Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Seimui teikiamas patobulintas 2019 metų PSDF biudžetas

Data

2018 11 29

Įvertinimas
0
biudžetas.jpg

Ministrų kabinetas pritarė patobulintam 2019 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui ir pakartotinai teikia jį svarstyti Seimui. Skaičiuojama, ateinančių metų PSDF biudžetas sudarys apie 2 mlrd. 60 mln. eurų. Ekspertų teigimu, kitų metų PSDF bus rekordiškai didesnis – palyginus su 2018 m., jis auga 17 proc. arba 296 mln. eurų.

Kitąmet pagrindinę PSDF biudžeto išlaidų dalį sudarys lėšos sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti. Šioms išlaidoms kitais metais iš viso numatoma skirti apie 1,39 mlrd. eurų, vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms numatoma skirti apie 350 mln. eurų, medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui – beveik 59 mln. eurų, ortopedijos techninėms priemonėms – daugiau nei 12 mln. eurų, sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms – apie 119 mln. eurų.

Sveikatos priežiūra Lietuvoje finansuojama PSDF biudžeto lėšomis, privalomąjį sveikatos draudimą  ir jo fondą administruoja Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

 

 

SAM Spaudos tarnyba