Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Prahoje įvyko programų „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" operatorių susitikimas

2015 m. gruodžio mėn. Prahoje įvyko 2009−2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų ''Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" operatorių (atsakingų programas įgyvendinančių institucijų) atstovų susitikimas. Patirtimi įgyvendinant programas, gerosios praktikos pavyzdžiais dalinosi Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Kipro, Slovėnijos, Čekijos, Portugalijos, Rumunijos, Bulgarijos atstovai.

Susitikimo metu buvo susipažinta su Čekijos įgyvendinama programa, vertinga programų įgyvendinimo patirtimi pasidalino ir kitų programų operatorių atstovai iš Estijos, Lenkijos, Portugalijos, Kipro, Slovėnijos, Rumunijos, Bulgarijos. Taip pat buvo išklausytas donorų, t. y. Norvegijos finansinio mechanizmo valdybos atstovės pranešimas apie įgyvendinamų 2009−2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų pasiektus rezultatus. Norvegijos finansinio mechanizmo valdybos atstovė pažymėjo, kad tiesioginę įgyvendinamų programų naudą šiuo metu jau patyrė daugiau nei 375 tūkst. gyventojų iš programas įgyvendinančių šalių, taip pat įvairiuose mokymuose jau dalyvavo daugiau nei 7 tūkst. asmens ir visuomenės sveikatos specialistų. Kaip viena iš sėkmingai įgyvendinamų priemonių, viršijančių numatytus pasiekti rodiklius, buvo įvadinta Lietuvoje įgyvendinama priemonė, skirta sveikatos kabinetams bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose atnaujinti / įrengti. Programos sutartyje buvo numatytas pasiekti rodiklis – 150 atnaujintų / įrengtų sveikatos kabinetų, tačiau pasirašius projektų įgyvendinimo sutartis, rodiklis išaugo 4 kartus (t. y. numatoma atnaujinti / įrengti 537 sveikatos kabinetus). Taip pat buvo išklausytas Norvegijos visuomenės sveikatos instituto atstovo pranešimas apie dvišalį Norvegijos ir programas įgyvendinančių šalių bendradarbiavimą, keitimąsi patirtimi, pateikta informacija apie įgyvendintas iniciatyvas. Lietuva buvo įvardinta kaip viena iš daugiausia dvišalių iniciatyvų įgyvendinusi šalis, nors Lietuva yra viena iš trijų šalių, neturinčių oficialaus partnerio programos lygmenyje.

Tuo tarpu Norvegijos finansinio mechanizmo valdybos atstovės pranešimo apie viešinimą, panaudojant socialinės žiniasklaidos priemones, metu buvo aptartas informacijos sklaidos socialiniuose tinkluose poveikis, pristatytos efektyvios programų viešinimo priemonės / informacijos pateikimo būdai, pvz. aktualią informaciją pateikiant infografikų pavidalu.

Susitikimo metu skaitytus pranešimus rasite čia

Susitikimo akimirkos

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26