintų vakcinų, pilna vakcinavimo schema, pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schema.  
Dokumentai turi būti parengti viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų.
 
 
Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti Lietuvoje dirbantys ir čia paskiepyti užsienio šalių diplomatai, jų šeimos nariai ir kiti užsieniečiai?
ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti ir Lietuvoje gyvenantys ir čia paskiepyti užsienio valstybių piliečiai. Turintys galimybę prisijungti prie e. sveikatos portalo pažymėjimą gali atsisiųsti savarankiškai. Neturintys tokios galimybės dėl pažymėjimo išdavimo turėtų kreiptis į vakcinacijos centrą, kuriame buvo paskiepyti.
 
Kur užsieniečiai arba užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, atlikę COVID-19 tyrimą, gali išsiimti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Lietuvoje mokamą tyrimą atlikusiems užsieniečiams ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nėra išduodamas, tačiau jie gali naudotis laboratorijos išduota pažyma, kurioje yra nurodyta tyrimo informacija ir rezultatas. Tokia pažyma yra lygiavertė Galimybių pasui ir ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui.

 

Kur galiu rasti šalių, pripažįstančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą?

Pažymėjimas galioja visose ES šalyse, o taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti ČIA arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

Tinklalapyje galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį.

Prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos taip pat prisijungė kelios dešimtys ne ES šalių, jų sąrašas skelbiamas ČIA. Sąraše esančiose šalyse išduoti pažymėjimai pripažįstami ES tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taip pat pripažįstamas sąraše esančiose šalyse.

 
Kur galiu sužinoti, kokios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo sąlygos konkrečioje valstybėje?

Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt. Čia galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

Taip pat informacijos galite ieškoti šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? 

Asmuo, kuris:

 • buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos (pagal Lietuvos reikalavimus toks pažymėjimas įsigalioja po vakcinacijos pagal pilną schemą praėjus dviem savaitėms arba iš karto pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcina);
 • yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos);
 • turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (galioja 48 val. nuo greitojo antigeno testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGR ėminio paėmimo laiko).
 
Kur galiu rasti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Eikite į svetainę www.esveikata.lt.

Instrukciją kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rasite ČIA.

 
Kaip ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gauti tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių prisijungti per e.valdžios vartus? 
Neturintiems galimybės jungtis elektroniniu būdu, pažymėjimą bus galima gauti pas šeimos gydytoją arba vakcinacijos centre.
 
Ar vaikams iki 16 metų reikalingas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

Tai priklauso nuo šalies, į kurią vykstate, reikalavimų. Juos galite pasitikrinti, arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

Jei pažymėjimas yra reikalingas, vaiko dokumentą gali atspausdinti įgaliotas asmuo (tėtis, mama, globėjas ir t.t.) arba galima kreiptis į šeimos gydytoją. 

 
Ar savivaldybių mobiliuose punktuose atliekami tyrimai ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti? 
Tyrimai ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti yra atliekami pačių gyventojų lėšomis, dėl jų reikia kreiptis į gydymo įstaigas arba laboratorijas, kurios teikia šias paslaugas.
 
Kaip bus skaičiuojamas COVID-19 tyrimo galiojimas: ar nuo tyrimo atlikimo ar nuo gauto atsakymo laiko? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 
Ką daryti, jei nėra galimybės testuotis – visos rezervacijos vietos užimtos? 
Asmenys i tyrimus kelionėms turi atlikti savo lėšomis.  
 
Ar ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu galės naudotis žmonės, atlikę antikūnų testą? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų Lietuvoje generuojamas atlikus PGR tyrimą arba antigeno testą.

Antikūnų testo rezultatas nesuteikia galimybių naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.

 
E. sveikatoje yra suformuoti keli ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai. Kodėl?

Jei matote, kad turite ne vieną ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurios Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį dokumentą, arba visus.

Jeigu vis dėlto matote, kad pažymėjime yra klaidinga informacija – galite kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt

 
Matau klaidą savo ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime. Ką daryti?
Būtinai kreipkitės į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt.

 

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti užsienio šalyse dirbantys ir ten paskiepyti Lietuvos diplomatai bei jų šeimos nariai?

ES arba Šengeno erdvės šalyse paskiepyti diplomatai ir jų šeimos nariai, kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, gali gauti tos valstybės ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Trečiosiose šalyse paskiepyti asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo faktą.

Užsienyje paskiepyti Lietuvos gyventojai taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenį įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu COVID-19 tyrimą atlikau kitoje ES šalyje?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas tyrimas.
 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu nuo COVID-19 ligos buvau paskiepytas kitoje ES šalyje?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas skiepijimas.

Užsienyje paskiepyti ar COVID-19 liga persirgę Lietuvos gyventojai, turintys tai įrodančius dokumentus, taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenų įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Kaip patikrinti, ar asmuo pateikia galiojantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Patikrinti ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimą pagal nacionalines taisykles galima dviem būdais:

 • „rankiniu būdu“, t. y. perskaičius pažymėjime pateiktą informaciją apie asmens vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba atliktą COVID-19 tyrimą.
 • mobiliąja programėle „Tikrinti COVID pažymėjimą“ nuskaičius pažymėjimo QR kodą.

Mobiliąją programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

Tikrinimo programėlės diegimo ir naudojimo instrukciją rasite ČIA.

 
Kokie reikalavimai taikomi į Lietuvą atvykusiems keliautojams, kurie nori pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos sąlygomis?

Pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos sąlygomis gali:

 • asmenys, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos vakcinų:
  • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
  • praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
  • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
  • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
  • praėjus 2 savaitėms po antrosios dozės suleidimo, skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, bet ne daugiau kaip 210 dienų;
  • pasiskiepijus sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Janssen“ vakcinos doze – galioja neribotą laiką;
 • asmenys, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).
 • asmenys, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos vakcina;
 • asmenys, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus PGR tyrimą (tyrimo atsakymui įrodyti ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas negali būti naudojamas).

Vaikams iki 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje nėra būtinas, švelnesnėmis sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą. Kitų šalių taikomus reikalavimus galima rasti ČIA arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

 
Kokios veiklos neribojamos ar ribojamos iš dalies asmenims, pateikusiems nacionalines taisykles atitinkantį ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Informaciją apie ribojamas veiklas ir paslaugas bei Lietuvoje taikomas pandemijos valdymo priemones galima rasti ČIA.

Pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 liga, Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra lygiavertis Galimybių pasui ir gali būti naudojamas kontaktinėms veikloms ir paslaugoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra nustatyti ribojimai.

 
Ką daryti, jei asmuo pateikia negaliojantį arba svetimą pažymėjimą?
Nesuteikti paslaugų.
 
Kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems keliautojams kertant Lietuvos sieną?

Visi keliautojai turi užpildyti Keleivio anketą.
Kertant Lietuvos sieną, ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas tinka patvirtinimui, kad asmuo yra pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos, persirgo šia liga arba turi galiojantį neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Kertant Lietuvos sieną ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja:

 • pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcina;
 • pilnai pasiskiepijus „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcina, jeigu po paskutinio skiepo praėjo dvi savaitės (2022 m. vasario 1 d. tokiems pažymėjimams įsigalioja 270 d. galiojimo terminas);
 • praėjus 2 savaitėms po antrosios dozės suleidimo, skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą (2022 m. vasario 1 d. tokiems pažymėjimams įsigalioja 270 d. galiojimo terminas);
 • praėjus 2 savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu (2022 m. vasario 1 d. tokiems pažymėjimams įsigalioja 270 d. galiojimo terminas);
 • persirgus – ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo PGR tyrimo rezultato;turint neigiamą PGR tyrimo pažymėjimas galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento, turint neigiamą antigeno testo rezultatą pažymėjimas galioja 48 val.

Nuolat atnaujinama informacija keliautojams skelbiama ČIA.

Ar Vengrijoje paskiepytas asmuo ten pripažįstama „Sputnik“ vakcina, gaus ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? Ar tokį asmenį bus galima aptarnauti Lietuvoje?

Vengrijos skaitmeninį pažymėjimą asmuo gaus.

Tačiau kokias vakcinas pripažins šalys – kiekviena jų apsispręs atskirai. Lietuvoje pripažįstamos Europos vaistų agentūros patvirtintos vakcinos: „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“, „Vaxzevria“. 

 
Kam yra skirta ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo programėlė?

Tikrinimo programėlė leidžia greitai ir paprastai įsitikinti, ar pažymėjimas yra tikras ir ar jis atitinka šalies nacionalinius reikalavimus. Nuskenavus pažymėjimo QR kodą programėlės lange pasirodys atitinkama informacija.

Programėlės vartotojo vadovą rasite ČIA.

 
Kaip veikia ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo mobilioji programėlė?

Tikrinantis asmuo savo išmaniajame įrenginyje turi instaliuoti tikrinimo programėlę, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių "Google Play" ir "App Store". Tikrinimui nereikalingas interneto ryšys, programėlė nesikreipia į e. sveikatos sistemą. Parinktyse pasirinkęs Lietuvą ir nuskaitęs pateiktą QR kodą, tikrintojas programėlės ekrane pamatys, ar pateikta informacija pažymėjime yra teisinga ir validi, t.y. nepadirbta, ir ar ji atitinka Lietuvos reikalavimus.

Programėlė teikia trijų spalvų atsakymus:

 • ŽALIAS – kai sertifikatas yra validus bei atitinka nacionalines taisykles;
 • GELTONAS - kai sertifikatas yra validus bet NEATITINKA nacionalinių taisyklių (taip pat nurodoma priežastis);
 • RAUDONAS – kai sertifikatas yra nevalidus (suklastotas ir t.t.) – QR kodas nenuskaitomas ar programėlė jo nesupranta.

Tikrinant pažymėjimą, informacija apie pažymėjimo savininką nuskaitoma QR kodu ir tikrintojui rodoma labai ribotą laiką – 15 sekundžių. Tikrintojas neturi galimybės tos informacijos nei išsaugoti, nei išsiųsti, nei padaryti ekrano kopiją (screenshot). Įrenginio ekrane matomi tik vardas, pavardė, gimimo data.

Parinktyse pasirinkus kitą šalį galima patikrinti, ar pažymėjimas atitinka tos šalies taisykles.

 
Kam gali būti naudinga tikrinimo programėlė? 

Tikrinimo programėlė naudinga oro, jūrų uostuose ir kituose valstybės sienos kirtimo punktuose patikrą atliekantiems darbuotojams ir pareigūnams, kurie gali greitai ir paprastai įsitikinti, ar keliautojai atitinka atvykstantiems taikomus reikalavimus.

Paslaugų tiekėjai gali patikrinti, ar pažymėjimą pateikusiam asmeniui gali būti taikomi švelnesni ribojimai veikloms šalies viduje.

 

Jeigu turite klausimų, į kuriuos atsakymų neradote čia, kviečiame kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:
•    dėl vakcinacijos ir testavimo, terminų, izoliacijos po kelionių ir t.t.: +370 5 264 9676 arba rašykite el. pašto adresu info@nvsc.lt
•    dėl pažymėjimo atsisiuntimo, techninių detalių ir t.t.: +370 5 236 4577 arba rašykite el. pašto adresu e.sveikata@registrucentras.lt.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-06