Keičiami Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuostatai

Data

2019 03 13

Įvertinimas
0
Pasirašymas.jpg

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomiems Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) veiklos nuostatų pakeitimams. Tai padės aiškiai apibrėžti NTAKD veiklą narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimo mažinimo srityse bei užtikrins efektyvesnę šios srities valstybinę kontrolę.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tikslinti šios institucijos nuostatus reikia, dėl aiškaus NTAKD funkcijų ir įgaliojimų apibrėžimo, siekiant stebėti, kontroliuoti ir mažinti narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimą.

 „Atsirandant vis naujoms narkotinėms medžiagoms ir jų vartojimo būdams, tapo svarbu aiškiai įvardinti, jog šios institucijos funkcijos apima ne tik tabako ir jo gaminių, bet ir su tabako gaminiais susijusių gaminių kontrolę. Taip pat sparčiai atsirandant naujoms reklamavimosi galimybėms, svarbu užtikrinti informacijos apie draudžiamas medžiagas viešojoje erdvėje stebėseną ir kontrolę“, –  teigia ministras A. Veryga.

Taigi atsisakoma leidimo licenzijuoti tabako auginimo veiklą, tačiau departamentas galės išduoti leidimą naudoti specialias medžiagas su farmacijos produktais nesusijusios pramonės tikslais. Taip pat išplečiama tabako ir jo gaminių bei su tabako gaminiais susijusių gaminių, kaip antai, elektroninių cigarečių, elektroninių cigarečių pildyklių bei rūkomųjų žolinių gaminių stebėsena ir kontrolė.

NTAKD pagal kompetenciją vykdys narkotinių ir psichotropinių medžiagų reklamos bei draudžiamos informacijos viešojoje erdvėje stebėseną ir kontrolę. Iki šiol buvo palikta spraga, skleisti informaciją apie draudžiamas medžiagas, naudojantis moderniomis priemonėmis, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose, ir taip viešinti nelegalias medžiagas potencialiems vartotojams.

Taip pat atsižvelgiant į atnaujinto Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus, NTAKD nuostatuose vadovo statusas iš „valstybės pareigūno“ pervadintas į „valstybės tarnautojo“ statusą. Tai reiškia, jog valstybinės įstaigos vadovas yra priimamas į pareigas ir atleidžiamas iš jų Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Visus teisės aktus galima rasti Teisės aktų registre

 

SAM Spaudos tarnyba