BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas

       Atsisiųsti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą

2022 m. vasario 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojo atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas nuo šiol išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze – neribotam laikui. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo laikas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios šalies taisyklių. Lietuvoje kontaktinėms veikloms ir paslaugoms ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas nėra reikalingas.

       Atsisiųsti tikrinimo programėlę (GooglePlay)


       Atsisiųsti tikrinimo programėlę (AppleStore)

Pažymėjimo tikrinimo programėlės naudojimo instrukciją rasite ČIA.

Kas yra ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad jo savininkas buvo paskiepytas nuo COVID-19, yra persirgęs COVID-19 arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Keliaujant į užsienį, tokiems asmenims gali būti taikomi švelnesni ribojimai, o vieningas pažymėjimas leidžia paprasčiau perduoti informaciją kitos šalies institucijoms. Kiekviena šalis reikalavimus keliautojams nustato pati, todėl prieš kelionę būtina su jais susipažinti, tai galima padaryti tinklalapyje.

Pažymėjimas generuojamas e.sveikatos sistemos duomenų pagrindu ir jį galima rasti prisijungus prie savo paskyros e.sveikatos portale.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galima rasti čia.

Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra leidimas keliauti? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos apie asmenį išrašas (apie turėtą ligą, vakcinaciją arba atliktus tyrimus) ir yra skirtas saugiai keistis duomenimis tarp šalių, kad viena valstybė lengvai atpažintų kitos valstybės informaciją. Tačiau tai nėra leidimas atvykti į užsienio šalį, o keliautojams taikomi reikalavimai priklauso nuo konkrečios valstybės nustatytos tvarkos. Kokius reikalavimus taiko valstybė, į kurią vykstama, prieš kelionę rekomenduojama pasitikrinti tinklalapyje.

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime saugoma informacija taip pat gali sudaryti sąlygas naudotis visomis paslaugomis, kurios leidžiamos šalyje, kurioje tuo metu yra pažymėjimo savininkas. Tačiau tai priklauso nuo šalies apsisprendimo – ar pažymėjimas gali būti naudojimas tik kelionėms, ar ir atlaisvinimams šalies viduje.

Pažymėjimas yra pagalbinė priemonė, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis izoliacijos režimo sergant COVID-19 liga, turėjus didelės rizikos sąlytį ar reikalavimų į Lietuvą atvykstantiems keliautojams.

 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti žmonės, kurie yra:

 • pasiskiepiję COVID-19 vakcina pagal pilną skiepijimą schemą arba po nustatyto laiko pasiskiepiję sustiprinančiąja doze;
 • persirgę COVID -19 liga, kuri patvirtinta PGR tyrimu ar greituoju antigeno testu, įtrauktu į Europos Sąjungos bendrą greitųjų antigenų tyrimų sąrašą;
 • gavę neigiamą COVID-19 ligos tyrimo rezultatą (PGR tyrimo arba antigeno testo).

Pažymėjimas sugeneruojamas e. sveikatos sistemoje, kai tik joje atsiranda vienas iš minėtų faktų. Pažymėjimo reguliariai atsisiųsti nereikia, tik jei pasikeitė vienas iš faktų: gauta vakcinos dozė, atliktas naujas tyrimas ir pan. Taigi, pavyzdžiui, asmuo pažymėjimą savo paskyroje gali matyti netrukus po pirmojo skiepo.

SVARBU: pažymėjimas yra tik dokumento forma. Joje esantys duomenys neužtikrina laisvo keliavimo po ES šalis. Pažymėjimo galiojimas priklauso nuo kiekvienos šalies nacionalinių taisyklių, kurias galima rasti tinklalapyje https://reopen.europa.eu.

Kokios bus konkrečios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo įsigaliojimo sąlygos?

Kiekviena šalis taiko skirtingas sąlygas pažymėjimui įsigalioti. Lietuvoje dokumentas galioja, kai tenkinama bent viena iš šių sąlygų:

 • po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ vakcina praėjo dvi savaitės;
 • skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą praėjo dvi savaitės po antrosios dozės suleidimo;
 • praėjo 2 savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 (koronavirusu) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu;
 • persirgus COVID-19 liga, kai persirgimo faktas nustatytas teigiamu PGR tyrimu ar greituoju antigenų tyrimo, įtraukto į Europos Sąjungos bendrą greitųjų antigenų tyrimų sąrašą, rezultatu kai nuo tyrimo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų (pažymėjimas įsigalioja 11-tą dieną po teigiamo tyrimo rezultato);
 • gavus neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (po neigiamo PGR ėminio paėmimo turi būti praėję ne daugiau kaip 72 val., nuo greitojo antigeno testo – 48 val.)

Koks yra ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo terminas?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos išrašas, kuris galioja:

 • 16 m. ir vyresniems vakcinuotiems asmenims Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja:

Ribotą laiką – kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 vakcinų:

      -  270 dienų nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar "Nuvaxovid" vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
      -  270 dienų nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
      -  270 dienų po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;

      -  270 dienų nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ ar "Nuvaxovid" vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR arba greitojo antigenų testo tyrimo rezultatu;

      -  270 dienų nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai.

Neribotą laiką – kai asmuo:

     -   pasiskiepijęs sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze (įsigalioja tą pačią pasiskiepijimo sustiprinančiąja doze dieną). Skiepijimas sustiprinančiąja doze vaikams iki 18 m. nevykdomas;
     -   pasiskiepijęs pagal pilną schemą, jei jis yra 16 - 18 m. amžiaus asmuo (įskaitant persirgusius, jei liga patvirtinta PGR ar greitojo antigenų testo tyrimu ir pasiskiepijusius nepilna schema asmenis).
     -   persirgęs COVID-19 liga (patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigenų testo tyrimo rezultatu) ir paskiepytas pagal pilną schemą bei sustiprinančiąja vakcina.

 • persirgus –  kai asmuo persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR ar greitojo antigenų testo tyrimo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).
 • 72 val. gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą arba 48 val. gavus neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).
Kodėl mano tyrimų rezultato pagrindu išduotame ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime atvaizduojamas ėminio paėmimo laikas skiriasi nuo realaus ir ar dėl to sutrumpėja pažymėjimo galiojimo laikas?

Vadovaujantis ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų specifikacija, tyrimo rezultato pagrindu išduotame pažymėjime ėminio paėmimo laikas atvaizduojamas ne pagal Lietuvos laiko juostą, o pagal pasaulinio koordinuoto laiko juostos (UTC) laiką.

QR kodo nuskaitymo metu ėminio laikas lyginamas su esamu UTC laiku, o tai reiškia, kad pažymėjimo galiojimo laikas visada yra tikslus ir pažymėjimo galiojimo laikas nesutrumpėja.

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą reikia atnaujinti?

Atnaujinti pažymėjimą reikia tais atvejais, kai keičiasi faktinė informacija: pavyzdžiui, jeigu buvo gauta antra vakcinos dozė arba užfiksuotas naujas susirgimo COVID-19 liga atvejis.

Taip pat ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą po 2022 m. vasario 1 d. reikės atsinaujinti asmenims, pasiskiepijusiems sustiprinančiąja vakcina po persirgimo ir skiepijimo viena vakcinos doze, turintiems pažymėjimą su žymėjimu “2/2” ir ribotu galiojimo laiku. Tokiems asmenims po 2022 m. vasario 1 d. pagal naujus ES reikalavimus bus sugeneruotas atnaujintas pažymėjimas su žymėjimu “2/1” ir neribotu galiojimo laiku.

Ar ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas Lietuvoje įsigalioja iškart po vakcinacijos?

ES Skaitmeninis pažymėjimas pradeda galioti:

 • Iš karto po sustiprinančiosios dozės suleidimo;
 • praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“, „Janssen“ ar "Nuvaxovid" vakcina;
 • praėjus dviem savaitėms po antrosios dozės suleidimo skiepijantis pagal mišraus vakcinavimo schemą;
 • praėjus dviem savaitėms po skiepijimo bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.
Kaip naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu?
ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu, atsisiuntus iš e. sveikatos sistemos PDF formatu, galima naudotis trimis būdais: 
•    parodant virtualų pažymėjimą;
•    atsispausdinus pažymėjimą ant popieriaus lapo;
•    mobiliojoje aplikacijoje, kuri pradės veikti artimiausiu metu.
Ką daryti, jeigu žmogus nemoka naudotis/nesinaudoja internetu?

Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. Jis turės galimybę pažymėjimą atspausdinti arba gali suteikti teisę/įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei gali pažymėjimą atspausdinti savo namuose.

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą taip pat galima gauti vakcinacijos centre, kuriame asmuo buvo paskiepytas.

Kokioms veikloms galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Kiekviena valstybė savarankiškai nustato veiklas, kurioms galioja pažymėjimas, ir ar šalis taiko nuolaidas asmenims, turintiems pažymėjimą. Kokios sąlygos galioja konkrečioje šalyje galima pasitikslinti ČIA.

 

Jei asmuo skiepijosi pirma doze ne Lietuvoje, o antra – Lietuvoje, arba abiem dozėmis skiepijosi ne Lietuvoje, ar ji/jis turės galimybę gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje? 

Užsienyje paskiepytiems arba persirgusiems Lietuvos gyventojams yra sudaryta galimybė gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Gyventojas turi pateikti vakcinacijos centrui arba kitai Lietuvos gydymo įstaigai užsienio gydymo įstaigos išduotą oficialų dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 liga, kad šie duomenys būtų suvesti į e. sveikatos sistemą. Šių duomenų pagrindu tą pačią dieną bus suformuotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kurį galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros sveikatos portale.

Prieš vykstant į vakcinacijos centrą arba gydymo įstaigą rekomenduojama paskambinti ir susitarti dėl vizito ir pageidaujamos paslaugos. Vakcinacijos centrų adresus, kontaktus ir kitą informaciją apie vakcinaciją skelbia savivaldybės.

 
Ar galiu išsiimti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, kai persirgimas COVID-19 liga diagnozuotas gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą?
Taip, ES skaitmeninis persirgimo faktą patvirtinantis COVID pažymėjimas išduodamas ir po teigiamo PGR tyrimo rezultato ir po teigiamo antigeno testo, įtraukto į Europos Sąjungos bendrą greitųjų antigenų tyrimų sąrašą (angl. A common list of COVID-19 rapid antigen tests) rezultato, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką, o testas atliktas ne anksčiau nei 2021 m. spalio 1 d. (serologinių antikūnų tyrimų rezultatas nepripažįstamas).
 
Ar naudojantis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu būtina turėti asmens dokumentą?                         
Naudojantis pažymėjimu asmens dokumentą turėti privaloma, nes paslaugų teikėjai turės užtikrinti, kad pažymėjimas priklauso asmeniui, kuris jį rodo.
 
Kuriose šalyse galioja ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Nuo 2021 m. liepos 1 d. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje.

Prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos taip pat prisijungė ir kelios dešimtys ne ES šalių, jų sąrašas skelbiamas ČIA.

Sąraše esančiose šalyse išduoti pažymėjimai pripažįstami ES tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES skaitmeninis COVID pažymėjimas. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taip pat pripažįstamas sąraše esančiose šalyse.

 
Kodėl šalys nustato skirtingas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo taisykles? 
Kiekviena šalis su COVID-19 susijusius faktorius vertina nevienodai: kai kurios šalys gali nepripažinti tam tikrų vakcinų arba turėti skirtingą nuomonę dėl susidariusio imuniteto trukmės.
 
Kurias vakcinas pripažįsta ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 
Kiekviena šalis pati sprendžia, kurias vakcinas pripažinti, ir nustato reikalavimus dėl dozių skaičiaus, laiko, kuris turi praeiti po skiepo, ir kt. Tačiau visos ES šalys privalo priimti ES Skaitmeninius COVID pažymėjimus, išduotus pasiskiepijus Europos vaistų agentūros (EMA) registruotomis vakcinomis (tokiomis vakcinomis šiuo metu vykdomas skiepijimas Lietuvoje). Informaciją apie kiekvieną šalį galite rasti čia.
 
Kokie duomenys pateikiami ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime?

ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikiama būtina pagrindinė informacija, tokia kaip vardas ir pavardė, gimimo data, atitinkama informacija apie vakciną / tyrimą / persirgimą ir unikalus identifikatorius. Pažymėjimuose pateikiama tik ribota informacija, kuri yra būtina. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais tikrinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas – tikrinama, kas jį išdavė ir pasirašė. Visi sveikatos duomenys lieka valstybės narės, kuri išdavė ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, žinioje.

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas generuojamas e. sveikatos sistemos duomenų pagrindu.

 
Kaip užtikrinamas ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo saugumas?

ES skaitmeniniame COVID pažymėjime pateikiama būtina pagrindinė informacija, tokia kaip vardas ir pavardė, gimimo data, atitinkama informacija apie vakciną / tyrimą / persirgimą ir unikalus identifikatorius. Šie duomenys lieka pažymėjime ir nėra kaupiami ar saugomi, kai pažymėjimas patikrinamas kitoje valstybėje narėje.

Pažymėjimuose pateikiama tik ribota informacija, kuri yra būtina. Šalys, kuriose lankomasi, šios informacijos saugoti negali. Tikrinimo tikslais tikrinamas tik pažymėjimo galiojimas ir autentiškumas – tikrinama, kas jį išdavė ir pasirašė. Visi sveikatos duomenys lieka valstybės narės, kuri išdavė ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, žinioje.

 
Kas yra atsakingas už ES Skaitmeninio COVID  pažymėjimo kūrimą?
Lietuvoje už ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimą atsakingas Registrų centras, kuris pasitelkė tarptautinę technologijų bendrovę „CGI“.
 
Kodėl teigiamo serologinio antikūnų tyrimo rezultato nepakanka ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti?

Europa priėmė vieningą sprendimą neįtraukti serologinio antikūnų tyrimo rezultato į ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą. Platesnę informaciją galima rasti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro parengtoje ataskaitoje.

 
Kada atsiras ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui skirta mobilioji programėlė?

Patikrą atliekantiems darbuotojams ir pareigūnams bei paslaugų tiekėjams yra skirta programėlė "Tikrinti COVID pažymėjimą", kuri leidžia patikrinti ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo validumą bei atitikimą nacionaliniams reikalavimams. Programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play“ ir „App Store“.

 
 

 

Kur galiu rasti šalių, pripažįstančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą?

Pažymėjimas galioja visose ES šalyse, o taip pat Lichtenšteine, Šveicarijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti ČIA arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje.

Tinklalapyje galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį.

Prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos taip pat prisijungė kelios dešimtys ne ES šalių, jų sąrašas skelbiamas ČIA. Sąraše esančiose šalyse išduoti pažymėjimai pripažįstami ES tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taip pat pripažįstamas sąraše esančiose šalyse.

 
Kur galiu sužinoti, kokios ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo naudojimo sąlygos konkrečioje valstybėje?

Bendrą informaciją apie šalyse galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt. Čia galima rasti kiekvienos šalies nacionalines taisykles, su kuriomis būtina susipažinti vykstant į svečią šalį. 

Taip pat informacijos galite ieškoti šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

 
Kas gali gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą? 

Asmuo, kuris:

 • buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos (pagal Lietuvos reikalavimus toks pažymėjimas įsigalioja po vakcinacijos pagal pilną schemą praėjus dviem savaitėms arba iš karto pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcina);
 • yra persirgęs COVID-19 liga (galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PGR tyrimo paėmimo dienos);
 • turi COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą (galioja 48 val. nuo greitojo antigeno testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PGR ėminio paėmimo laiko).
 
Kur galiu rasti savo ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą?

Eikite į svetainę www.esveikata.lt.

Instrukciją kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą rasite ČIA.

 
Kaip ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gauti tiems Lietuvos gyventojams, kurie neturi galimybių prisijungti per e.valdžios vartus? 
Neturintiems galimybės jungtis elektroniniu būdu, pažymėjimą bus galima gauti pas šeimos gydytoją arba vakcinacijos centre.
 
Ar vaikams iki 16 metų reikalingas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas? 

Tai priklauso nuo šalies, į kurią vykstate, reikalavimų. Juos galite pasitikrinti, arba šalies, į kurią vykstate, ambasados ar atstovybės interneto svetainėje. 

Jei pažymėjimas yra reikalingas, vaiko dokumentą gali atspausdinti įgaliotas asmuo (tėtis, mama, globėjas ir t.t.) arba galima kreiptis į šeimos gydytoją. 

 
Ar savivaldybių mobiliuose punktuose atliekami tyrimai ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti? 
Tyrimai ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti yra atliekami pačių gyventojų lėšomis, dėl jų reikia kreiptis į gydymo įstaigas arba laboratorijas, kurios teikia šias paslaugas.
 
Kaip bus skaičiuojamas COVID-19 tyrimo galiojimas: ar nuo tyrimo atlikimo ar nuo gauto atsakymo laiko? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą: 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 
Ką daryti, jei nėra galimybės testuotis – visos rezervacijos vietos užimtos? 
Asmenys tyrimus kelionėms turi atlikti savo lėšomis, patys pasirinkdami gydymo įstaigą arba laboratoriją, kuri teikia šias paslaugas. Mokamus tyrimus atliekančių laboratorijų sąrašas skelbiamas ČIA
 
Ar ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu galės naudotis žmonės, atlikę antikūnų testą? 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas dėl tyrimo rezultatų Lietuvoje generuojamas atlikus PGR tyrimą arba antigeno testą.

Antikūnų testo rezultatas nesuteikia galimybių naudotis ES Skaitmeniniu COVID pažymėjimu.

 
E. sveikatoje yra suformuoti keli ES Skaitmeniniai COVID pažymėjimai. Kodėl?

Jei matote, kad turite ne vieną ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo formą (vakcinacijos, persirgimo ar tyrimo) – pasirinkite tą, kurios Jums reikia. Pasitikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, kad atsisiųstumėte Jums tinkamiausią ir daugiausiai galimybių suteikiantį dokumentą, arba visus.

Jeigu vis dėlto matote, kad pažymėjime yra klaidinga informacija – galite kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu [email protected]

 
Matau klaidą savo ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime. Ką daryti?
Būtinai kreipkitės į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. pašto adresu [email protected].

 

Ar ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti užsienio šalyse dirbantys ir ten paskiepyti Lietuvos diplomatai bei jų šeimos nariai?

ES arba Šengeno erdvės šalyse paskiepyti diplomatai ir jų šeimos nariai, kaip ir kiti Lietuvos piliečiai, gali gauti tos valstybės ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Trečiosiose šalyse paskiepyti asmenys gali naudotis tų šalių gydymo įstaigų išduotais dokumentais, patvirtinančiais skiepijimo faktą.

Užsienyje paskiepyti Lietuvos gyventojai taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenį įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu COVID-19 tyrimą atlikau kitoje ES šalyje?
ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas tyrimas.
 
Ar galiu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, jeigu nuo COVID-19 ligos buvau paskiepytas kitoje ES šalyje?

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas išduodamas toje šalyje, kurioje buvo atliktas skiepijimas.

Užsienyje paskiepyti ar COVID-19 liga persirgę Lietuvos gyventojai, turintys tai įrodančius dokumentus, taip pat gali perkelti vakcinacijos duomenis į e. sveikatos sistemą ir šių duomenų pagrindu gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą Lietuvoje. Dėl duomenų įvedimo į e. sveikatą reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą arba vakcinacijos centrą. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

 
Kam yra skirta ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo programėlė?

Tikrinimo programėlė leidžia greitai ir paprastai įsitikinti, ar pažymėjimas yra tikras ir ar jis atitinka šalies nacionalinius reikalavimus. Nuskenavus pažymėjimo QR kodą programėlės lange pasirodys atitinkama informacija.

Programėlės vartotojo vadovą rasite ČIA.

Kaip veikia ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo tikrinimo mobilioji programėlė?

Tikrinantis asmuo savo išmaniajame įrenginyje turi instaliuoti tikrinimo programėlę, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių "Google Play" ir "App Store". Tikrinimui nereikalingas interneto ryšys, programėlė nesikreipia į e. sveikatos sistemą. Parinktyse pasirinkęs Lietuvą ir nuskaitęs pateiktą QR kodą, tikrintojas programėlės ekrane pamatys, ar pateikta informacija pažymėjime yra teisinga ir validi, t.y. nepadirbta, ir ar ji atitinka Lietuvos reikalavimus.

Programėlė teikia trijų spalvų atsakymus:

 • ŽALIAS – kai sertifikatas yra validus bei atitinka nacionalines taisykles;
 • GELTONAS - kai sertifikatas yra validus bet NEATITINKA nacionalinių taisyklių (taip pat nurodoma priežastis);
 • RAUDONAS – kai sertifikatas yra nevalidus (suklastotas ir t.t.) – QR kodas nenuskaitomas ar programėlė jo nesupranta.

Tikrinant pažymėjimą, informacija apie pažymėjimo savininką nuskaitoma QR kodu ir tikrintojui rodoma labai ribotą laiką – 15 sekundžių. Tikrintojas neturi galimybės tos informacijos nei išsaugoti, nei išsiųsti, nei padaryti ekrano kopiją (screenshot). Įrenginio ekrane matomi tik vardas, pavardė, gimimo data.

Parinktyse pasirinkus kitą šalį galima patikrinti, ar pažymėjimas atitinka tos šalies taisykles.

 
Kam gali būti naudinga tikrinimo programėlė? 

Tikrinimo programėlė naudinga oro, jūrų uostuose ir kituose valstybės sienos kirtimo punktuose patikrą atliekantiems darbuotojams ir pareigūnams, kurie gali greitai ir paprastai įsitikinti, ar keliautojai atitinka atvykstantiems taikomus reikalavimus.

 

Jeigu turite klausimų, į kuriuos atsakymų neradote čia, kviečiame kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:
•    dėl vakcinacijos ir testavimo, terminų, izoliacijos po kelionių ir t.t.: +370 5 264 9676 arba rašykite el. pašto adresu [email protected]
•    dėl pažymėjimo atsisiuntimo, techninių detalių ir t.t.: +370 5 236 4577 arba rašykite el. pašto adresu [email protected].

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-17