BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


6. Ar kraujo tyrimai dėl skydliaukės funkcijos yra mokami?

Kiekvienu konkrečiu atveju dėl paciento gydymo ir tyrimų reikalingumo sprendžia gydantis gydytojas, įvertinęs esamą asmens sveikatos būklę ir esamas ligas bei vadovaudamasis atitinkamų teisės aktų reikalavimais.  Šeimos gydytojas gali skirti visus tyrimus, priskirtus Šeimos gydytojo normai, jeigu mano, kad šie tyrimai reikalingi pacientui, ir gali juos skirti  tiek kartų, kiek kartų mano esant reikalinga. Šeimos gydytojo normai yra priskirtas tik skydliaukės funkcijos tyrimas (tirotropinis hormonas TTH),  todėl jį, kompensuojamą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, gali skirti šeimos gydytojas.

Jei reikaliamas tyrimas nėra įrašytas į Šeimos gydytojo normą, šeimos gydytojas gali siųsti pacientą konsultacijos pas gydytoją specialistą  (pvz., endokrinologą), kuris pagal kompetenciją galėtų paskirti tyrimą. Tiek šeimos gydytojo skirti tyrimai, tiek gydytojo specialisto konsultacija ir jos metu paskirti tyrimai, taip pat ir pakartotiniai, atliekami nemokamai (kompensuojami PSDF biudžeto lėšomis) toje gydymo įstaigoje, kurioje pacientas konsultuojamas.  

Tik tais atvejais, kai pacientas savo iniciatyva (gydančio gydytojo rekomendavimu) pasirenka tyrimus, jų faktinę kainą apmoka pats pacientas.

Daugiau informacijos: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/seimos-gydytoju-paslaugos 

Kilus klausimų ar neaiškumų dėl tyrimų skyrimo ar mokėjimo už paskirtus tyrimus, siūlome kreiptis į gydymo įstaigos administraciją.  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-08