Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Laukiami pasiūlymai Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondui

Data

2018 12 18

Įvertinimas
1
sveikatos_fondas_logotipas_naudojamas.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo taryba kviečia visuomenę teikti siūlymus visuomenės sveikatos stiprinimo ir išsaugojimo prioritetinėms sritims ir priemonėms, kurios būtų finansuojamos 2019 m. fondo lėšomis.

Šiemet prevencinių, socialinės reklamos, mokslo tyrimų projektų finansavimo prioritetai buvo sveikos gyvensenos formavimas ir visuomenės psichikos sveikatos gerinimas. Iš viso finansuota 40 projektų už 2 710 929, 58 eurų šio fondo lėšomis.

Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, šiemet prie projekto prisijungė ir būrys žinomų Lietuvoje žmonių, kurie dalinosi savo patirtimi bei skatino visuomenę rūpintis savo fizine ir psichologine sveikata, rinktis gyvenimo būdą be priklausomybių.

„Džiugu, jog prie šio fondo inicijuotos socialinės kampanijos „Rinkis gyvenimą“ prisijungė ir žymūs veidai: Ieva Zasimauskaitė, Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Žydrūnas Savickas, Alfas Ivanauskas ir kiti, kurie skatino visuomenę sveikai gyventi, aktyviai leisti laisvalaikį, rūpintis savo psichikos sveikata, o prireikus - nebijoti kreiptis psichologinės pagalbos, kai sergama depresija ar siekiama išsivaduoti iš žalingų įpročių gniaužtų“, – teigia A. Šešelgis.

Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos pirmininkas, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas (POLA) Šarūnas Narbutas sako, kad 2018 m. buvo finansuojami projektai iš tų sričių, kurios sulaukė didžiausio socialinių partnerių - nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų, palaikymo.

„Tad ir šiais metais siekiame tęsti viešąsias konsultacijas, kad formuodama kitų metų prioritetus fondo Taryba galėtų atsižvelgti į visuomenės pateiktus siūlymus. Svarbiausia, kad būtų siūlomi sprendimai, atliepiantys pagrindines visuomenės sveikatos problemas“, - sako Š. Narbutas.

Taigi gyventojai kviečiami teikti savo idėjas ir konstruktyvius pasiūlymus el. paštu fondas@sam.lt iki sausio 4 d. Laiške svarbu pagrįsti pasiūlytos visuomenės sveikatos stiprinimo ir išsaugojimo priemonės svarbą bei paminėti problemas, kurios turėtų būti sprendžiamos vykdant prevencijos, socialinės reklamos ir mokslo tyrimų projektus.

Išsamiau susipažinti su Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo veikla, 2018 m. projektų finansavimo prioritetais, priemonėmis ir Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuotais projektais galite SAM tinklapyje http://sam.lrv.lt/lt/darbo-grupes/valstybinis-visuomenes-sveikatos-stiprinimo-fondas/tab.dokumentai

 

SAM Spaudos tarnyba