Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM kviečia siūlyti kandidatus į Asmens sveikatos priežiūros paslaugų vertinimo komitetą

Data

2019 10 02

Įvertinimas
0
Daktarai5.jpg

Gydytojų ir pacientų interesus atstovaujančios organizacijos iki spalio 10 d. kviečiamos deleguoti savo narius į naujai formuojamą Asmens sveikatos priežiūros paslaugų vertinimo komitetą (Komitetas). Jo nariai teiks siūlymus sveikatos apsaugos ministrui koreguoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų paslaugų sąrašą, į jį įtraukiant naujas paslaugas ar išbraukiant jau neatitinkančias reikalavimų.  

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šio komiteto uždaviniai svarbūs, tad būsimiems nariams keliami aukšti tiek profesiniai, tiek reputacijos reikalavimai.

„Komitete dirbsiantys žmonės priims ypač svarbius sprendimus dėl paslaugų apmokėjimo PSDF lėšomis, paprastai tariant – sprendimus, kurie asmeniškai palies kiekvieną iš mūsų. Taip pat šie sprendimai susiję su efektyviu valstybės finansinių resursų išnaudojimu. Dėl šių priežasčių asmeniškai kviečiu organizacijas deleguoti profesionalumu, atsakingumu pasižyminčius savo atstovus, kurie kompetentingai prisidėtų sprendžiant svarbius klausimus sveikatos sistemoje“, – sako A. Veryga.

Komitetą sudarys du Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai, po du Valstybinės ligonių kasos prie SAM (VLK) ir Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie SAM (Akreditavimo tarnyba) atstovus. Taip pat į Komitetą bus įtraukti dviejų universiteto ligoninių atstovai (po vieną iš kiekvienos ligoninės), dviejų gydytojams atstovaujančių organizacijų atstovai ir dviejų pacientams atstovaujančių organizacijų atstovai.

Visiems jiems keliami atskiri profesiniai reikalavimai. Pavyzdžiui, universiteto ligoninių ir gydytojams atstovaujančių organizacijų atstovai turi turėti ne trumpesnę kaip trejų metų mokslinio darbo patirtį biomedicinos ar socialinių mokslų srityje, pacientams atstovaujančių organizacijų atstovai – ne trumpesnę kaip vienų metų darbo patirtį pacientų teisių atstovavimo srityje. Taip pat Komiteto nariai privalo būti nepriekaištingos reputacijos.

Jei į sudaromą Komitetą bus deleguoti daugiau nei po du gydytojams ir pacientams atstovaujančių organizacijų atstovai, bus vykdoma papildoma deleguotų asmenų atranka. Sveikatos apsaugos ministro sudaryta atrankos į Komiteto nario vietą komisija atrinks Komiteto narius, įvertinusi pasiūlytų kandidatų motyvaciją dirbti Komitete, jų patirtį atstovaujant pacientų ar gydytojų interesams ir atstovaujamų narių skaičių.

Informaciją apie siūlomus kandidatus SAM (raštu bei el. pašto adresu kazys.rusinskas@sam.lt) prašome teikti iki 2019 m. spalio 10 d. (įskaitytinai). Deleguojant kandidatą, turi būti pateikti jam keliamus reikalavimus pagrindžiantys dokumentai, nurodyti Asmens sveikatos priežiūros paslaugų vertinimo komiteto darbo reglamente. Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu kazys.rusinskas@sam.lt.

 

SAM Spaudos tarnyba