BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


6. Kodėl reikia šeimos gydytojo ar traumatologo siuntimo, norint pasidaryti privačiai rentgeno tyrimą ir taip sužinoti, ar yra trauma, ar ne?

Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamos  visos reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos tais atvejais, kai kreipiamasi su siuntimu ir jos planine tvarka atliekamos gydymo įstaigoje (tiek valstybinėje, tiek privačioje), kuri turi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl atitinkamų paslaugų apmokėjimo. Kompensacija už paslaugas, suteiktas privačioje klinikoje be gydytojo siuntimo, pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus nėra numatyta. Daugiau informacijos, kokiais atvejais už suteiktas sveikatos priežiūros  paslaugas reikia mokėti, pateikiama adresu https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/mokamas-gydymas-lietuvoje-1  

Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienu konkrečiu atveju dėl tyrimų reikalingumo sprendžia gydantis gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę. Patyrus traumą, būtų tikslinga kreiptis į savo šeimos gydytoją ar skubiosios pagalbos skyrių, kur įvertinus sveikatos būklę galėtų būti paskirti reikalingi Privalomojo sveikatos draudimo fondo  lėšomis kompensuojami tyrimai ir gydymas.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-07