Pažink SAM veiklą Vyriausybės 100-tajame gimtadienyje

Data

2018 11 08

Įvertinimas
1
Vyriausybės gimtadienis.jpg

Šiemet sukanka 100 metų, kai darbą pradėjo pirmoji Lietuvos Vyriausybė. Šis jubiliejus – svarbus Valstybės atkūrimo šimtmečio akcentas, kuriame dalyvaus ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su kitomis sveikatos apsaugos srities įstaigomis. Kviečiame lapkričio 10 d. (šeštadienį) visuomenę kartu švęsti Vyriausybės gimtadienį ir išbandyti veiklas SAM stende.

SAM, kartu su pavaldžiomis įstaigomis, mugės metu kvies gyventojus konsultuotis elektroninės sveikatos sistemos „e.Sveikata“, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos bei korupcijos prevencijos klausimais.

O ministras Aurelijus Veryga, kartu su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru (SMLPC) surengs pirmos pagalbos mokymus, kurių metu galėsite išmokti daryti dirbtinį kvėpavimą suaugusiam ir vaikui, sužinosite kaip naudotis defibriliatoriumi ir kaip padėti springstančiam kūdikiui ar suaugusiam žmogui.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) kvies pasitikrinti išmaniųjų telefonų ir kitos įrangos elektromagnetinės spinduliuotės lygį, paaiškins, kokią žalą sveikatai kelia nematomos bangos ir kaip saugiai naudotis išmaniosiomis technologijomis.

Higienos institutas (HI) kvies vaikus žaisti kompiuterinius žaidimus platformoje www.e-bug.eu ir plėsti žinias apie mikrobus, o suaugusiuosius supažindins su antibiotikų poveikiu ir piktnaudžiavimo jais pasekmėmis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) surengs interaktyvią apklausą, kurios metu žmonės atsakydami į klausimus mobiliaisiais telefonais, galės pasitikrinti savo žinias apie sveiką mitybą.

 

Dalyvavimui būtina registracija: http://bit.ly/registracija_vyriausybe100  

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/2238980659724538/  

 

 

RENGINIO PROGRAMA:

10.00–14.30 val. kviečiame į Vyriausybės priimamąjį (atskiras įėjimas Vyriausybės pastato dešinėje).  Čia sužinosite apie Vyriausybės kanceliarijos veiklą ir kuo ji skiriasi nuo ministerijų, išgirsite patarimus, kaip susitikti su ministru, tinkamai parašyti prašymą, pateikti peticiją, labiau įsitraukti į svarbių sprendimų priėmimą.

10.30 ir 13.30 val. organizuojamos ekskursijos po Vyriausybės pastatą (pasakojimas apie pastato istoriją, architektūros ypatumus, salių ir erdvių apžiūra, inscenizacijos).

11.00 ir 11.40 val. rengiami muitinės šunų pasirodymai. Trys kinologai su šunimis pristatys parodomąją programą, kaip aptinkami nelegalūs rūkalai, grynieji pinigai.

11.30 ir 12.30 val. Vyriausybės kanceliarijos vaikų kambaryje saugaus eismo specialistai lauks vaikų ir specialiose pamokėlėse mokys, kaip saugiai pereiti gatvę, saugotis automobilių, nešioti atšvaitus, ir kitas saugaus eismo priemones.

12.00–14.00 val. šalia Vyriausybės pastato įsikurs Švietimo ir mokslo ministerijos mobilioji mokslinė laboratorija ant ratų MoMoLab, joje vaikai galės išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus.

12.00–14.00 val. vyks ministerijų mugė. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija leis kiekvienam pamatuoti savo mobiliojo telefono spinduliuojamą elektromagnetinį lauką. Švietimo ir mokslo ministerija kvies vaikus susipažinti su nenuoramomis broliukais robotukais Dashu ir Dotu bei mokytis juos valdyti. Klaipėdos valstybinis jūrų uostas siūlys su virtualiais akiniais „pakeliauti“ po uostą. Neįgaliųjų reikalų departamentas kvies išbandyti, kaip apčiuopomis daiktus atpažįsta neregiai. Lauks daugybė susitikimų, užsiėmimų ir smagių įspūdžių.

12.15–12.30 val. kviečiame į režisieriaus, dokumentinių (istorinių) filmų kūrėjo, žurnalisto Rimo Bružo trumpametražio filmo apie pirmąją Vyriausybę peržiūrą Didžiojoje salėje. Sužinosite, kaip kūrėsi Vyriausybė, kokius aktualius klausimus sprendė pirmasis Ministrų kabinetas, kokiomis sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis tuomet gyvavo mūsų valstybė.

12.45–13.30 val. Krašto apsaugos ministerijos ekspertai kviečia į itin aktualią diskusiją apie kibernetinį saugumą. Sužinokite, kokios grėsmės slypi virtualioje erdvėje ir kaip jų išvengti.

13 val. –13.45 val. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos diskusija: „Lyčių lygybė Lietuvoje: mitai vs. realybė“. Renginys skirtas moterų balsavimo Lietuvoje įtvirtinimo šimtmečiui paminėti. Diskusija vyks Vyriausybės posėdžių salėje.

13.40–14.45 val. Didžiojoje salėje vyks šventinis koncertas, kuriame gros Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ „Spalvų orkestras“ ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro džiazo grupė.

15.00–17.00 val. kviečiame Vyriausybės posėdžių salėje susikauti išmintimi: istoriniuose Vyriausybės rūmuose vyks šiuolaikiškas protų mūšis. Suburkite komandą ir dalyvaukite! Žaidimą rengia ir gerą nuotaiką garantuoja „Protai.lt“ komanda.

 

 

SAM Spaudos tarnyba