Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Studijas baigusiems gydytojams palengvinta licencijų išdavimo tvarka

Data

2019 07 22

Įvertinimas
0
vizitas2.jpg

Gydytojai absolventai ir rezidentai, kurie per pastaruosius dvejus metus baigė studijas, kreipdamiesi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (Akreditavimo tarnybą) dėl medicinos praktikos licencijos išdavimo, Deklaraciją apie ketinimą verstis medicinos praktika galės pateikti tik internetu, tai dabar padaryti dar paprasčiau.

Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės teigimu, sukurta patraukli internetinė forma bei patogus būdas licencijai gauti, tad laikantis nustatytos tvarkos, procesas bus greitas ir sklandus.

„Deklaraciją reikia pateikti ne anksčiau nei nurodyta išdavimo ir registravimo data diplome ir internatūros ar rezidentūros pažymėjime. Ją pateikusiam žmogui jau kitą dieną suteikiama elektroninė medicinos praktikos licencija. Tačiau nepateikus visų reikiamų dokumentų arba nesilaikant nustatytų terminų neišvengiamos komplikacijos, stabdant išduotą licenciją“, – įspėja N.Ribokienė.

Baigusieji medicinos internatūrą, kreipdamiesi dėl medicinos gydytojo licencijos, internetu turi pateikti abu įgijimą patvirtinančius dokumentus: diplomą ir internatūros baigimo pažymėjimą. O tuo atveju, kai licencija gauta pateikus tik deklaraciją be dokumentų, licencijos turėtojas privalo per 30 dienų laikotarpį pateikti reikiamus dokumentus ir užpildytą Pranešimą dėl licencijavimo dokumentų bylos papildymo. Antraip priimamas sprendimas sustabdyti išduotos licencijos galiojimą.

Medicinos praktikos licencijai gauti reikalingi dokumentai teikiami tik per Elektroninių paslaugų portalą (https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/). Dokumentų sąrašas skelbiamas Akreditavimo tarnybos svetainėje (https://www.vaspvt.gov.lt/node/692), o skyrelyje „Elektroninės paslaugos“ nurodytos instrukcijos apie dokumentų pateikimo tvarką.

Taip pat svarbu žinoti, jog gydymo įstaigos, įdarbindamos specialistus, neturi reikalauti iš licencijos turėtojo papildomų dokumentų, patvirtinančių licencijos išdavimą ar galiojimo būseną. Šią informaciją galima patikrinti Akreditavimo tarnybos interneto svetainėje skiltyje „Licencijos“ ir Elektroninių paslaugų portalo skiltyje „Specialistų licencijos“, o taip pat Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo informacinėje sistemoje (ESPBI) ir Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „SVEIDRA“ Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo posistemėje METAS.

 

SAM Spaudos tarnyba