Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Trūkstamus leidimus dezinfekciniam skysčiui gaminti įmonės turės šiandien

Data

2020 03 05

Įvertinimas
0
skystis.jpg

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, daugiau kaip dešimt įmonių atitinka reikalavimus ir gamybą gali pradėti. Visos jos dar šiandien turės reikiamą leidimą tiekti rinkai ir naudoti rankų dezinfekantus. Tai reiškia, kad įmonės gali gaminti dezinfekantus, o šis leidimas suteikia teisę tiekti rinkai, t. y. parduoti žmonėms bei užtikrinti valstybės poreikius. Bendri šių įmonių pajėgumai per mėnesį – apie 2000 tonų.

„BIOK laboratorija“ paskelbė, kad gamybą pradeda jau rytoj.

Taigi, šiuo metu rankų dezinfekcinio skysčio gamybą gali pradėti šios įmonės: UAB „Valentis“, UAB „Ruvera“, UAB „Asepas“, UAB „Lesta“, UAB „Danushis Chemicals“, UAB „Cosmoway“, UAB „Inovacinė įmonė „MKDS“, UAB „BIOK Laboratorija“, AB „Vilniaus degtinė“, UAB „Koslita“.

SAM daro viską, ką gali, kad būtų suvaldyta situacija dėl koronaviruso grėsmės. Šis virusas plinta visame pasaulyje, jis naujas, su panašiais iššūkiais susiduria ir kitos šalys, ne tik Lietuva. Bendradarbiaujame su verslo sektoriumi, vyksta intensyvūs darbai, kad būtų galima užtikrinti turimų rezervų papildymą reikiamomis priemonėmis.

Kaip jau skelbta, yra baigiamas formuoti vadinamasis valstybės užsakymas. Vakar vykusiame susitikime su verslo atstovais įvardinta, kad viešajam sektoriui gali reikėti apie 600 tonų dezinfekcinio skysčio, kuris per savivaldybes būtų išdalintas gydymo, ugdymo įstaigoms, muziejams ir kitoms valstybės ir savivaldybės viešojo sektoriaus įstaigoms. Pirmas užsakymas sieks 100 tonų dezinfekcinio skysčio rankoms. Už šias prekes verslui bus sumokėta.

Dezinfekcinio skysčio užteks visiems – problema beveik išspręsta, leidimų klausimai išspręsti, yra daugiau kaip keliolika gamintojų ir tiekėjų, kurie turi leidimus. Leidimų išdavimas skubos tvarka, t. y. trumpesniais terminais, nėra kliūtis įmonėms galinti dezinfekantus. Įmonės užsakymus įgyvendins, jei tai leis jų technologiniai pajėgumai.

Primename, kad vakar Vyriausybė, SAM prašymu, iš valstybės rezervo skyrė per 300 tūkst. eurų ekstremaliai situacijai suvaldyti. Dalis šių lėšų numatyta būtent dezinfekcinių priemonių įsigijimui.

SAM Spaudos tarnyba