Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Trečiasis kraujo kokybės tyrimas patvirtino, kad ligoninėse naudojamas kraujas – kokybiškas

Data

2011 12 19

Įvertinimas
0
Trečiasis kraujo kokybės tyrimas patvirtino, kad ligoninėse naudojamas kraujas – kokybiškas
Trečiasis kraujo kokybės tyrimas patvirtino, kad ligoninėse naudojamas kraujas – kokybiškas
Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus apskričių gydymo įstaigose naudojamas kraujas atitinka patvirtintus kraujo ir kraujo komponentų saugos reikalavimus. Tai po tyrimo konstatavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta komisija.
 
 
[end_header]
Komisija gruodžio 15-16 d. organizavo kraujo donorystės įstaigose paruoštų išdavimui ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose esamų eritrocitų vienetų ištyrimą dėl hemoglobino kiekio.
 
Tyrimai buvo atlikti Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Laboratorinės diagnostikos centre. Komisija stebėjo kraujo komponentų kokybės kontrolės hemoglobino tyrimą šiame Laboratorinės diagnostikos centre.
 
Tyrimams paimti kraujo komponentai buvo pagaminti VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ ir UAB „Kraujo donorystės centras“.
Pasak Sveikatos apsaugos viceministro Audriaus Klišonio, kraujo komponentų paimtų iš Panevėžio ir Šiaulių apskričių ligoninių kokybė atitiko Sveikatos apsaugos ministro 2005 m. vasario 8 d. įsakymu patvirtintuose kraujo ir kraujo komponentų kokybės ir saugos reikalavimuose nustatytus hemoglobino kiekio parametrus.
 
 
Tai buvo jau trečiasis šiais metais Sveikatos apsaugos  ministerijos organizuotas kraujo kokybės tyrimas. Prieš tai SAM komisija domėjosi kraujo preparatų naudojamų Vilniaus ir Kauno apskrities gydymo įstaigose kokybe. Visų tyrimų metu nustatyta, kad hemoglobino kiekis atitinka nustatytus reikalavimus. 
 
Atliktų  tyrimų medžiaga perduota Seimo Antikorupcijos komisijai.
 

Daugiau informacijos: sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, tel. 8668 42547.
 
Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių  su visuomene skyrius,
el. paštas: samrsv@sam.lt 
www.sam.lt