Stovykla tėvams ,,Jautrios temos pokalbiams su paaugliais-iššūkis tėvams”

2016 m. sausio 15-17 d. Vepriuose (Ukmergės raj.) buvo organizuota 3 dienų trukmės stovykla tėvams ,,Jautrios temos pokalbiams su paaugliais - iššūkis tėvams”. Stovyklos veiklos buvo suplanuotos taip, kad tėvai gautų ir teorinių ir praktinių žinių lytiškumo ugdymo ir bendravimo su paaugliais temomis.

Psichologė  J. Vasiliauskienė  vedė teorinius ir praktinius užsiėmimus, kurių metu tėvai nagrinėjo kas yra jautrios pokalbių temos, kaip patiems  gebėti jas pateikti tinkamu  laiku ir vietoje. Tėvai buvo mokomi pasitikėjimo savimi bei gebėjimo elgtis taip, kad paauglys pasitikėtų tėvais. Sveikatingumo instruktorė bei sveikatos specialistė S. Markevičienė, socialinė pedagogė ir sveikatos specialistė D. Burneikienė su tėvais kalbėjosi apie lytiškumą, kaip apie vieną iš pozityvios tėvystės įgūdžių.

Pritaikant patyriminės pedagogikos žinias ir patirtį tėvams buvo sudarytos sąlygos išbandyti naujai iš šio projektų lėšų įsigytas priemones: nėštumo simuliatorių ir lytinio brendimo modelį – dėlionę. Teko pasistengti prisiminti ir savo paauglystę, pojūčius, emocijas, fizinio kūno pasikeitimą.

Paskutinę mokymų dieną tėvams buvo pasiūlytas orientacinis žaidimas, kurį galima išbandyti su paaugliais ir atrasti naujų efektyvesnių bendravimo būdų.

Stovykla tėvams buvo organizuota įgyvendinant 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 ,,Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" projektą ,,Sveikas ir išmanus Ukmergės jaunimas“ Nr. NOR-LT11-SAM-01-K-03-001.

Tėvų stovyklos akimirkas rasite čia

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-30