J. Požela dalyvauja Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos sveikatos ministrų susitikime

Data

2016 06 20

Įvertinimas
0
J. Pozela.jpg

Lietuvos sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos vadovaujama delegacija dalyvauja Kinijos Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos surengtame  Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos valstybių (VRE) sveikatos ministrų susitikime. Tai antrasis tokio formato susitikimas, skirtas praktinio bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje stiprinimui ir darnios sveikatos sistemos vystymo skatinimui.

Pasak ministro J. Poželos, darnios ir tvarios sveikatos sistemos kūrimas –  tai tikslas, kurio siekia daugelis pasaulio valstybių, o bendradarbiavimas, skirtingų šalių gerosios praktikos pavyzdžių perėmimas yra viena iš sąlygų tikslui pasiekti.

 Susitikime, kuris vyksta rytinės Kinijos Sudžou mieste, rengiamos penkios sesijos. Jose kalbama apie bendradarbiavimą tarp ligoninių, visuomenės sveikatos priežiūros ir sveikatos pramonės srityse.

 Per susitikimą sveikatos apsaugos ministrai turi galimybę aptarti tolesnes dvišalio praktinio bendradarbiavimo skatinimo galimybes, įgyvendinimo mechanizmus. Ketinama  inicijuoti kelias bendradarbiavimo platformas. Tai   Kinijos ir VRE šalių bendradarbiavimo sveikatos srityje asociacija,      Kinijos ir VRE šalių ligoninių aljansas,        Kinijos ir VRE šalių visuomenės sveikatos priežiūros institucijų bendradarbiavimo mechanizmas

Susitikimo metu Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Juras Požela ir Kinijos Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos ministrė Li Bin planuoja pasirašyti veiksmų planą.  Veiksmų planas pasirašomas įgyvendinant 2015 m. liepos 10 d.  susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo sveikatos srityje tarp LR sveikatos apsaugos ministerijos ir KLR nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos.

2012  m. Kinija pasiūlė naują bendradarbiavimo formatą Centrinės ir Rytų Europos šalims Lietuvai, Latvijai, Estijai, Lenkijai, Čekijai, Slovakijai, Slovėnijai, Bulgarijai, Rumunijai, Vengrijai, Kroatijai, Albanijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Juodkalnijai, Makedonijai, Serbijai. Minėtos šalys pažymi, kad Kinijos pasiūlymai prisideda prie dvišalio bendradarbiavimo skatinimo.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!