Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pasiskiepyti nuo sezoninio gripo dar nėra vėlu

Data

2014 12 22

Įvertinimas
0

Kauno visuomenės sveikatos centras pastebi, kad skiepijimai sezoninio gripo vakcina, įsigyta valstybės biudžeto lėšomis yra populiarūs tarp gripo rizikos grupėms priklausančių asmenų. Šiuo metu yra tinkamas laikas pasiskiepyti nuo sezoninio gripo ir taip išvengti sunkios gripo ligos ir jos sukeliamų komplikacijų.  

 

 Tinkamas laikas gripo skiepams yra tada, kai sergamumas gripu ir panašiomis infekcijomis dar neįsibėgėjo. Šiuo metu stebimas sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) padidėjimas – 49-ąją metų savaitę šis rodiklis Kauno apskrityje siekė 71,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Vadinasi vis dar dauguma gyventojų yra sveiki ir gali skiepytis. Prasidėjus sergamumui, skiepijimą tenka atidėlioti ir taip gaištamas brangus laikas, per kurį galėtų susidaryti skiepų sukelta apsauga.

 

Tinkamas laikas skiepams yra tada, kai gripo virusas dar necirkuliuoja aplinkoje. Šį sezoną Lietuvoje vis dar nėra patvirtinta gripo viruso cirkuliacija tvirtinant ligos diagnozę laboratoriniais tyrimais. Vadinasi, šiuo metu pasiskiepijus, spės susiformuoti imunitetas ir apsaugoti nuo artėjančio į Lietuvą gripo viruso. Įrodyta, kad po skiepo reikiama apsauga nuo gripo susiformuoja per 2 savaites.

 

Žiemos mėnesiai – geriausias laikas skiepytis vyresnio amžiaus asmenims, nes yra arčiau gripo viruso epidemijos, kuri dažniausiai užklumpa Kauną vasario – kovo mėnesiais. Vyresnio amžiaus asmenims gripo skiepų suformuotas imunitetas trunka mažesnį laiko tarpą, negu jauno amžiaus asmenims. Vadinasi vyresnio amžiaus asmenys turėtų skiepytis kuo arčiau laukiamos gripo epidemijos.

 

Tinkamas laikas skiepams yra tada, kai gydymo įstaigos dar turi sezoninio gripo vakcinos, įsigytos valstybės biudžeto lėšomis, o taip pat ir mokamos vakcinos. Šiuo metu vakcinos dar yra daugelyje gydymo įstaigų, kurios teikia skiepijimo paslaugas.

Tokiu atveju, kai konkreti asmens sveikatos priežiūros įstaiga (toliau – ASPĮ) išnaudoja savo sezoninio gripo vakcinos atsargas ir jaučia stygių, galima perskirstyti vakcinos atsargas tarp atskirų ASPĮ, t.y. tos įstaigos, kurios turi daugiau vakcinų ir mato, kad viso vakcinos kiekio nepanaudos, gali perleisti tam tikrą kiekį vakcinų jų stokojančioms ASPĮ. Vakcinų perskirstymą tarp Kauno apskrities teritorijos įstaigų koordinuoja Kauno visuomenės sveikatos centras.

 

Visus, kurie planuoja pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina, tačiau to dar nepadarė, kviečiame pasiskiepyti ir įgyti imunitetą šiai virusinei infekcijai.

 

Dėl sezoninio gripo ir kitų skiepijimų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

 

Kristina Rudžinskaitė, Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja, tel. (8 37) 33 12 31, el.p.: kristina.rudzinskaite@kaunovsc.sam.lt

 

Kristina Motiejūnaitė, Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė (ryšiams su visuomene), tel. (8 37) 33 16 92, el. paštas: kristina.motiejunaite@kaunovsc.sam.lt