Kamieninių ląstelių transplantacijos tapo labiau prieinamos

Data

2018 01 02

Įvertinimas
1
write-593333_960_720.jpg

SAM patvirtino Žmogaus kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugų tvarkos aprašą, kuriame patikslino šioms paslaugoms keliamus reikalavimus. Tai reiškia, kad nuo šiol šių gydymo paslaugų Lietuvoje bus suteikiama daugiau, o pacientai turės daugiau galimybių rinktis.  

Taip suvienodinti reikalavimai visoms šias paslaugas galinčioms teikti gydymo įstaigoms, tad dabar jie nediskriminuoja nei vienos universiteto ligoninės, galinčios teikti šias aukščiausio lygio gydymo paslaugas. Lietuvoje yra dvi aukščiausio lygmens gydymo įstaigos, kurios abi gali teikti kokybiškas ir saugias kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugas.

„Šių pakeitimų reikėjo jau seniai ir tai pavasarį buvo patvirtinta Vyriausiojo administracinio teismo sprendimu. Lietuvoje, turint dvi universiteto ligonines, yra naudinga turėti ir du transplantacijos centrus, t. y. pasinaudoti galimybe parengti daugiau transplantacijos specialistų, suteikti daugiau šių paslaugų pacientams, didinti jos prieinamumą“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šios naujovės atitinka keliamus tarptautinius reikalavimus ir yra pagrįstos naujausiais medicinos mokslo duomenimis. Taip atsisakyta perteklinių reikalavimų, tokių kaip pavyzdžiui iki šiol kelti reikalavimai gydytojams ir slaugytojams, kad jie turėtų ne mažesnį nei 2 m. stažą teikiant tokias paslaugas, nuo šiol gydytojams užteks turėti ne mažesnį nei 1 m. stažą, o slaugytojai – turi turėti patirtį slaugant pacientus, kuriems atlikta kamieninių ląstelių transplantacija.

Nuo šiol sprendimus dėl šių paslaugų priims gydytojų konsiliumas, kaip ir visais kitais gydymo atvejais. Tuo tarpu koordinacinis centras ir toliau veiks Vilniuje, kaip ir iki šiol.

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas lina.sriubene@sam.lt

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas alina.zilinaite@sam.lt