Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Per ilgąjį savaitgalį išsitirti dėl infekcijos pakviesta beveik 9 tūkst. žmonių

Data

2020 05 04

Įvertinimas
0
15668_250cb290c94676eb1cae3ded4bfe9f61.jpg

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Utenos, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus savivaldybės šį ilgąjį savaitgalį, tai yra nuo gegužės 1 d. iki gegužės 3 d., išsitirti dėl koronavirusinės infekcijos pakvietė beveik 9 tūkst. žmonių. Nepaisant, kad dalis savivaldybių – Vilniaus, Marijampolės, Telšių – netinkamai išdalijo kvietimus, trečdaliui žmonių tepinėliai mobiliuosiuose punktuose jau paimti, kiti tyrimui užsiregistravę artimiausiomis dienomis. Šiuo metu turimais duomenimis, proaktyvaus tikrinimo metu susirgimo atvejų nenustatyta.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, praėjusį savaitgalį suteikta galimybė pasitikrinti tiems, kurie nejaučia jokių koronavirusinės infekcijos požymių, neturėjo rizikingų kontaktų. Tokį pirmąjį bandymą galima vadinti pavykusiu.

„Nemaža dalis žmonių jau pasinaudojo galimybe ir išsklaidys abejones. Taip pat džiugina ir šiuo metu turimi rezultatai, kad infekcijos plitimo tarp simptomų nejaučiančiųjų kol kas neužfiksuota. Tačiau tam, kad galėtume pateikti galutines išvadas, dar turime palaukti kelias dienas. Vis dėlto, tenka apgailestauti, kad dalis savivaldybių šioje situacijoje ėmėsi saviveiklos ir kvietimų dalijimą organizavo ne taip, kaip buvo sutarta. Taip tikrai neturėtų būti. Savo ruožtu, dėkoju toms savivaldybėms, kurios užtikrino, kad procesas vyktų taip, kaip buvo pažadėta žmonėms“, – sako ministras A. Veryga.

Anot ministro, ateityje taip pat planuojama organizuoti tokius tikrinimus visiems norintiems, turintiems vienokių ar kitokių abejonių, nors nejaučiantiems jokių ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokių kvietimų pasitikrinti buvo numatyta išdalinti ne mažiau nei 7 tūkstančius. Dalį – ne mažiau nei penktadalį – atspausdintų kvietimų savivaldybės turėjo išdalinti prekybos centrų, turgaviečių, vaistinių darbuotojams.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija