BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


4. Ar teisi slaugos ligoninės gydytoja teigdama, jog pacientas neatitinka nustatytų gydymui slaugoje kriterijų ir privalo būti išrašytas?

Atsakydami į Jūsų klausimą norėtume paaiškinti, kad palaikomojo gydymo ir slaugos (slaugos stacionaro) paslaugos nėra vienintelė galimybė padėti pacientui, kai dėl sumažėjusio savarankiškumo kasdienėje veikloje atsiranda sveikatos priežiūros paslaugų poreikis.
Informuojame, kad nuo 2020 m. liepos 1 d. visoje Lietuvoje sparčiai plėtojamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, todėl keitėsi ir indikacijos hospitalizavimui slaugos stacionare, t. y. sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatyta, kad palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas stacionare gaunančiam pacientui kas 30 dienų turi būti vertinamas slaugos paslaugų poreikis ir nustačius mažą ar vidutinį slaugos paslaugų poreikį, pradedamas organizuoti ambulatorinių slaugos paslaugų teikimas paciento namuose –  įstaiga informuoja paciento šeimos gydytoją, kuris išrašo siuntimą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose gauti, ir pacientas išrašomas iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Jeigu nustatoma, kad slaugos paslaugų poreikis yra didelis, pacientas ir toliau lieka palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugą teikiančioje įstaigoje, tačiau ne ilgiau nei 120 dienų per kalendorinius metus.
Norime atkreipti dėmesį, kad minimas slaugos paslaugų poreikis yra nustatomas pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą klausimyną, šis poreikio vertinimas niekaip nėra susijęs su Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) vertinimu, kurį pridėjote prie kreipimosi.
Papildomai paaiškiname, kas yra ambulatorinės slaugos paslaugos namuose:
-  Iš PSDF apmokamos (t. y. pacientui visiškai nemokamos) sveikatos priežiūros specialistų paslaugos namuose. Paslaugą teikia specialistų komanda: slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas.
-    Reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris užpildo klausimyną ir nustato, kokio masto yra slaugos paslaugų poreikis. Atitinkamai pacientui priklauso 52, 156 arba 260 paslaugų per metus.
-    Gavus siuntimą šioms paslaugoms ir pasirinkus paslaugą teikiančią įstaigą (dažniausiai tai ta pati įstaiga, kurioje dirba šeimos gydytojas) pas pacientą į namus atvyksta slaugytojas, įvertina paciento būklę, sudaro slaugos planą, įvertina, kokių dar sveikatos priežiūros specialistų reikia, ir pradedamos teikti paslaugos.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-06-30