Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


VVKT: Visoms vakcinoms yra taikoma dviguba kokybės kontrolė

Data

2019 03 29

Įvertinimas
2
tyrimai.jpg

Lietuvoje tyčia skleidžiama dezinformacija apie vakcinas, neva jos yra nesaugios, nekokybiškos, neaiškios sudėties, yra netoleruotina.

Tenka apgailestauti, jog  kai kurie politikai bei visuomenės veikėjai sąmoningai baugina žmones, teigdami, jog vakcinų sudėtis yra kenksminga, iki galo neaiški ir kad geriau yra susirgti viena ar kita liga bei natūraliai įgyti jai imunitetą. Tokie ir panašūs skandalingi vieši pareiškimai nėra pagrindžiami jokiais moksliniais faktais, dažniausiai remiamasi abejotina, neaišku kokiose interneto svetainėse rasta informacija. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) dar kartą pabrėžia, kad visos vakcinos yra gaminamos laikantis itin griežtų geros gamybos praktikos standartų, o jų efektyvumas ir saugumas yra patvirtinamas vakcinos registracijos metu.

Prieš tiekiant į Europos Sąjungos rinką (įskaitant Lietuvos Respubliką) vakcinas, kiekvienos serijos  kokybė yra patikrinama dukart: vakcinos gamintojo ir Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalies kompetentingos institucijos vaistų kontrolės laboratorijos (OMCL).  Atlikus tyrimus, ES / EEE šalies kompetentinga institucija išduoda ES / EEE oficialios kontrolės institucijos serijos išleidimo pažymėjimą, patvirtinantį, kad ši vakcinos serija atitinka specifikacijas, pateiktas atitinkamose Europos farmakopėjos monografijose ir dokumentuose, kuriais remiantis ir yra registruota vakcina.

Pasak VVKT specialistų, nors Lietuvoje esančios vakcinos yra saugios ir veiksmingos, tačiau, kaip ir visi vaistai, gali turėti  šalutinį poveikį. Būtina atminti, jog kiekvienas pranešimas apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (NRV) į vakciną prisideda prie vakcinų saugumo. Visa informacija, gaunama apie pasireiškusias NRV, yra analizuojama ir vertinama. Jeigu Jums pasireiškė NRV, praneškite apie ją gydytojui arba VVKT, paskambinę nemokamu telefonu, numeriu 8 800 76568, tiesioginiai internetu užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą arba užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją formą, kurią reikia atsiųsti el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos informacija