BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


8. Kuo skiriasi PGR ar (COVID-19 ) greitasis antigeno tyrimas?

PGR tyrimas (tepinėlis iš nosiaryklės) tiksliausiai – net 97 proc. tikslumu leidžia nustatyti, ar žmogus šiuo metu neserga COVID-19 liga. Nemokamai PGR atliekamas žmonėms, kurie jaučia COVID-19 simptomus ir turi gydytojo siuntimą tyrimui atlikti.

Pateikti neigiamą PGR tyrimo (arba laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo) rezultatą reikia:

vykstant į tam tikras užsienio šalis (jei nesate pasiskiepiję nuo koronaviruso pagal reikalaujamą schemą ar juo nesirgote arba nuo sirgimo praėjo daugiau nei 6 mėn. ir neturite galiojančio tarptautinio sertifikato). PGR tyrimo atlikimą ir rezultatą patvirtinantis ES sertifikatas per 24 val. sugeneruojamas sveikatos portale www.esveikata.lt. Keliaujantiems atliktą PGR tyrimą patvirtinantis sertifikatas (pažyma) išrašomas poliklinikoje (jei žmogus pageidauja).

COVID-19 greitasis antigeno tyrimas parodo, ar tiriamasis asmuo yra užsikrėtęs COVID-19 infekcija, o didžiausias testo privalumas – kad jo rezultatas gaunamas per 15 min.

COVID-19 greitojo antigeno testo atlikimą ir rezultatą patvirtinantis ES sertifikatas vėliausiai per 4 val. sugeneruojamas sveikatos portale www.esveikata.lt. Keliaujantiems atliktą antigeno tyrimą patvirtinantis sertifikatas (pažyma) išrašomas poliklinikoje (jei žmogus pageidauja).

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-30