Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Specializuota sveikatos priežiūra

Ambulatorinių ir stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, steigėjai yra savivaldybių tarybos, apskričių administracijos, Sveikatos apsaugos ministerija bei fiziniai ir juridiniai asmenys.

Apskričių, universitetų ligoninėse teikiamos specializuotos ir ypač kvalifikuotos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą stacionarių asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą teikiamos daugiau nei 180 rūšių paslaugos, iš jų apie 45 – taikant sudėtingiausias diagnostikos technologijas ir gydymo metodus.

Restruktūrizuojant sveikatos priežiūros įstaigas siekiama užtikrinti geresnį gyventojų sveikatos priežiūros paslaugų poreikio patenkinimą, aukštesnę paslaugų kokybę, saugumą ir prieinamumą bei racionalesnį išteklių naudojimą.

Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimas vykdomas 3 prioritetinėmis kryptimis:

  • pirmoji kryptis – ambulatorinių paslaugų, ypač pirminės sveikatos priežiūros, plėtra;
  • antroji kryptis – stacionarių paslaugų optimizavimas ir alternatyvių veiklos formų plėtra;
  • trečioji kryptis – slaugos ir ilgalaikio palaikomojo gydymo paslaugų plėtra, daugiausia dėmesio skiriant vyresnio amžiaus žmonių sveikatos priežiūros sistemai tobulinti.

Reabilitacija

Šalyje taikomo reabilitacinio gydymo rūšys:

  • sveikatą grąžinantis gydymas – tai medicininės reabilitacijos priemonių kompleksas, taikomas pacientams, patyrusiems traumas ar persirgusiems ūmias ligas bei po lėtinių ligų paūmėjimų, ir skirtas tam, kad po šio gydymo pacientas sugrįžtų į darbą, išliktų integraliu visuomenės nariu;
  • medicininė reabilitacija skirta neįgaliesiems, turintiems biosocialinių funkcijų sutrikimų, kad pagerėjus sveikatai būtų sudarytos prielaidos reintegracijai į visuomenę;
  • pakartotinė medicininė reabilitacija taikoma neįgaliesiems, jei tikimasi, kad keletą kartų pakartojus gydymą, neįgalumas išnyks ar sumažės;
  • palaikomoji reabilitacija taikoma neįgaliesiems, kad pavyktų sumažinti sergamumo laipsnį ir išvengti komplikacijų;
  • sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas – skirtas pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, kad būtų išvengta ligų paūmėjimo ir komplikacijų.

Medicininės reabilitacijos paslaugas teikia visos daugiaprofilinės ligoninės įvairiuose šalies miestuose. Daugumą reabilitacijos ir gydymo paslaugų teikia kurortinių vietovių reabilitacijos įstaigos. Reabilitacijos paslaugas teikia specialistai: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai ir gydytojai specialistai, kineziterapeutai, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos, ergoterapeutai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai, logopedai ir kiti specialistai, veikiantys reabilitacijos komandos principu, derinantys tarpusavio veiklą ir siekiantys bendro rezultato.

Pagal galiojančius norminius aktus, neįgaliųjų reabilitacija ir didžioji dalis sergančiųjų reabilitacijos paslaugų finansuojama iš PSDF. Atsiranda ir vystosi privačios fizinės terapijos bei reabilitacijos paslaugas teikiančios įstaigos, kurios dirba be valstybės finansavimo.

Medicininės reabilitacijos sistema Lietuvoje sėkmingai plėtojama – jos dėka į visavertį gyvenimą kasdien sugrįžta daugybė žmonių.

Daugiau informacijos: Asmens sveikatos departamentas

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26