Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Iš Kinijos gauti apsauginiai skafandrai ir tamponėliai tyrimams

Data

2020 04 30

Įvertinimas
0
256311-P4ELGI-230.jpg

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su siunta iš Kinijos. Numatoma, kad jis atgabeno beveik 10 tonų apsauginių skafandrų medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19). Taip pat atskraidinta 225 tūkst. vienetų tamponėlių ėminiams iš nosies imti Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai.

Jau kone mėnesį Lietuvos oro uostuose reguliariai leidžiasi lėktuvai su asmens apsaugos priemonėmis, o nuo kitos savaitės su kroviniais mūsų link pajudės ir traukiniai. Už asmens apsaugos priemonių logistiką į Lietuvą atsakinga Susisiekimo ministerija. Gautas asmens apsaugos priemones išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

Visą informaciją apie gautas asmens apsaugos priemones, skirtas Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija rasite ČIA.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti ČIA.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija