Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė R. Šalaševičiūtė pristatė 2015 m. veiklos prioritetus

Data

2014 12 22

Įvertinimas
0
Ministrė R. Šalaševičiūtė pristatė 2015 m. veiklos prioritetus
Ministrė R. Šalaševičiūtė pristatė 2015 m. veiklos prioritetus

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pakvietė žurnalistus spaudos pusryčių, kurių metu pristatė atsinaujinusią ministerijos vadovybės komandą, viceministrų kuruojamas sritis, apžvelgė nuveiktus darbus ir pristatė 2015 metų  finansinius išteklius ir planuojamus prioritetus.

Pristatydama naujus komandos narius ministrė R. Šalaševičiūtė pabrėžė aukštą jų kvalifikaciją.

„Viceministrė Laimutė Vaidelienė – gydytoja vaikų alergologė-pulmunologė, LSMU docentė, todėl pagrindinė jos atsakomybės sritis ir bus visų lygių asmens sveikatos priežiūra, ypač vaikų sveikata, – sakė ministrė. – Dviejų sričių – teisės ir ekonomikos – magistro kvalifikacinį laipsnį turintis viceministras Valentin Gavrilov atsakingas ne tik už sveikatos ekonomikos klausimus, bet ir koordinuos įvairius tarptautinius projektus, tarp jų ir e.sveikatos sistemos diegimą. 20 metų slaugos srityje dirbusi patarėja Dalia Guobužienė daugiausia dėmesio skirs slaugos srities pertvarkai ir slaugytojų kvalifikacijos ir atsakomybės sričių plėtrai. Dar viena nauja komandos narė Jurgita Kinderienė koordinuos bendravimą su žiniasklaida“.

Pristatydama 2015 m. finansines perspektyvas ministrė R. Šalaševičiūtė pabrėžė, kad  augantis kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas leis pradėti diegti naujoves sveikatos priežiūros srityje ir užtikrinti, kad didėtų pacientams teikiamų paslaugų įvairovė, gerėtų jų kokybė.

Laikinasis Valstybinės ligonių kasos direktorius Gintaras Kacevičius priminė, kad šių metų pabaigoje iš PSDF rezervo skirti 100 mln. litų jau yra paskirstyti ir keliauja į gydymo įstaigas. G. Kacevičius atkreipė dėmesį į tai, kad 2015 metų PSDF biudžetas bus didžiausias Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo istorijoje nuo pat 1997 m. Jis sudarys 4,8 mlrd. litų (1,4 mlrd. eurų), o tai, lyginant su 2014 m., yra 7,8 proc. arba 345,4 mln. litų daugiau. Pasak G. Kacevičiaus, bus diegiamos naujovės, kurios padės užtikrinti, kad pacientas reikiamas paslaugas gautų greičiau, o eilės prie gydytojų kabinetų mažėtų -  bus plečiamas jau teikiamų paslaugų spektras dienos stacionaro, šeimos medicinos srityse.

Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, eilių gydymo įstaigose mažinimas – vienas iš kelių 2015 m. prioritetų.

„Kitos svarbiausios 2015 m. sritys – vaistų politikos keitimas, vaistų kompensavimo klausimai, vaistų kainų mažinimas. Neabejoju, kad su nauja komanda sugebėsime nuveikti daug svarbių darbų. Vienas iš artimiausių darbų, susijusių su vaistų kompensavimu – iš dviejų komisijų lieka viena, pakeisti kai kurie komandos nariai, į komisijos sudėtį pakviesti mokslininkai, pacientų atstovai, kad nesakytų, jog komisija uždara, joje dirba tik ministerijos atstovai ir priima sprendimus slaptai“, – sakė ministrė.

Ministrė atkreipė dėmesį, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. nelieka priemokų insulinui. „Tai taip pat pavyko pasiekti po ilgų ir sunkių derybų su farmacinėmis kampanijomis. Noriu pabrėžti, kad nuo sausio 1 d. antkainius insulinui gali skaičiuoti tik vaistinės, taigi, jeigu tektų primokėti už  insuliną – žinokite, jog tai konkrečios vaistinės sprendimas. Bet tikiuosi, kad konkurencija šiame sektoriuje pakankama ir tokių žingsnių vaistinės nesiims“, – pabrėžė ministrė R. Šalaševičiūtė.   

Ministrė paminėjo dar kelis svarbius 2015 m. darbus: kitais metais turėtų prasidėti Infekcinių ligų ir Pediatrijos korpusų statybos Santariškėse, artimiausiomis dienomis bus patvirtinta Transplantacijos, o iki 2015 m. sausio 1 d. ir Neurochirurgijos programos, kėlusios daug diskusijų tarp specialistų ir visuomenėje. Kitais metais bus konsoliduota ir aiškiau diferencijuota Visuomenės sveikatos centrų ir Visuomenės sveikatos biurų veikla, bus stiprinama pirminė sveikatos priežiūra.

„Šiomis dienomis laukiame LR Seimo sprendimo paskelbti 2015 m. Orios senatvės metais, – sakė ministrė. – Tikimės, kad bus pritarta tokiai mūsų iniciatyvai, nes jau esame suplanavę nemažai darbų – nuo kitų metų bus įsteigti 11 geriatrijos skyrių, LR Vyriausybei esame pateikę projektą dėl paliatyviosios slaugos plėtros, nes dabar 100 000 gyventojų turime 6 lovas, o prašome plėsti iki 9, rytoj Vyriausybėje tikimės pritarimo projektui, pagal kurį asmenims virš 85 m. visų kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių bazinė kaina būtų kompensuojama 100 proc.“.

Ministrė R. Šalaševičiūtė tikisi, kad ir kitos ministerijos, įstaigos, institucijos pritars Sveikatos apsaugos ministerijos siekiui užtikrinti visavertę pagyvenusių žmonių būtį, orią senatvę.

 

 SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lt