Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM bendradarbiaus su neišnešiotų naujagimių asociacija

Data

2019 11 22

Įvertinimas
2
IMG_20191122_090940.jpg

Siekdamos glaudesnio bendradarbiavimo sprendžiant neišnešiotų naujagimių problemas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„Tėvystė jau pati savaime yra iššūkis, tačiau neišnešiotų naujagimių tėvai susiduria su dar didesniais sunkumais, nes kartu su savo vaikais privalo kovoti už kiekvieną ateinančią jų dieną. Norime prisidėti prie šių pastangų, kartu spręsti kylančias problemas ir ieškoti būdų, kaip palengvinti gyvenimo pradžią tiek šiems mažyliams, tiek jų tėvams, artimiesiems“, - sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Sutarta, kad SAM ir asociacija bendradarbiaus organizuojant renginius, skirtus neišnešiotų naujagimių problematikai, keisis naudinga informacija, dalyvaus viena kitos organizuojamose darbo grupėse, pasitarimuose.

Pasak asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovės ryšiams su visuomene Jolantos Grigorjevienės, SAM palaikymas yra labai svarbus diegiant Europos naujagimių priežiūros standartus Lietuvos ligoninėse bei kuriant nuotolinę edukacinę platformą naujagimių tėvams. „Geriausias rezultatas pasiekiamas tuomet, kai iniciatyva ateina iš tėvų pusės, o palaikymas ir paskatinimas veikti – iš ministerijos,“ – sako J. Grigorjevienė.

 

SAM Spaudos tarnyba