BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


7. Man jau yra teikiamos paliatyviosios pagalbos į namus paslaugos. Ar tokiu atveju galima dar papildomai forminti ir ambulatorines slaugos paslaugas namuose?

Paaiškiname, kad sveikatos apsaugos ministro įsakymuose, reglamentuojančiuose slaugos paslaugų namuose ir ambulatorinių paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimą, nustatyta, kad asmeniui vienu metu gali būti teikiama tik viena iš paslaugų – arba slaugos paslaugos namuose, arba paliatyvioji pagalba prieš tai gydytojui atitinkamai įvertinus, kurios paslaugos reikia asmeniui.
Ambulatorinę paliatyviąją pagalbą teikiančioje specialistų komandoje yra kineziterapeutas, taigi kineziterapijos ir masažo poreikis (kai masažo reikia kineziterapijos procedūroms atlikti) gali būti patenkinamas ir teikiant ambulatorinę paliatyviosios pagalbos paslaugą. 
Taip pat svarbu paminėti, kad ambulatorinės paliatyviosios pagalbos paslaugas paciento namuose teikiančios įstaigos gali papildomai į specialistų komandą įsitraukti reikiamus specialistus, taip pat ir ergoterapeutą. Siūlytume tokio specialisto paslaugos poreikį aptarti su Jums paliatyviosios pagalbos paslaugą teikiančios specialistų komandos gydytoju.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-29