Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM siekia užtikrinti, kad kolektyvinė sutartis galiotų visiems medikams

Data

2018 12 14

Įvertinimas
2
profsajungos.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Šakos kolektyvinės sutarties šalimis, t.y. medikų profesinėmis sąjungomis, pasirašė susitarimą, užtikrinantį, jog visi viešųjų įstaigų sveikatos priežiūros specialistai turėtų tas pačias lygias teises į didesnį darbo užmokestį ir kai kurias sutartyje numatytas ekonomines bei socialines garantijas.

Taip pat užtikrinti saugias darbo sąlygas, kvalifikacijos tobulinimą bei apmokėjimą už kenksmingus ir pavojingus veiksnius darbo vietose, visiems sveikatos priežiūros specialistams.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, taip siekiama kuo platesnio susitarimo su medikų bendruomene.

„Šakos kolektyvinės sutarties tikslas yra gerinti visų medicinos darbuotojų darbo sąlygas, kelti darbo užmokestį ir suteikti galimybes profesiniam tobulėjimui. Tad ministerija siekia užtikrinti, kad vykdomi pokyčiai pasiektų visus sveikatos sektoriaus darbuotojus, o ne tik tuos, kurie priklauso profesinėms sąjungoms“, – teigia ministras A. Veryga.

Pasikeitus Darbo kodeksui, jame nustatyta, kad kolektyvinių sutarčių nuostatos taikomos tik profesinių sąjungų nariams. Tokią nuomonę SAM pateikė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), paaiškinusi, jog pagal dabartinį Darbo kodeksą nėra galimybės išplėsti kolektyvinės sutarties. Būtent todėl SAM siekia užtikrinti, kad kolektyvinė sutartis, kuri įsigalios 2019 m. sausio 1 d., būtų taikoma visoms viešojo sektoriaus gydymo įstaigoms (darbdaviams), o jos nuostatos galiotų visiems darbuotojams, nepriklausomai nuo narystės profesinėje sąjungoje. Tuo tikslu ir pasirašytas šis susitarimas.

 

SAM Spaudos tarnyba