Ministro A. Verygos iniciatyva pertvarkoma PSD taryba ir kviečiamos teikti kandidatūros

Data

2017 02 15

Įvertinimas
0
JKAL15201505066175 - Kopija.jpg

Siekdama vaistų ir gydymo paslaugų kompensavimo sprendimų skaidrumo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) keičia Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos sudarymo principus, atnaujina tarybos sudėtį, įtraukdama atstovus, kurie nėra buvę jos nariais ilgiau nei dvejus metus. Tad kviečiamos įstaigos ir organizacijos, kurios tai gali daryti pagal dabar galiojančią tvarką, deleguoti savo atstovus.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, labai svarbu, kad žmonės, stebintys Valstybinės ligonių kasos finansinę ekonominę veiklą, teikiantys nuomonę SAM dėl vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašus būtų nepriekaištingos reputacijos, gebėtų svarstyti PSD tarybos kompetencijai priskirtus klausimus.

„Atsinaujinanti tarybos sudėtis, nepriekaištinga jos narių reputacija labai svarbus veiksnys skaidrinant vaistų ir sveikatos priežiūros paslaugų kompensavimo klausimus. Tenka tik apgailestauti, kad iki šiol, sudarant šią tarybą, trūko skaidrumo, nebuvo apibrėžta kadencijos trukmė, jos sudėtis metų metus beveik nekito. O toks sąstingis yra gera terpė korupciniams ryšiams tarpti“, – sako A. Veryga.

PSD taryba yra kolegiali patariamoji institucija sveikatos apsaugos ministrui, kurios nuostatus ir sudėtį tvirtina SAM. Iki šiol iš senosios PSD tarybos ministras nesulaukdavo siūlymų, nors ši institucija turi patarti, teikti siūlymus, o ne tik priimti sprendimus dėl jau paruoštų svarbių klausimų.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, į PSD tarybą įeina Nacionalinės sveikatos tarybos, SAM, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Valstybinės ligonių kasos prie SAM ir teritorinių ligonių kasų atstovai. Į tarybos narius taip pat deleguojami darbdavių organizacijų, ne medikų profesinės sąjungos, pacientų organizacijos ir savivaldybių asociacijos atstovai. Taryboje savo atstovus taip pat turi sveikatos priežiūros ir farmacijos paslaugų teikėjų atstovai.

Atnaujinama PSD tarybos sudėtis – tik vienas pirmųjų žingsnių, reformuojant šią tarybą.

Informaciją apie siūlomus kandidatus (vardą, pavardę, pareigas, kontaktinį telefoną, el. pašto adresą) į PSD tarybos sudėtį maloniai prašome pateikti iki 2017 m. vasario 18 d. raštu bei el. paštu adresu jolanta.sinkevic@sam.lt

Kvietimą galima rasti čia.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

El. paštas: samrsv@sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Julius Kalinskas/15min nuotr.