Ministro A. Verygos vadovaujama delegacija lankosi Japonijoje

Data

2017 10 09

Įvertinimas
0
mt-fuji-2232246_960_720.jpg

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovaujama delegacija spalio 8–14 dienomis su oficialiu vizitu  lankosi Japonijoje. Šio vizito tikslas – stiprinti tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes, kurios jau tęsiasi ne vienerius metus medicinos, medicinos inovacijų, medicinos mokslų ir kitose srityse.

Šio vizito metu planuojama aplankyti tokias mokslo ir gydymo įstaigas kaip Tokijo mokslo universitetas, Nacionalinis globalios sveikatos ir medicinos centras, Keio universitetas ir ligoninė, Japonijos nacionalinis vėžio centras, Japonijos vėžio tyrimų fondas, Osakos universitetinė ligoninė, Mikrobinių ligų tyrimų institutas.

Naujas galimybes stiprinti dinamiškus mokslo ryšius atvers spalio 10 d. jau ketvirtąjį kartą vyksiantis Jungtinis mokslo simpoziumas „Gamtos ir gyvybės mokslai“ Tokijuje, kurį organizuoja Lietuvos mokslo taryba kartu su Japonijos mokslo skatinimo bendrija ir Tokijo mokslo universitetu. Šiame simpoziume Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga tars atidarymo žodį.

Planuojamame dvišaliame susitikime su Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės viceministre Mizuko Onuma A. Veryga aptars abiem šalims aktualius klausimus bei tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes.

Spalio 11 d. Sveikatos apsaugos ministras dalyvaus tarptautiniame gyvybės mokslų simpoziume „BioJapan 2017“ ir gyvybės inovacijų forume pristatys Lietuvos medicinos inovacijų politiką. Be to, „BioJapan“ parodoje bus pristatomas Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialas.

Susitikimuose Japonijoje taip pat dalyvaus Nacionalinio vėžio instituto ir Lietuvos mokslo tarybos delegacijos.

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas lina.sriubene@sam.lt

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas alina.zilinaite@sam.lt