Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Klaipėdos jūrininkų ligoninę šildo menininkų dovanos

Data

2014 12 19

Įvertinimas
0
Klaipėdos jūrininkų ligoninę šildo menininkų dovanos
Klaipėdos jūrininkų ligoninę šildo menininkų dovanos
Klaipėdos  jūrininkų ligoninės meno galerija plečiasi. Artėjant gražiausioms šventėms ir palydint besibaigiančius metus, ligoninę pasiekė nauji,  gausaus būrio dailininkų dovanoti darbai. Jie papildys pusės tūkstančio meno kūrinių kolekciją, jau puošiančią ligoninės aplinką.


Kasmet prieš šv. Kalėdas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje rengiama Advento popietė „Ant gerumo sparnų“, suburianti įstaigos pacientus, medikus, menininkus ir dvasininkus.

Joje visų akys labiausiai krypsta į menininkus ir jų sukurtus bei ligoninėn atgabentus išskirtinius meno kūrinius. Visi puikiai žino, kad šie darbai gydymo įstaigoje liks visiems laikams ir ją papuoš.  Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga pabrėžė, kad šiltas bendradarbiavimas su Klaipėdos krašto dailininkų sąjunga gydymo įstaigą jau pavertė unikalia vieta.

Vadovo teigimu, ligoninę apgaubusi meno aura pacientams padeda greičiau sveikti ir suteikia gerų emocijų.

Ši graži tradicija, kai menininkai įstaigai dovanoja savo kūrinių, gyvuoja jau 19 metų. Per juos Klaipėdos jūrininkų ligoninė sukaupė daugiau nei 500 darbų, kuriuos dovanojo 104 menininkai. Šiemet 33 Klaipėdos krašto menininkai nudžiugino dar 36 dovanotais savo kūriniais.

„Miesto taryba pagaliau nutarė uostamiestyje įkurti Klaipėdos ir jos krašto dailininkų galeriją. Tačiau reikės laiko, kol ji sukaups savo fondus. Kol kas geriausi ir šilčiausi mūsų darbai yra jūsų ligoninėje. Branginkite ir saugokite juos“, – sakė akcijos kuratorius, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas.
Ne vienas Klaipėdos jūrininkų ligoninę laiko labiausiai mieste lankoma meno galerija, kurioje sukaupta didžiausia Klaipėdos krašto menininkų darbų kolekcija.

Kitais metais akcija „Ant gerumo sparnų“ bus surengta jubiliejinį, 20-ąjį kartą. J.Sąlyga, dalydamasis ateities planais, pažadėjo, kad sukakties proga bus išleistas specialus menininkų darbų albumas.
„ Minėdami mūsų draugystės su dailininkais dešimtmetį išleidome mums dovanotų darbų albumą – katalogą „Ars Vitae“. Dabar išleisime antrąją jo dalį“, – sakė įstaigos vadovas.

Jolanta Juškevičienė
Viešųjų ryšių specialistė
VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė
tel. 8 46 491191
mob. tel. 8 698 50451