Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras A. Veryga prisiminė pirmosios pagalbos įgūdžius

Data

2017 09 20

Įvertinimas
0
MB0_1247.jpg

„Pirmosios pagalbos įgūdžiai – būtini kiekvienam, o juos lavinti reikia nuolat“, – įsitikinęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Rugsėjį pirmosios pagalbos mėnesį minintis Lietuvos Raudonasis Kryžius surengė pirmosios pagalbos mokymus Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM). Jų metu turimus įgūdžius parodė ir ministras.

„Nelaimė gali ištikti bet kurį žmogų, bet kurioje vietoje, kur, dažniausiai, medikų nebus. Tuo tarpu tokioje situacijoje viską lemia minutės ir jei žmogui greitai nebus suteikta pagalba – mes jį prarasime. Todėl kiekvienas iš mūsų turėtume mokėti atlikti pirmosios pagalbos veiksmus“, - sakė A.Veryga.

SAM darbuotojus Lietuvos Raudonojo Kryžiaus instruktorė Irma Bukotienė mokė gaivinimo. Savo turimus įgūdžius prisiminė ir A.Veryga. Jis taip pat tapo savotišku pirmosios pagalbos modeliu – kartu su instruktore demonstravo stabilią šoninę padėtį.

Mediko išsilavinimą turintis ministras pirmosios pagalbos įgūdžius atnaujina maždaug kas dvejus metus.

Rinkos tyrimų kompanijos UAB „RAIT“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad beveik 22 proc. Lietuvos dirbančiųjų yra susidūrę su situacijomis, kuomet jų darbo vietoje prireikė suteikti pirmąją pagalbą.

Tačiau tik 20 proc. Lietuvos įmonių pirmosios pagalbos mokymus organizuoja reguliariai ir kartoja ne rečiau, nei kas trejus metus. Beveik pusė apklaustųjų pirmosios pagalbos mokymų nėra turėję ir nežinotų, ką daryti nelaimės atveju.

Lietuvos Raudonasis Kryžius rugsėjį skelbia pirmosios pagalbos mėnesiu ir kviečia įmones ir organizacijas mokytis šių svarbių įgūdžių.

„Nelaimė gali nutikti bet kur, o darbo vietoje žmones labai patogu surinkti mokymams. Kiekvienas mūsų turėtume mokėti suteikti pirmąją pagalbą, taip pat ir įmonių darbuotojai. Labai svarbu šiuos įgūdžius atnaujinti, nes jei netenka susidurti praktikoje, jie pasimiršta“, - sakė ministras.

Raudonojo Kryžiaus judėjimas visame pasaulyje rugsėjo mėnesį mini pirmosios pagalbos dieną ir šiemet kviečia atsakingas įmones ir organizacijas pasirūpinti savo darbuotojais ir jų saugumu darbo vietoje.

 

Raudonojo Kryžiaus informacija