BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


12. Kodėl turėjau sumokėti už kraujo krešumo tyrimą?

Paaiškiname, kad dėl tyrimų reikalingumo kiekvienu konkrečiu atveju sprendžia gydantis gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę. Šeimos gydytojas gali skirti visus tyrimus priskirtus Šeimos gydytojo normai (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.C4E4FA59E3C5/asr), jeigu mano, kad šie tyrimai reikalingi pacientui ir gali juos skirti  tiek kartų, kiek kartų mano esant reikalinga. Šeimos gydytojo paskirti tyrimai pacientui, apdraustam privalomuoju sveikatos draudimu, turi būti atlikti nemokamai. 
Kraujo krešumo tyrimą  šeimos gydytojas gali skirti tik tada, kai pacientui taikomas gydymas geriamaisiais netiesioginio veikimo antikoaguliantais (Warfarinum, Acenocoumarolum). Tai reiškia, kad jeigu pacientui gydymas antikoaguliantais nėra taikomas, tačiau šeimos gydytojas mano, kad šis tyrimas pacientui yra reikalingas, jis gali siųsti pacientą atitinkamo gydytojo specialisto konsultacijai, kuris pagal kompetenciją galėtų paskirti minėtą tyrimą. Tokiu atveju tiek gydytojo specialisto konsultacija, tiek jos metu paskirti tyrimai apdraustajam turėtų būti atliekami nemokamai (kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis) toje gydymo įstaigoje, kurioje pacientas konsultuojamas ir kuri turi sutartį su bet kuria teritorine ligonių kasa.
Tik tais atvejais, kai pacientas savo iniciatyva gydančio gydytojo rekomendavimu pasirenka tyrimus, jų faktinę kainą apmoka pats pacientas. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-01-16