Sveikatos specialistas pataria, informuoja, kviečia

Mieli svetainės lankytojai,

Šiame puslapyje Jūs rasite sveikatai naudingų patarimų!
Dėkojame, kad sveikatą stiprinate kartu!


Ką turėtume žinoti apie folinės rūgšties naudą – sveikatos specialistas pataria

 


Vyriausioji Lietuvos Respublikos specialistė odontologijai, profesorė Alina Pūrienė informuoja 

Minėdami Pasaulinę sveikatos dieną, burnos priežiūros specialistai ragina pasirūpinti ir burnos sveikata (2016 04 11)


Vasario pabaigoje vyko Burnos vėžio prevencijos savaitė, kurios metu keturiose Lietuvos ligoninėse – VUL Žalgirio klinikoje, Nacionaliniame vėžio institute, LSMU Kauno klinikose ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, visi norintys buvo tikrinami dėl galimų darinių burnoje. 

Nors akcija baigėsi, specialistai ragina gyventojus būti budrius ir pastebėjus neaiškius pokyčius burnoje kreiptis į medikus. Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai, kada derėtų kreiptis konsultuotis pas specialistą: 2–3 savaites negyjanti žaizda burnoje, gumbas burnoje ar gerklėje, balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar skruostų (gali būti ir neskausminga), neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje, sunkumas ar skausmas kramtant, ryjant, neįprastas patinimas, pasikeitęs balsas.

Pastebėjus vieną iš išvardintų pokyčių būtina kreiptis pas šeimos gydytoją ar gydytoją odontologą ir gauti siuntimą gydytojo periodontologo, burnos chirurgo ar veido ir žandikaulių chirurgo konsultacijai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kuo anksčiau pradedama gydyti onkologinė liga – tuo geresnė prognozė.

Daugiau informacijos:

Prof. Alina Pūrienė
VšĮ Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikos
Direktorė
Žalgirio g. 115, 117, LT-08217 Vilnius
Tel. (8-5) 2721031, mob. 8-687 14131

alina.puriene@gmail.com


 


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų specialistai ragina pasiskiepyti nuo gripo. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė atkreipia dėmesį į didesnės rizikos grupei priklausančias nėščiąsias ir pabrėžia, kad nėščiųjų skiepijimas nuo gripo yra saugus ir efektyvus. Vakcinacija apsaugo ne tik besilaukiančią moterį, bet ir vaisių bei ką tik gimusį kūdikį. Nuo gripo paskiepytos nėščiosios žymiai rečiau persileidžia ar prieš laiką pagimdo neišnešiotus naujagimius. Naujagimiai, dar neturintys savo apsaugos, motinos antikūnių dėka taip pat yra apsaugomi nuo gripo infekcijos rizikos.

Skiepai neščiosioms – saugūs
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-01-28