Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Prevencinių tyrimų analizė padės tikslingiau stebėti darbuotojų patikrą

Data

2020 04 30

Įvertinimas
0
4.jpg

Ekstremaliosios situacijos metu siekiant, kad būtų efektyviai vykdoma prevenciškai dėl koronaviruso tiriamų darbuotojų stebėsena, Registrų centras ir „Sodra“ yra įpareigoti teikti Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) duomenis, kurie padės racionaliai planuoti ir sekti, kaip vykdomas tam tikrų žmonių grupių numatytas testavimas, o vėliau vertinti ir analizuoti situaciją.

Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendime. Tam tikrų institucijų darbuotojų prevenciniai tyrimai ir detalesnė jų analizė yra būtini, siekiant neapsiriboti tos akimirkos rezultatu „teigiamas“ ar „neigiamas“. Gautų tyrimų duomenų analizė, tam tikri jos „pjūviai“ padės toliau projektuoti situaciją, planuoti prevenciniais tikslais tiriamų darbuotojų tyrimus, galop stebėti kintančią situaciją ir į ją kuo skubiau reaguoti, nes tai susiję su žmonėmis, kurie šiuo sudėtingu metu užtikrina viešąją tvarką, koordinuoja ir valdo su koronavirusu susijusias situacijas.

Taigi, Registrų centras, kuris yra pagrindinis Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS) tvarkytojas, teiks laboratorinių tyrimų statistinius duomenis, įskaitant tiriamųjų žmonių darbo pobūdį ir gyvenamos vietos savivaldybę, o „Sodra“ savo ruožtu teiks jų darbdavių (draudėjų) duomenis, tokius kaip įmonės kodas ir jos ekonominės veiklos rūšies kodas.

Tiek Registrų centras, tiek „Sodra“ įpareigojami gautus duomenis tvarkyti tik statistinės analizės atlikimo tikslu ir saugoti juos ne ilgiau nei to reikia minėtai analizei atlikti.

Primename, kad prevenciniais tikslais prioriteto tvarka turi būti tiriami gydymo ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai. Taip pat prevenciniais tikslais rekomenduojama tirti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Policijos, Muitinės, Viešojo saugumo tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnus, ugniagesius gelbėtojus ir energetikos įmonių darbuotojus, dirbančius dispečerinių centruose, kurie dirba pamainomis izoliuojantis darbo vietoje, ir valstybės pareigūnus. Taip pat rekomenduojama tirti specialistus, dirbančius pasienio kontrolės punktuose ar atliekančius patikrinimus, susijusius su karantino režimo priemonių laikymųsi – tai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Pastarieji dar atlieka ir protrūkių tyrimus.

Darbuotojams, kurie paskelbto karantino laikotarpiu nuolat dirba nuotoliniu būdu ar nedirba, prevenciniai tyrimai neatliekami.

Operacijų vadovo sprendimus rasite ČIA.

Operacijų vadovo sprendimas dėl laboratorinių tyrimų dėl koronaviruso infekcijos diagnostikos statistinių duomenų pagal gyventojų tikslines grupes teikimo – ČIA.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija